خانه » فناوری اطلاعات » مهلت ارتقا کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های Skylake به ویندوز ۱۰ یکسال تمدید شد

مهلت ارتقا کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های Skylake به ویندوز ۱۰ یکسال تمدید شد

مهلت ارتقا کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های Skylake به ویندوز ۱۰ یکسال تمدید شد

شرکت مایکروسافت پیش از این به کاربرانی که از ویندوز ۷ و ۸ در کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های Skylake اینتل استفاده می‌کنند هشدار داده بود که در صورت عدم کوچ کردن به ویندوز ۱۰ آپدیتی برای آن‌ها ارائه نخواهد کرد. بر اساس گزارش قبلی، این دسته از کاربران تنها تا اواسط سال ۲۰۱۷ پشتیبانی خواهند شد. این خبر در پی تغییر سیاست‌های مایکروسافت منتشر شده بود و این درحالی است که پشتیبانی از دیگر کاربران ویندوز ۷ تا چهارم ژانویه سال ۲۰۲۰ پایان نخواهد یافت.

حال مایکروسافت در پی دریافت بازخوردهای کاربران، سیاست قبلی خود را تغییر داده و پشتیبانی از ویندوز ۷ بر روی کامپیوترهای اسکای‌لِیک اینتل را تا اوایل سال ۲۰۲۰ تمدید کرد؛ همچنین این سیاست شامل ارائه‌ی آپدیت‌های امنیتی برای این دسته از کاربران نیز شامل می‌شود؛ مایکروسافت توجیه این عمل خود را کارایی بهتر سخت افزارهای جدید با ویندوز ۱۰ می‌خواند.

مایکروسافت در یادداشتی در بلاگ خود اعلام کرد:

پس از جولایِ ۲۰۱۷، کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۷ و ۸.۱ بروزرسانی‌های امنیتی را در صورتی که مشکلی از لحاظ سازگاری پیش نیاید، دریافت خواهند کرد.

همچنین مایکروسافت در پی تغییر سیاست‌های خود، اعلام کرد:

برای کمک به کاربرانی که هنوز از سیستم‌های مبتنی به پردازنده‌های اسکای‌لیک استفاده می‌کنند، پشتیبانی از ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ یک‌ سال دیگر، از ۱۷ جولای ۲۰۱۷ تا ۱۷ جولای ۲۰۱۸ تمدید شد. همچنین پس از جولای سال ۲۰۱۸، تمامی بروزرسانی‌های امنیتی و ضروری برای کاربران ویندوز ۷ با سیستم‌‌های مبتنی بر اسکای‌لیک تا ۱۴ ژانویه سال ۲۰۲۰ و کاربران ویندوز ۸.۱ با سیستم مشابه تا دهم ژانویه سال ۲۰۲۳ ارائه خواهد شد.

بر اساس گفته‌های مدیر بخش اصلی بازاریابی ویندوز، همه باید سخت‌افزارهای خود را ارتقا دهند. زیرا پردازنده‌های اسکای‌لیک با ترکیب ویندوز ۱۰، سرعت پردازش‌های گرافیکی را تا ۳۰ برابر و عمر باتری را تا ۳ برابر افزایش می‌دهد. تنها سیاست مایکروسافت که هنوز تغییر نکرده این است که کاربران در نسل‌های بعد پردازنده‌های اینتل، AMD و کوالکام برای کار به ویندوز ۱۰ نیاز خواهند داشت.  تا به حال از اینکه دستگاه‌های قدیمی نتوانند ویندوز‌های جدید را پشتیبانی کنند یک نگرانی بزرگ بود اما مایکروسافت تصمیم گرفته تا پشتیبانی سیستم‌های جدید از ویندوز‌های قدیمی را قطع کند. اما در بدترین حالت، پیش بینی می‌شود محدودیت‌هایی در استفاده از قابلیت‌ها، برنامه‌ها و خدمات جدید با ویندوز ۷ و ۸.۱ اعمال شود. علاوه بر این پردازنده‌های اسکای‌لیک در ویندوزهای سرور ۲۰۱۲ و ۲۰۱۲ R2 نیز تا اول اکتبر سال ۲۰۱۸ پشتیبانی خواهد شد. 

مهلت ارتقا کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های Skylake به ویندوز ۱۰ یکسال تمدید شد در تاریخ ۲۲ March 2016 | 9:04 am منتشر شده است

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

مایکروسافت نرم افزار رقیب Team Viewer برای ویندوز ۱۰ می‌سازد

مایکروسافت نرم افزار رقیب Team Viewer برای ویندوز ۱۰ می‌سازد Team Viewer یکی از نرم ...

مانیتور ۴k جدید ایسر با حاشیه بسیار کم معرفی شد

مانیتور ۴k جدید ایسر با حاشیه بسیار کم معرفی شد اگر از جمله افرادی هستید ...

اتصال لیزری آلومینیوم و فیبرکربن در صنعت خودرو

اتصال لیزری آلومینیوم و فیبرکربن در صنعت خودرو اگر می‌خواهید بهترین‌ها را داشته باشید باید ...