خانه » مقالات » کسب و کار اینترنتی ، آرامشی قبل از طوفان

کسب و کار اینترنتی ، آرامشی قبل از طوفان

ممکن است با خود سوال بکنید کسب و کار اینترنتی چه ارتباطی می تواند با طوفان داشته باشد.اصلا چرا آرامش قبل از طوفان؟

این روزها زیاد در رسانه های مختلف دیده شنیده ایم که بسياري از افراد با ایجاد کسب کار های اینترنتی به ثروت های زیاد ی رسیده اند. به هیچ عنوان فکر نکنید که می خواهم شما را متقاعد کنم که یک شبه با کسب و کار اینترنتی ثروتمند شوید ولی فراموش نکنید که بسياري از افراد با نگرش های مفرق توانسته اند به درآمد های عالی برسند. من همواره سعی می کنم در نوشته های خودم کمتر از مجموعه ها افراد خارجی مثال بزنم و تمایلم برای درک بیشتر از این مساله مثال جریان های افراد شرکـت های ایرانی باشد. من خواسته و ناخواسته ساعت ها با اینترنت سر و کار دارم چنانچه شما علاقه به اینترنت داشته باشید با جستجو کردن سایت های مختلف فارسی زبان می توانید براحتی حدس بزنید که کسب و کارهای اینترنتی ایرانی در چه اهمیت ی قرار دارند.

یکی از رموز خوب یت در کسب کار اینترنتی علاوه بر داشتن وب سایت ، ارتقا ترافیک وب وب سایت است. منظور من از ترافیک وب سایت آمار بالای بازدیدکنندگان وب سایت است ولی نباید فراموش کرد تنها آمار بازدیدکننده ای خوب و مناسب است که هدفمند باشد.اجازه بدهید راز خوب یت یک وب سایت تجارت اینترنتی را در معادله ای که همواره در کارگاه ها سمینارهای مختلف به آن اشاره می کنم را جهت شما فاش کنم.

ایده مناسب (خلاقیت در تجارت اینترنتی ) + خدمات متمایز به مشتری + افزایش ترافیک واقعی هدفمند = خوب یت در کسب کار اینترنتی

معادله فوق ممکن است مثال کسب و کارهای اینترنتی موفق بسياري در جهان باشد مثل فیس بوک. تابحال با خود فکر کرده اید که در این چند سال اخیر بسیار زیاد مشابه سایتهای شبکه اجتماعی در اینترنت راه اندازی شده است ولی جهت چه از این تمام شبکه اجتماعی تنها فیس بوک خوب بوده؟

آیا با فکر کرده اید که سرویس های ارائه کننده پست الکترونیکی در جهان خیلی بوده ولی جهت چه تنها یاهو و جیمیل موفق بوده اند؟ چرا در این دو سال سهم بازار در استفاده کنندگان از جیمیل چند مساوی شده است؟

تمام این سوال ها را در ۳ چیز می توان یافت:
ایده مناسب ( خلاقیت در تجارت اینترنتی )
خدمات متمایز به مشتری
ارتقا ترافیک واقعی هدفمند

بسياري از وب وب سایت ها تنها و فقط موفق به کسب درآمد خیلی از بیشتر شدن ترافیک هدفمند داشته اند. ترافیک بازدیدکننده بصورت هدفمند یکی از مهمترین فاکتورها جهت بیشتر شدن تصاعدی در تجارت اینترنتی است .
اما خوب یت کسب و کار اینترنتی فقط به این ۳ مسئله خاتمه پیدا نمی نماید و زیاد ی از فاکتورهای دیگر هم در روند رشد تجارت تاثیرگذار است شبیه مشاهده رفتار مشتری در وب سایت و تحلیل آن که با تذکر به درخواست های زیاد شما علاقه مندان در مقاله های بعدی به آن اشاره خواهم کرد.

خوشبختانه ایران نسبت به چند سال پیش در اهمیت مناسب تری قرار گرفته است و اگر به وب وبسایت های مختلف فارسی ضرر در اینترنت سری بزنید شاهد تغییر و ارتقا بیشتر شدن تجارت های مختلف در ایران خواهیـم بود .
نمی دانم چقدر با الکسا (www.Alexa.com) آشنائی دارید ولی اگر در این وب وب سایت سری بزنید در سری کشورها با کلیک بر کشور ایران ۵۰۰ وب سایت محبوب ایرانی ها را می توان دید . این سرویس به شما یاری می نماید تا وب وب سایت های علاقه مندان ایرانی را مشاهده بکنید این سرویس به کسب کار اینترنتی شما شاخ و برگ می دهد زیرا شما می توانید علاقه مندی های ما ایرانان را بصورت کامل مشاهده بر طبق آن به تجارت اینترنتی خود یاری کنیم.

برای شروع تجارت اینترنتی نمی بایست به معادله فوق بسنده کرد باید گامی برداشت.در مقاله های قبلی به این مساله اشاره کردم که جهت شروع تجارت اینترنتی انتخاب ایده ی مناسب خیلی خیلی مهم است. بسیار زیاد ی به وب وبسایت من www.halakoei.com سر زده موارد مشابهی بیان کرده اند.چگونه می توان ایده ای مناسب انتخاب کرد؟ هر ایده ای جهت شروع مناسب است؟

فراموش نکنید که این شما هستید که بر طبق نیازهای مشتری، می توان ایده های مختلف ی را پرورش دهید این فاکتور جهت شروع تجارت اینترنتی بسیار زیاد قابل توجه است.در شروع کسب و کار اینترنتی با اهمیت نیست شما چند سال دارید خیلی مهم نیست که چقدر سرمایه دارید خیلی مهم نیست که در کجای این کره خاکی زندگی می بکنید ،فقط نکته ای که بسیار زیاد با اهمیت است انتخاب مناسب ایده خلاقیت در تجارت اینترنتی است. یکی دیگر از رموز موفق یت افراد موفق در اینترنت علاقه داشتن است. در هر کجا هستید از شما خواهش می کنم که فقط کسب و کار اینترنتی را راه اندازی بکنید که از ته دل به آن علاقه دارید و فقط به بعد های مالی به آن نگاه نکنید.

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...