خانه » مقالات » ۸ تاثیر جالب موسیقی بر مغز آدم بخش ۲

۸ تاثیر جالب موسیقی بر مغز آدم بخش ۲

۸ اثر جذاب موسیقی بر مغز آدم

۳-سلیقه‌ی آهنگ فرد را پیش‌بینی می‌کند

مطالعه‌ای که در آن زوج‌ها با نگاه کردن به لیست آهنگ ‌های مورد علاقه‌ی دیگری، یکدیگر را شناختند، نشان داد که این افراد به پیش بینی‌های قابل اعتمادی نسبت به ویژگی‌های اخلاقی یکدیگر رسیده‌بودند.

این تحقیق ۵ ویژگی اخلاقی را در اختیار شرکـت کنندگان قرار داد دیدنی این بود که گاهي از ویژگی‌ها بسیار زیاد دقیق و بر طبق سلیقه‌ی موسیقی دیگری پیش بینی شده بودند.

funny cat music band 4891 ۸ تاثیر   جالب   موسیقی بر مغز آدم بخش 2

به طور خلاصه دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی ، یافته‌های مطالعه را می‌توان به صورت روش زیر بیان کرد :

طرفداران موزیک بلوز دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و آسان هستند .
طرفداران موسیقی جز دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش و آسان می باشند .
طرفداران موسیقی کلاسیک اعتماد به نفس بالا، خلاق، درونگرا و آسان هستند .
طرفداران آهنگ رپ اعتماد به نفس بالا و اهل گردش هستند .
طرفداران آهنگ اپرا دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق مهربان هستند .
طرفداران موسیقی کانتری و وسترن سخت کوش اهل گردش هستند .
طرفداران موسیقی رِگِی دارای اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و آسان هستند و اصلا اهل سخت کوشی نیستند.
طرفداران موسیقی دنس خلاق و اهل گردش می باشند ، ولی مهربان نیستند.
طرفداران موسیقی ایندی اعتماد به نفس پایین و خلاق می باشند ، اما مهربان و سخت کوش نیستند.
طرفداران موسیقی بالیوود خلاق اهل گردش می باشند .
طرفداران موزیک راک یا هوی متال دارای اعتماد به نفس پایین، خلاق، مهربان آسان می باشند ، ولی سخت کوش اهل گردش نیستند.
طرفداران موزیک پاپ اعتماد به نفس بالا، سخت کوش، اهل گردش مهربان هستند ، ولی خلاق و آسان نیستند.
طرفداران موسیقی سول اعتماد به نفس بالا، خلاق، اهل گردش، مهربان و آسان هستند .

۴-موسیقی زمان رانندگی دانلود تک آهنگ جدید,دانلود تک آهنگ,دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی به طور قابل ملاحظه‌ای حواس‌مان را پرت می‌کند (بر خلاف باور متدوال)

مطالعه‌ی دیگری که روی نوجوانان و جوانان انجام شد، بر چگونگی تاثیر آهنگ بر نحوه‌ی رانندگی آنها تمرکز کرد.

رانندگان وقت گوش دادن به موزیک مورد علاقه‌ی خودشان، سکوت و یا موسیقی ایمن (که محققان توصیه کردند) مورد تست قرار گرفتند. اما که اکثر آنها موزیک خودشان را ترجیح داد، اما ثابت شد که بیشتر باعث پرتی حواس می‌شود: زمان گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌ی خودشان، رانندگان غلط ات زیادتری مرتکب می‌شدند با خشونت زیادتری رانندگی می‌کردند.

