خانه » مقالات » آیا ساعت به بررسی های دوره ای نیاز دارد؟

آیا ساعت به بررسی های دوره ای نیاز دارد؟

شرکـت های ساعت ساز برندهای ساعت خود را جهت عمر سرویس رسانی دقیق و بدون عیب ساخته اند. با این حال هر دو یا سه سال یا ی که باطری ساعت خود را عوض میکنید بایستی به مغازه ساعت فروشی یا مرکز خدمات بعد از فروش تایید شده برند مراجعه بکنید . آنها ساعت شما را بازرسی میکنند تا اگر پارت ی از ساعت دچار مساله باشد آن را تعمیر و یا تعویض کنند. این مراکز ساعت شما را حتی جهت روانکاری و کالیبره کردن ضد آب غبار بودن هم مورد تحلیل قرار میدهند.

1422761235 42446 8 آیا ساعت به بررسی های دوره ای نیاز دارد؟
خرید ساعت مچی مردانه
فروشگاه ثنا,خرید ساعت مچی مردانه اصل,خرید ساعت مچی مردانه ارزان,خرید ساعت مچی مردانه

چگونگی مراقبت از قاب و بند ساعت:
بند های فلزی باید به دقت در آب شسته شوند. چنانچه کثیفی آنها خیلی بود از یم میواک زیاد نرم استفاده بکنید . آن را به صابون آب به بخش کثیفی بمالید تا تمیز شود. در نهایت آن را با آب شستشو دهید آن را با دستمال نرم با دقت خشک بکنید . چنانچه ساعت شما ضد آب نیست دقت زیاد داشته باشید که آب به قاب ساعت وارد نشود. قاب ساعت باید به نرمی توسط پارچه نرم مرطوبی تمیز شود پس به دقت خشک شود.
بند های چرمی در تابستان میزان شل می شوند، در این حالت ممکن است که بندهای چرمی عرق دست شما را به جذب کنند. بند تنگ چرمی نه فقط به هوای مجوز ی رد شدن از زیر بند را نمیدهد بلکه این امکان را به عرق مچ دست میدهد که به پوست شما آسیب برساند، مثل جوش زدن و …
چنانچه بند چرمی ساعت شما بوسیله عرق دست شما خیس شد آن را از دست خود باز بکنید و به آرامی با پارچه ای نرم آن را تمیز بکنید .
زمان ی ساعتتان را از مچ دست باز میکنید آن را در مکانی قرار دهید که تهویه هوا صورت بگیرد. هیچ ساعتی که بند آن بوسیله عرق دست خیس است را در جعبه و یا محفظه ی در بسته قرار ندهید.
از قرار گرفتن ساعت در معرض آفتاب داری بکنید . در غیر این صورت رنگ بند ساعت کم رنگ می شود و بتدریج از بین میرود.
تاثیرات عوامل خارجی مغناطیسی بر روی ساعت:
مغناطیس به روی ساعت های دیجیتال اثر آن چنانی قابل توجه ندارد ولی بر روی ساعت های مکانیکی باطری دار (که بوسیله موتور کوچک الکتریکی یا کوکی عقربه ها را به چرخ در می آورند) ممکن است تاثیرات قابل توجه ی بتواند بگذارد. مغناطیس قوی بر عملکرد این ساعت ها تاثیر میگذارد.
خبر بهتر ی که جهت این نوع ساعت ها است این است که اگرچه آنها تحت تاثیر این اثر مغناطیسی عقب می افتند یا بهتر کار نمیکنند اما زمان ی که ساعت را از منبع مغناطیسی دور میکنیم دوباره ساعت به خوب ی قدیم شروع به کار می نماید . (اما معین است که باید آن را دوباره تنظیم بکنید )
ساعت را در نزدیکی هدفون، بلندگوهای قوی، یا آهن رباها … قرار ندهید. مخلوط کننده های برقی و همه وسایل برقی ممکن است بتوانند مغناطیسی قابل توجه ی جهت اثرگذاشتن بر ساعت تولید کنند.
مراقبت های مخصوص ای که بایستی در قبال ساعتتان انجام دهید:
ضربه: ساعت شما یک وسائل اندازه گیری دقیق است . با آن با دقت رفتار بکنید ، در این صورت ساعت به شما به خوب ی هر چه تمام خدمت می نماید . از ضربه های اقطعا لی به ساعت پیشگیری بکنید (مثل افتادن به روی سطوح محکم سخت). ضربه هایی که در تاثیر ورزش به وقوع میپیوندد مثل تنیس یا گلف یا دوییدن مشکلی برای ساعت بوجود نمی آورد ولی برخي از ساعت ها با این نوع حرکت ها به مساله بر میخورند. برای اطلاعات بیشتر با نمایندگی برند ساعت در ایران ارتباط بگیرید.
عرق بدن: از برخورد ساعت با عرق زیاد خودداری بکنید اگر این اتفاق افتاد سریع ان را پاک و تمیز بکنید.
تاثیرات دما بر روی ساعت: ساعت هایی که باطری می باشند . (کوارتز) خیلی کمتر از ساعت های اتوماتیک تحت تاثیر دمای هوا قرار میگیرند. ساعت های کوکی و اتوماتیک اگر هر هشت ساعت خوب کوک یا شارژ بشوند آن گاه به بهتر ی ساعت را نشان میدهند. دمای محیط بین ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفرتا دمای ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر جهت ساعت ها مناسب است. اگر در طول زمستان ساعت خود را از مچ دستان باز بکنید دقت نشان دادن زمان را از دست میدهد. چنانچه ساعت در بیرون قرار بگیر در دمای کمتر از منهای ۱۰ درجه سانتیگراد یا بالای ۶۰ درجه سانتیگراد، در این صورت ساعت دیگر نمیتواند کار بکند.
در ساعت های دیجیتال از کریستال مایع جهت صفحه نمایش مصرف می شود که این مایع در دمای زیر نقطه انجماد به بهتر ی پاسخگو نیست و در دماهای بالا هم تاریک میشوند.
عمر باطری در دمای بالا كم شدن چشـم گیری پیدا می نماید (بالای ۴۰ درجه سانتیگراد)، حتی ممکن است از باطری مایعی به بیرون ترشح نماید .
عوامل شیمیایی: مواد شیمیایی، گازها، جیوه و غیره ممکن است رنگ قاب بدنه و بند پارت های فلزی ساعت را عوض کنند.
ساعت را از عوامل ذکر شده حفاظت بکنید .
رنگ قاب یا بند ساعت: برای رنگ کردن بدنه ساعت از دو تکنولوژی مفرق با کیفیتهای مختلف مصرف می شود (آبکاری و رنگ پی وی دی PVD) برای ماندگاری بیشتر از برخورد مواد شیمیایی، مواد شوینده، عطر و ادکلان و کلیه حلالها دور مراقبت د در صورت برخورد با این مواد سریعا با آب بشویید (اما بند چرمی را می بایست سریعا خوشک بکنید که آسیب کمتر ببیند) در این نوع آبکاریها رنگ مسی و یا روزگلد زودتر آسیب میبیند در مورد این رنگ بیشتر باید دقت صورت گیرد.

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...