خانه » اخبار تبریز » خصوصیات ی پورتال

خصوصیات ی پورتال

thMNJH خصوصیات ی پورتال

پورتال سیمرغ

بر طبق نکاتی که در تعریف پورتال داده شد خصوصیات ی پورتال عبارتند از :

۱- ارائه شخصی سازی اطلاعات و کاربر ی های پورتال بر حسب نیاز کاربر بوسیله شخص یا خود پورتال . (PersonalizationوTailoring)

۲- ارائه سیسـتم های جستجو دایرکتوری به گونه ای که کاربر در کمترین وقت ممکن به اطلاعات دست یابد . (Search and Directory)

۳- ارائه امکان شخصی سازی جهت تغییر ظاهر ساختار پورتال به ازای هر کاربر (End user customization)

۴- ارائه ساز و کار مدیریت اطلاعات به افراد مسوول پورتال .(Content & Data Management)

۵- ارائه مکانیزمهایی به مدیران پورتال جهت پاسخگویی به نیازهای افراد مختلف در سازمان.

۶- پشتیبانی برقراری رابطه با منابع خارج از پورتال شبیه web service سایتهای دیگر ، برای دریافت اطلاعات سرویسهای مورد نیاز .

۷- عدم وابستگی به پهنه ای (Platform) ویِژگزینشه به گونه ای که برای همه افراد با سیستم علت های مختلف و مرورگرهای مختلف قابل دساسترس باشد(Cross-platform functionality) . این مورد حاوی پشتیبانی بوسیله سیستم های PDA تلفن همراه نیز می گردد .

۸- Single sign-on : مکانیزمی که به وسیله آن کاربر تنها با یک بار ورود به سیـستم به تمام سرویس ها و اطلاعات محدوده دسترس ی داشته باشد .

۹- راهکارهای امنیتی به منظور تعیین سطوح دسدلهره و ترس ی کاربر ان نقش هر کاربر در سیسـتم . این سطح دساسترس ی حاوی بازدیدکنندگان و مسوولین پورتال می شود.(Security)

۱۰- ساختار معین ی جهت ارائه اطلاعات به کاربر (Taxonomy)

۱۱- ساختار پیمایش آسان به گونه ای که فرد با کمترین کلیک به مکان ، سرویس و یا اطلاعات مورد نظرش دست یابد .( Browse / Navigate Documents)

۱۲- ایجاد امکان رابطه کاربر ان با مسوولین پورتال دیگر کاربر ان پورتال به صورت همزمان (“Chat”)یا غیر همزمان (“Forum”) . (Collaboration)

۱۳- ارائه سرویس های متداول در اینترنت

۱۴- ارائه مکانیزمی که از طریق آن کاربر ان بتوانند در بخش های مختلف پورتال عضو شده و در صورت تغییر اطلاعات آن بخش یا اضافه کردن اطلاعات جدید ، Email دریافت کنند .( Subscribe / What’s new)

۱۵- ارسال پیام به ازای رویدادهایی که برای کاربر با اهمیت زیاد هستند . این سیستم با استفاده از email و یا پورتال پیامی برای مشتری ارسال کرده به او می گوید که رویداد درخواست شده اتفاق افتاده است . به عنوان مثال کاربر ان می توانند در بخش تنظمیات ، برای دریافت پیامهای شخصی ، دریافت یک وظیفه دریافت یک با عنوانی خاص “دریافت پیام ” را درخواست کنند.(Alert)

۱۶ – مدیریت گردش کار – همه فرآیندها دارای روند اجرایی هستند . این فرآیند به بخشهای مختلف تقسیم شده با زمان بندی معین به افراد مختلف اختصاص داده و انجام می شوند. حداقل امکانی که به خوبتر شدن کیفیت فرآیند کمک می نماید ، پیاده سازی آن بر روی کاغذ است . ولی آیا این امکان کافی است ؟ بدین وسیله می توان علاوه بر روند کار شیوه انجام کار و زمان بندی آن را کنترل کرد ؟ یکی از امکانات پورتال ارائه مدیریت گردش کار است. (WorkflowManagement)

بر این اساس می توان فرآیندی در سیستم تعریف کرد با استفاده از امکانات ” زمان بندی ” “فازبندی ” فرآیند را به وظایف کوچک تر تقسیم کرد ؛ به گونه ای که هر وظیفه نه تنها نشانگر فرد انجام دهنده ، بلکه نمایش دهنده زمان بندی انجام فرآیند نیز باشد. حال چنانچه بخش مدیریت گردش کار کنار سیـستم Alert یا ارسال پیام از تقویم شخصی قرار گیرد می تواند یاری تاثیر گذار ی در نظارت و پیش برد آن فرآیند نماید. در انتها توصیف گرافیکی فرآیند برای ایجاد کننده فرآیند افرادی که در انجام فرآیند سهیم هستند ، این حسن را دارد که بتوانند درک بهتری از آن داشته باشند و حتی پروسه را بازبینی کنند تا در وقت بندی ها صرفه جویی شود .

علاوه بر این در صورتی که فرآیند انتخاب ی در طول زمان انجام خود احتیاج به بهره گیری از بخشهای مختلف پورتال داشته باشد ، می تواند محک خوب ی برای معرفت ارتباطات لازم ما بین بخشهای های پورتال باشد.

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

فوتبال آذربایجان محتاج تفکری تازه است

فوتبال آذربایجان محتاج تفکری تازه است  فوتبال آذربایجان در هفته ای که گذشت هم کامش ...

معرفی مساجد تاریخی دیدنی در دلِ تبریز

معرفی مساجد تاریخی دیدنی در دلِ تبریز وب‌سایت ارگ توریسم: مساجد به عنوان یکی از ...

معاون دادستان:زنجانی را باید سلطان جعل نامید/پرسنل بابک زنجانی به جرم‌ها اعتراف کرده اند

معاون دادستان:زنجانی را باید سلطان جعل نامید/پرسنل بابک زنجانی به جرم‌ها اعتراف کرده اند خلاصه‌ای ...