خانه » فناوری اطلاعات » کشف دو بدافزار جدید همانند InstaAgent که رمز کاربران اینستاگرام را به سرقت می‌برد

کشف دو بدافزار جدید همانند InstaAgent که رمز کاربران اینستاگرام را به سرقت می‌برد

کشف دو بدافزار جدید همانند InstaAgent که رمز کاربران اینستاگرام را به سرقت می‌برد

توسعه دهندهای به نام David LR برای اولین بار موفق شد تا کشف کند که نرم افزار InstaAgent پس از به دست آوردن رمز اکانت کاربران آن را به یک سرور ناشناخته میفرستد. حال با تاییدشدن هر دو نرم افزار جدید بایرام به نامهای InstaDetecor و InstaCare که هر دو برای اندروید و iOS در دسترس هستند، David LR این دو را نیز مورد بررسی قرارداده است.

نرم افزار InstaAgent با وعدهی دادن اطلاعاتی همچون مشاهدهی کسانی که اکانت شما را بازدید میکنند توانست مشتریان زیادی برای خودش پیدا کند و تعدادی از این کاربران نیز اعلام کردند که پس از استفاده از این بدافزار عکسهایی مبنی بر تبلیغ این نرمافزار در اینستاگرام آنها منتشر شده بود بدون آن که خودشان در آن دخالتی داشته باشند. David LR نیز بار دیگر به بررسی این دو نرمافزار جدید پرداخته است و متوجه شده است که این دو نیز همچون نرمافزار قبلی پس از دریافت رمز و نام کاربری از کاربران آنها را به صورت رمزنگاری شده برای یک سرور نامشخص دیگر ارسال میکند. او متوجه شد که هر دو نسخهی اندروید و iOS این کار را انجام میدهند و مشکل فقط به یک سیستم عامل خلاصه نمیشود. 

من نگاه دقیقی به نسخهی iOS داشتم و متوجه شدم که رمز و نام کاربری اینستاگرام به یک سرور ناشناخته ارسال میشود. الگوریتم دزدیدن رمز و ارسال آن در هر دو این نرم افزارها مانند هم است و هر دو توسط توسعه دهندهی InstaAgent نیز ساخته شدهاند

همچنین در حال حاضر در بخش نظرات اپ استور تعدادی از کاربران اعلام کردهاند که پس از استفاده از این دو نرمافزار با همان عکسهای تبلیغاتی در اکانت هایشان مواجه شده اند. 

3e5bb2f7 dbf2 4022 b57d 8f89cae93498 کشف دو بدافزار جدید همانند InstaAgent که رمز کاربران اینستاگرام را به سرقت می‌برد

اینکه چطور بایرام توانسته است چندین بدافزار را در اپ استور قراردهد نشان میدهد که سیاستهای اپل در تایید نرمافزارها مشکلاتی دارد. اینکه یک توسعه دهنده که به خاطر توسعهی بدافزار شناخته شده، بتواند دو نرمافزار را در مارکت اپل و گوگل عرضه کند سوالات زیادی را ایجاد میکند. 

شاید چندصد برنامه همچون InstaAgent در دسترس کاربران باشد که هرکدام با وعدهی ارایه خدمات خاص سعی در جذب کاربر دارند. بار ها اینستاگرام، از وجود چنین نرم افزارهایی هشدار داده است و اعلام کرده که ممکن است این نرم افزارهایی که خط مشی این شبکه را رعایت نمیکنند سعی در به دست آوردن اطلاعات کاربران داشته باشند.

کشف دو بدافزار جدید همانند InstaAgent که رمز کاربران اینستاگرام را به سرقت می‌برد در تاریخ ۲۳ March 2016 | 11:32 pm منتشر شده است

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
x

شاید بپسندید

مایکروسافت نرم افزار رقیب Team Viewer برای ویندوز ۱۰ می‌سازد

مایکروسافت نرم افزار رقیب Team Viewer برای ویندوز ۱۰ می‌سازد Team Viewer یکی از نرم ...

مانیتور ۴k جدید ایسر با حاشیه بسیار کم معرفی شد

مانیتور ۴k جدید ایسر با حاشیه بسیار کم معرفی شد اگر از جمله افرادی هستید ...

اتصال لیزری آلومینیوم و فیبرکربن در صنعت خودرو

اتصال لیزری آلومینیوم و فیبرکربن در صنعت خودرو اگر می‌خواهید بهترین‌ها را داشته باشید باید ...