خانه » مقالات » دید در شب مادون قرمز (IR) چیست؟

دید در شب مادون قرمز (IR) چیست؟

عبارت infrared) IR) به معنای طیف مادون قرمز است. دوربین های دید در شب IR از طریق مصرف از LEDهای مادون قرمز محیط اطراف خود را روشن کرده امکان عکس برداری در شب را فراهم می اورند.

293.EXIR IR دید در شب مادون قرمز (IR) چیست؟
دوربین مدار بسته بولت

دوربین مدار بسته دام,دوربین مدار بسته بولت,دوربین مدار بسته
امواج مادون قرمز به پارت ی از طیف امواج گفته می شود که به وسیله چشم آدم قابل روئیت نیستند اما به وسیله سنسورهای تصویر دوربین ها قابل شناسایی هستند . از این طریق دوربین های دید در شب میتوانند بدون به وجود آوردن نور مرئی محیط اطراف خود را روشن کنند.
بایستی مد نظر داشته باشید که نور مادون قرمز از برد کمتری نسبت به نور مرئی برخوردار است و قسمت وسیع ی از طیف آن امکان رد شدن از شیشه های ضخیم را ندارد پس در صورت وجود شیشه در مسیر دوربین نور دوربین به وسیله آن منعکـس می شود.
پرتو مادون قرمز همچنین امکان شناسایی رنگ ها برای حسگر دوربین را از بین خواهد برد همه عکسهایی که از طریق روشنایی این چراغ ها ضبط شده باشند به صورت سیاه سفید دیده می شوند.
نقاط ضعف دید در شب IR

با وجود اینکه به واسطه سادگی و کم نرخ بودن استفاده از دید در شب IR در دروبین های مداربسته بسیار زیاد رایج است اما با این وجود این شکل از دید در شب دارای نقاط ضعف نیز هست:

اشباع عکس : بزرگترین نقطه ضعف دید در شب IR اشباع شدن تصویر به واسطه نزدیک شدن اجسام با افراد به دوربین است. به دلیل پرتاب نور بالا در دوربین های دید در شب و سیاه و سفید بودن تصویر در صورت نزدیک شدن افراد به دوربین ممکن است صورت آنها به طور کامل روشن به نظر رسد که امکان تشخیص صورت را كم شدن خواهد داد. مکانیزم Smart IR جهت جبران این نقطه ضعف ایجاد شده است با تنظیم IR دوربین اقطعا ل اشباع شدن اجسام نزدیک به دوربین را کاهش می دهد.
انعکاس روی سطوح: سطح فلزی و شیشه ای نور مادون قرمز را به نحوی مفرق از نور مرئی منعکس جالب می کنند. این مورد باعث خواهد شد امکان دیدن اجسام پشت شیشه كم شدن یابد یا پلاک خودروها بر تاثیر انعکاس امواج مادون قرمز به صورت کاملا روشن به نظر رسد. به همین دلیل دوربین های دید در شب را به صورت بدون IR گزینش کرده و جهت خواندن پلاک از نور مرئی استفاده می کنند.
برد پایین: انتشار امواج مادون قرمز با برد کمتری نسبت به نور مرئی صورت می گیرد و اما LEDهای مادون قرمز حتی در صورت خیلی بودن از نظر تعداد نور محدودی را ایجاد می کنند. برد مفید دوربین های دید در شب بیش از ۳۰ متر نیست در صورتی که محیط کاملا تاریک باز باشد این برد کمتر نیز خواهد شد.

EXIR IR به جه معناست؟

LEDهای دید در شب EXIR نوعی از LEDهای پرقدرت دید در شب می باشند که به علت تمرکز بیشتر و انتشار متمرکز برد دید در شب بسیار زیاد بیشتری را جهت دوربین های مداربسته ایجاد می کنند. استفاده از دوربین های با این نوع دید در شب جهت ایجاد دید در شب برد بالا بسیار زیاد مناسب خواهد بود.
LEDهای دید در شب EXIR بر روی دوربین دام هایک ویژن

IR Cut به چه معناست؟

IR Cut نام نوعی فیلتر است که از ورود انواج مادون قرمز در طول روز به دوربین پیشگیری می نماید .

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...