خانه » مقالات » تعریف کلی آبنما

تعریف کلی آبنما

آدم مجموعه‌ای است پیچیده از روح و ذهن و جسم. همان‌گونه که جسم آدم ی به غذا نیازمند است، ذهن روح او نیز طالب عناصری است که به او آرامش ببخشد. در جامعه شهری که ساختمان‌های بلند خیابان‌ها زندگی اتومبیل ی تمام جا را احاطه کرده است، جلوه‌های قشنگ یی هنر، بهترین پناه برای روح خسته آرامش‌طلب آدم ی است.

img799 zc 13940823 214729  تعریف کلی آبنما
آبنما

آبنما

امروزه در شهرها شاهد عناصری با بافت سخت مثل بتن و … به جای عناصر طبیعی (پوشش گیاهی) هستیم. لذا باید با به‌کارگیری عناصری که بافت نرم دارند، گوشه عزلت زیبا یی فراهم کرد تا به روان آدم آرامش بخشید. این مکان‌ها می‌توانند پارک‌ها باغ‌های شهری باشند. آب یکی از این عناصر به شمار می‌رود و چه در حالت سکون و چه در حالت حرکت نوازش‌دهنده روح آدم است. حرکت موزیک آب، در جلوه‌گری بیشتر محیط سبز نقشی در خور توجه دارد. می‌توان آب را به صورت جویبار چشم ه جهت نقاط آرام و بی سر و صدا و به صورت آبشار و فواره‌های بزرگ جهت نقاط پرازدحام شلوغ طراحی کرد.

آب انعکاس

سطح آب ساکن، با انعکاس نور مانند آیینه عمل می‌کند و پدیده های اطراف خود را با چرخش ۱۸۰ درجه نمایش می‌دهد، هم‌چنین انعکاس پوشش گیاهی در آب و تابش نور خورشیدروی گیاهان آبزی موجود روی آب، عکس قشنگ یی جهت بیننده به وجود می‌آورد. آب در حال حرکت منعکس‌کننده امواج نور در فضاست؛ مانند نوری که از یک جویبار روان روی برگ درختان منعکس جالب می‌شود.

آب تاثیر آن در کاهش درجه گرما و افزایش رطوبت

آب در پارک‌ها باغ‌ها به هر از صور مختلف، به نحوی در عادی کردن درجه گرما هوا، تامین رطوبت نسبی برای گیاهان و ایجاد طراوت، تاثیر گذار است. مجموعه این عوامل از یکنواختی و خشکی محیط می‌کاهد.

طراحی آب در سبک‌های مختلف

جذابیت آب از دیگر عناصر موجود در پارک بیشتر است. آب‌نما عنصری است که چنانچه در پارک‌ها خوب و کامل طراحی شود. ترکیب مناسبی ایجاد می‌نماید و چنانچه به طور صحیح مورد مصرف قرار نگیرد. باعث ضایع شدن نحوه طراحی خواهد شد. برای احتراز از ظهور چنین مشکلات ی می بایست با احتیاط عمل کرد.

آب‌نماها را می‌توان به دو صورت منظم یا غیر مرتب طراحی کرد.

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...