جالب‌تر این که موزیک ارائه شده توسط محققان زیاد تاثیر گذار تر از سکوت بود. این طور به نظر رسید که موسیقی ناآشنا، یا غیر جذاب بهترین مورد برای رانندگی است.
۵-یادگیری موسیقی می‌تواند مهارت‌های حرکتی دلیل ی را به طور قابل توجه ی افزایش دهد

به طور کلی افراد تصور می‌کنند که یادگیری وسائل موزیک برای کودکان خیلی مفید است، ولی در واقع این کار زیاد مفید تر از چیزی است که انتظارش را داریم. یک تحقيق نشان داد کودکانی که سه سال یا بیشتر راهنمای نوازندگی آلات موسیقی دیده‌اند خوبتر از آنهایی که آموزش موزیک ندیده‌اند، از نظر توانایی های تبعیض شنوایی عمل کردند.

این کودکان هم چنین در از نظر دایره‌ی لغت توانایی‌های غیرکلامی امتیازات بهتری به ثبت رساندند، که حاوی درک و ارزیابی اطلاعات بصری مانند شناسایی روابط ، شباهت‌ها فرق ‌های بین شکل‌ها و طرح‌ها است.
۶-موسیقی کلاسیک می‌تواند توجه بصری را اصلاح دهد

فقط کودکان نیستند که می‌توانند از آموزش یا قرار گرفتن در معرض موسیقی بهره ببرند. تحقیق کوچک نشان داد که بیماران سکته‌ی مغزی وقت گوش دادن به موسیقی کلاسیک، تذکر بصری زیادتری کسب کردند.

این مطالعه هم چنین نویز سفید سکوت را جهت قیاس نتایج امتحان کرد، دریافت که مانند مطالعه‌ی رانندگی که به آن اشاره شد، سکوت منجر به بدترین نتایج شد.
۷-ارتباط تلفنی یک سویه، بیشتر از مکالمات معمولی باعث پرتی حواس می‌شوند

مطالعه‌ی دیگری که به جای آهنگ بر نویز تمرکز کرد، نشان داد ی که بحث از پرتی حواس در مکالمه با افراد دیگر به بین می‌آید، ارتباط ‌های تلفنی سویه از تمام بدتر هستند .

بعد از اینکه یک پرسش نامه معین کرد که به نظر ۸۲% افراد شنیدن مکالمه‌ی تلفنی دیگران آزاردهنده است، ورونیکا گالوان، روانشناس شناختی دانشگاه سن دیگوی آمریکا تصمیم گرفت دلیل این آزار را کشف نماید .

در مطالعه، شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند که یکی از این دو گروه باید به سو از یک مکالمه‌ی تلفنی و گروه دیگر به مکالمه‌ی کامل گوش می‌دادند یک پازل را حل می‌کردند.

گروهی که به یک سو از مکالمه گوش دانلود تک آهنگ جدید,دانلود تک آهنگ,دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی می‌دادند تمرکز کمتری نسبت به گروه دیگر داشت. که محققان دلیل آن را تلاش برای حدس سوی دیگر مکالمه دانستند که فرد مجموعه کننده نمی‌شنود.
۸-موسیقی به ورزش کردن کمک می‌کند

برگردیم به آهنگ ! می‌بینیم که همان گونه که سکوت نمی‌تواند به خلاقیت و رانندگی خوبتر یاری کند، ورزش چندان علت تاثیر گذار ی نیست.

سالهاست که تحقیقات بر روی اثر گوش دادن به آهنگ ورزش در حال انجام است. در سال ۱۹۱۱، یک تحقيق نشان داد که گوش دادن به موسیقی در مقابل سکوت، باعث ارتقا سرعت رکاب زدن دوچرخه سواران می‌شود.

این امر به این دلیل است که گوش دادن به موسیقی می‌تواند فریادهای خستگی مغز را سرکوب نماید . همان گونه که بدن می‌فهمد که خسته هستیم و می‌خواهد که استآسان کنیم، به مغز پیام‌هایی می‌فرستد تا پیام استآسان ارسال نماید . گوش دادن به آهنگ رقیبی جهت بدن در تسخیر توجه مغز است و به ما کمک می‌کند تا به راحتی از این پیام‌های خستگی چشم پوشی کنیم.

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...