خانه » مقالات » سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی چیست؟

VPS یا سرور مجازی چیست؟

VPS (Virtual Private Server) یا سرور مجازی، اصطلاح در زمینه هاستینگ (Hosting) بوده، که در واقع همان اتومبیل مجازی با مجازی‌سازی می‌باشد. VPS امکان دسترس ی root نصب نرم‌افزارهای سیـستم ی را فراهم می نماید . با مصرف از فن آوری مانند Xen، vmware ESXI یا Virtuozzo با بهره گيري از سخت افزارهاي قدرتمند و پيشرفته، يک سرور فيزيکي به چندين VPS با امکانات يکسان مفرق تقسيم مي شود. گاهي وقتها از سرور مجازی به عنوان VDS (Virtual Dedicated Server) نيز نام مي برند.

blogvncOSXvnc1265910499 401x400 سرور مجازی چیست؟
خرید هاست

خرید هاست,خرید سرور مجازی,سرور مجازی ایران,هاست پربازدید

هر VPS وابسته به پلن آن، سهم خاصي از منابع سرور از قبيل حافظه اصلي (RAM)، فضاي ديسک سخت (HDD) را به صورت اختصاصي و تضمين شده در اختيار خواهد داشت. به عنوان مثال، يک VPS مي تواند ۲ گیگابايت از ۶۴ گيگابايت حافظه اصلي سرور را به صورت تضمين شده به همراه ۵۰ گيگابايت فضاي هارد دیسک ۵۰ گيگابايت پهناي باند ماهيانه را د راختیار داشته‌باشد. اين بدين معنا است که بدون درنظر گرفتن ميزان مصرف ساير VPS هاي موجود بر روي سرور، VPS مورد مثال ما تحت هر شرايطي به ۲ گیگابايت از حافظه اصلي سرور دسترس ي خواهد داشت.

هر VPS که روی سرور اصلی ایجاد می شوند کاملا به صورت مستقل عمل می کنند و هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، در نتيجـه VPS هـاي موجود بر روي يک سـرور مي توانند از سيستم هاي علت مفرق برنامه هاي مختلف ورژن هاي مفرق ي از نرم‌افزار استفاده نمايند. بر فرض يک VPS داراي لينوکس Debian، ديگري داراي CentOS به عنوان سيستم علت هاي سـرور خواهند بود. همين امر در رابطه با VPSهاي با سـيسـتـم علت وينـدوز نيـز صادق مي باشد. همچنين تعريف Name Server هاي اختصاصي ، نصب ASP, PHP, MySQL, .NET و ساير برنامه ها با نسخه دلخواه، نصب اجراي كليه برنامه ها، DLLها، … بطور كامل در كنترل اختيار هر مشترك ميباشد.

مهمترين مزاياي استفاده از VPSها در مقايسه با ساير سرويس هاي ميزباني، هزينه بسيار کمتر VPS ها نسبت به سرورهای اختصاصي و استقلال عمل‌کرد نسبت به سرويس‌هاي نمايندگي (Resseller/Shared Hosting) می‌باشد به شکلی هزينه VPS ها در بسياري از اوقات بسیار زیاد کمتر از هزينـه سـرور هاي اختصاصـي بوده ولي همه امکانات آنهـا را دارا مي باشد.

در واقع این سرویس جهت افرادی طراحی شده‌اند که نیاز به سرور دارند ولی هزینه ‌های آن برای شان مقرون به صرفه نمی‌باشد. همچنين هر VPS ميتواند به تعداد دلخواه IP معتبر و اختصاصي نيز داشته باشد. در مجموع از ديد فرد نهايي، VPS درست شبیه يک سرور اختصاصي بوده کاربر به هيچ عنوان فرق ي را در روش عملکرد و کيفيت خدمات اين دو مشاهده نخواهد کرد.

ویژگی ها ی سرور مجازی (VPS) نسبت به میزبانی وب اشتراکی:

کنترل: با دراختیار داشتن دساسترس ی root، یا Administrator شما به راحتی می توانید پیکره بندی سرور را تغییر دهید، پروگرام های مورد نظر را نصب، یا تغییر دهید، که به هیچ وجه در میزبانی اشتراکی مقدور نیست.

