خانه » مقالات » دلایل موفقیت افراد تنبل چیست؟

دلایل موفقیت افراد تنبل چیست؟

%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF %D8%AA%D9%86%D8%A8%D9%84 دلایل موفقیت افراد تنبل چیست؟

موفقیت

تهم اکنون دقت کرده اید که پژوهشگران بزرگی همچون نیوتن انیشتین جز افراد تنبل مدرسه بودند ولی خوب یت های بزرگ آنها باعث تحول بزرگی در جهان شده است.تنبلی می تواند علت خوب یت باشد،اما چگونه ؟

چرا افراد تنبل خوب یت کسب می کنند؟

جهت آدم بسیار زیاد آسان است در همین وضعیت موجود بماند، دهانش را ببندد به همانروش همیشگی پیش برود تا اینکه تغییراتی در زندگی ایجاد یا حرف هایش را بازگو نماید . وقتی با حساب می کنیم تغییرات در زندگی تا چه اندازه می تواند ما را آسیب پذیر کنند یا سبب شکست شوند، به طور داتی گرایش داریم در همین وضعیت باقی بمانیم.

تنبلی چیزی ست که هرفردی تا حدودی دارد. ما اکثرا این ویژگی را بد تلقی می کنیم. اما اگر واقعا بد نباشد چگونه ؟ اگر به خوب یت کمک کند؟ مطمئنا خیلی از شما به همین دلیل یکرد خوشتان می آید. در واقع ، بسیار زیاد از افراد تنبل به موفق یت های بزرگی دست یافته اند. تاریخ نمونه های خیلی ی در اختیار ما قرار می دهد. بعنوان مثال، چارلز داروین بسیار زیاد تنبل بود. معلمان و والدینش از آموختن ریاضی دستور زبان به او رنج می بردند. برخي وقتها بین ساعات کلاس می خوابید. حتی وقت ی به علوم تجربی طرفدار شد، عجله نمی کرد و سال ها طول کشید تا کارهایش را چاپ نماید .

مثال دیگر وینستون چرچیل است. او در مدرسه کمترین نمره ها را در کلاس می آورد حتی به کالج نرفت. نسبت به ورزش کاملا بی میل بود کار مورد علاقه اش نشستن روی صندلی گهواره ای بود. او بعدها تبدیل به سیاست مدار موفق شد.

بسياري از مردان بزرگ دیگر همچون انیشتین، نیوتون، پیکاسو و مندلیف افراد بسیار زیاد تنبلی بودند. بااین اوصاف، به موفق یت های غیرقابل باوری دست پیدا کردن د و در تمام جهان شناخته شدند. این مورد ثابت می نماید که افراد تنبل هم می توانند به خوب یت های بزرگ دست یابند. تنبلی ممکن است مزیت بزرگی باشد. در ادامه دلایلی مبنی بر اینکه اقطعا ل خوب یت افراد تنبل کم نیست، ارائه شده است.


افراد تنل کوتاهترین راه را انتخاب می کنند

کارآفرینی می کنند

افراد تنبل اکثرا ابتکار عمل دارند. ایده ها و پروژه های بسياري در سر دارند جهت چه که ذهنشان از افکار مسئولیت های بیش از میزان پر نشده است. برای شان خیلی مهم است که فرایند کاریشان خسته کننده نباشد قطعا نتیجه بدهد.

مبتکر هستند

افراد تنبل در سازماندهی کارهایشان خیلی خلاقند. آنها زمانشان را روی جزییات غیرضروری هدر نمی دهند مستقیم به هدف می پردازند. یک کارمند تنبل همواره جهت سئو و اتوماتیک کردن تمام فرایندهای تکرار ی در شغلش راهی پیدا می نماید . چرا که جهت فرد تنبل هیچ چیز آزاردهنده تر از کار خسته کننده دوباره تکرار ی نیست. افراد تنبل همواره سعی دارند زندگی را آسان تر کنند. آدم ها برای خاکبرداری تنبلی می کردند، پس اتومبیل حفاری اختراع کردند. برای تمیزکاری زیاد تنبل بودند، جاروبرقی ساختند. چه کسی می داند، ممکن است افراد تنبل مخترع تمام اختراعات جهان بوده اند!

می دانند چه موقع استآسان کنند

مهم ترین چیز این است که بدانید چه موقع استآسان کنید. افرادی که به خودشان فشار می آورند خودشان را خسته می کنند زودتر پیر می شوند حافظه ی خود را از دست می دهند.

آرام تر هستند

افراد تنبل در هیچ کاری عجله نمی کنند و از این شاخه به آن شاخه نمی پرند. بلکه از خود استفاده کرده و کارها را یکی بعد از دیگری انجام می دهند. درحالیکه گاهي وحشت کرده ، حواسشان پرت می شود کامل به وظایف خود رسیدگی نمی کنند. تنبل ها استرس و نگرانی کمتری دارند با خونسردی کار خود را انجام می دهند.

افراد تنبل ابتکار عمل دارند

اهداف را می دانند

افراد تنبل می دانند چطور اهداف خود را اولویت بندی کرده روی آنها تمرکز کنند. آنها برای تذکر به اولویت های دیگران بیش از اندازه تنبل می باشند پس روی اهداف زمان می گذارند.

مجبورند باهوش باشند

تنبل بودن در محل کار ذهن بزرگی می خواهد. باید نحوه هایی را پیدا بکنید تا بتوانید مدتی بیکار باشید و در عین حال بتوانید در وقت کوتاهی کارها را به موقع تحویل دهید. کارمندان اکثرا یا باهوش هستند یا نماید ذهن، تنبل می باشند یا زحمت کش. چنانچه باهوش تنبلید، اقطعا لا کارآمدترین کارمند شرکت تان خواهید بود.

از تکنولوژی هایی مصرف می کنند که امکان تنبلی را برای شان فراهم نماید

در وقت حاضر، پروگرام ها، نرم افزار ها و گجت های خیلی بسياري وجود دارد که به مردم کمک می نماید سرعت عمل داشته باشند. افراد تنبل آنها را می شناسند و برای انجام دو مساوی کار بیشتر، از آنها مصرف می کنند. بعنوان مثال، چنانچه روی اسناد و مدارکی کار می کنند، صرفا آن را یادداشت نمی کنند و برای وکیل، ویرایشگر یا مدیر بفرستند، براي چه که زمان بر است. بلکه یک google doc درست کرده ، به افراد دیگر امکان دسترس و نگرانی ی می دهند تا همزمان ویرایش ات لازم را انجام داده و یا آن را تایید کنند. این کار کل فرایند را آسان تر خواهد کرد، وقت خیلی ی را ذخیره کرده و مجوز می دهد برای مدت زمان زیادتری تنبل باشند.

آرنولد لودویگ، پروفسور آمریکایی، هزار نفر از افرادی را که به خوب یت های بزرگ دست یافته اند، نقد کرد. او به این نتیجه رسید که جدا از استعدادهای ذاتی، هر آدم ی نیاز دارد اتلاف زمان کند. قطعا این امر با عصر حاضر و سبک زندگی ما تناقض دارد، اما حتی انیشتین می گوید خستگی وسائل ی مناسب برای گسترش خلاقیت تخیل شماست.

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
x

شاید بپسندید

بهترین نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران جهت حسابداری

نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران – نرم افزار حسابداری رستوران نرم افزار ...

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶   برای آمادگی بیشتر شما متقاضیان گواهینامه رانندگی پایه ...

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل اگه داروهای شیمیایی را قبول ندارید با وبسایت رادیو ...