امنیت: فایـل سیـستم شما کاملا مجزا ازبقیه مشتریان خواهد بود و مطمئن خواهید بود که از دسترس آنها دور است بدین ترتیب امنیت جهت شما تامین خواهد شد.

مجزا بودن و کارایی: سرور مجازی شما از منابع اختصاص یافته گارانتی شده برای خود به صورت کامل می تواند استفاده نماید و کار مشتریان دیگر سرویس شما را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

ویژگی ها ی سرور مجازی (VPS) نسبت به سرور اختصاصی:

تعرفه : در واقع شما تمام امکانات یک سرور اختصاصی را با کسری از نرخ های آن خواهید داشت.

قابلیت اطمینان: سازوکار تهیه ورژن پشتیبان به صورت لحظه ای امنیت داده های سرور مجازی را تضمین می نماید .

مدیریت پذیری: وسائل های تعبیه شده در Xen (مجازی‌سازی مورد مصرف در ایران‌سرور) نصب برنامه ها و تغییر و به روزرسانی آنها را فورا انجام می دهند.

مصرف از ظرفیتهای خالی: هر سرور مجازی قادر است تا در صورت خالی بودن ظرفیتهای سیـستم عدم مصرف از آن بوسیله سرور مجازی دیگر در صورت نیاز، از تمام آن استفاده نماید .

انعطاف پذیری: ارتقاءمنابع اختصاص یافته جهت یک سرورمجازی، در صورت نیاز به منابع بیشتر به راحتی و بدون نیاز به جابجای اطلاعات اختلال بلندمدت در سرویس قابل انجام است.

ایمیل سرور کاملاً اختصاصی: شما با داشتن VPS به ایمیل سرور خود که که تنها ویژه دامنه شما است پست الکترونیکی ‌های دامنه شما را مدیریت می نماید دساسترس ی دارید این به شما کنترل، کارایی امنیت زیادتری خواهد داد.

پهنای باند بالا: در هاست‌های اشتراکی اگر قصد دارید ترافیک زیادتری جهت وبسایت خود در اختیار داشته باشید بایستی برای آن بهای زیادتری بپردازید مدیران سایت‌های پربازدید دائما با اساسترس تمام شدن پهنای باند و ارتقا نرخ ‌ها روبرو هستند . سرورهای مجازی پهنای باند بالایی را جهت شما فراهم می نماید استرس ‌های شما را برطرف می‌نمایند. چنانچه وبسایت شما در وبسایت‌های بزرگ اشتراک گذاری پر بازدید لینک شود وب سایت شما بر روی یک هاست اشتراکی میزبانی می‌شود قطعا با مساله مواجه خواهید شد پهنای باند شما سریع استفاده می شود وبسایت ممکن است از دسدلهره و ترس خارج گردد. اما در میزبانی‌های سرور مجازی (VPS) با در نظر گرفته شدن حافظه رزرو شده برای مواقع مورد نیاز استفاده‌ غیر قابل پیش‌بینی در مواقع بحرانی مانند مواقعی که ترافیک وبسایت خیلی بالاست این اساسترس بر طرف خواهد شد.

سرور مجازی اختصاصی (VPS) برای چه افرادی میتواند مفید باشد؟

سرور اختصاصی مجازی (VPS) برای صاحبان وبسایت‌هایی که به منابع سیسـتم ی بیشتر و قابل اطمینان‌تر نیاز دارند و یا به ترافیک احتیاج دارند و قصد دارند تا سایت یا کسب و کار خود را گسترش داده و به تجارت الکترونیک بپردازند گزینش ی ایده آل است. VPS با در اختیار گذاشتن قابلیت مصرف از سیسـتم علت ‌های مجزا مستقل شخصی سازی‌ها میتواند برای صاحبان کسب و کار امنیت بالاتری به ارمغان بیاورد.

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...