خانه » مقالات » ۱۰ اشتباه SEO که باید از آنها پرهیز کنید

۱۰ اشتباه SEO که باید از آنها پرهیز کنید

%D8%B3%D8%A6%D9%88 %DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA 10 اشتباه SEO که باید از آنها پرهیز کنید

طراحي سايت ارزان

بهنیه سازی موتور جستجو (SEO) برای هرگونه مبارزه رقابت موفق وبلاگ نویسی زیاد مهم و حیاتی است. پس ، می بایست به نحوه ای درست اجرا شود. SEO به دلایل بیشماری کاملا پیچیده و دشوار است، ولی بیشتر به دلیل مصرف گـوگل از یک محاسبه عددی (الگوریتم) است که عوامل مختلف ی را وقت رتبه بندی صفحه وب مورد محاسبه قرار می دهد، و همچنان به تغییر دادن آن ادامه می دهند.

در اصل اسطوره و افسانه SEO خیلی خیلی ی وجود دارد که دانستن اینکه چه چیزی ۱۰۰% درست بوده زیاد دشوار شده است، اما می توانم توصیه کنم که کدامیک از غلط هایSEO را نمی بایست مرتکب شوید:

۱. خرید لینک ها
چنانچه وبگاه شما پیش از این محبوب باشد، شاید با خرید پیوند (لینک) ها به ترقی کوتاه مدت دست یابید، اما هنوز در اینجا در حال تهدید کردن هستید. پیوندهای پولی گاهي وقتها اوقات بوسیله متخصصین موتور جستجوی گوگــل نشانه گذاری متوقف می شوند. ممکن است از بپرسید، چگونه آنها مرا به دام خواهند انداخت؟ ربات های گوگــل و یک گروه ویژه در شرکـت ، هـر روز به دنبال الگوهای پیوند دهنده مشکوک و پرسش برانگیز هستند !

به عنوان مثال، چنانچه هزینه چند صد پیوندی که درست همان روز به وبگاه شما اشاره می کنند را پرداخت نمایید، گاهي پیوندها به عنوان نوعی ’ کار پیوند دهنده نا مرتب ‘ نشانه گذاری می شوند. پیوندهایی از مقوله ای کاملا بی ربط مشکوک به نظر خواهند رسید.

مایلمروش قدیمی پیوند دادن نظر و نقدها (کامنت)، به صورت دستی را توصیه نمایم – بلاگ تان هنوز قادر به رشد ترقی خواهد بود، اما با آهنگ ی ثابت و پایدار. با طی شدن زمان، نتایج نهایی ارزشمند خواهند بود. با این وجود چنانچه تصمیم به خرید پیوندها دارید، متن خبری یکسان را جهت همه آنها بکار نبرید؛ اندکی آن را ادغام بکنید .

۲. دوباره تکرار مطالب
بسياري از وبلاگ نویسان را می شناسم که تلاش می کنند موضوعی یکسان با دگرگونی مهم واژگان کلیدی خیلی مشابه را هدف قرار دهند. به عنوان مثال، ’ در فیسبوک پول درآورید‘ یا ’ با فیسبوک پول درآورید‘ کاملا مشابه می باشند ، ایجاد صفحه ای کاملا مفرق جهت هر واژه کلیدی ارزش زیاد ی به وبگاه شما نخواهد افزود.

تا چه اندازه واقعا می توانید با مورد ها واژگان کلیدی که اساسا یکسان هستند ، بازی کنید؟ چنانچه نمی توانید، پس احتمـا لا به نوشتن مطالب یکسان جهت هر دو کلمه کلیدی، که تهدید مجازات موتور جستجو را به همراه دارد، خاتمه خواهید داد. در عوض، می بایست تلاش بکنید تا مورد یا عبارت کلیدی تازه را با جزئیات شکافته و برای تقویت هر پست تلاش نمایید.

۳. دنبال نمودن رتبه صفحه ها
غلط نکنید، رتبه صفحه برای موفق یت هر وببعضی با اهمیت است. هرچه رتبه صفحه بالاتری داشته باشید، از رتبه بهتری در موتورهای جستجو برخوردارید، بازدید کنندگان زیادتری خواهید داشت. هرچند، این به احتمال زیاد فقط معکمک نیست که به شما در ارتقا موفق یت وبلاگ تان کمک خواهد رساند. وانگهی، گوگــل پیش از این یادآور شد، رتبه صفحه یکی از دویست (اوه!) شاخص مورد مصرف برای خزیدن و رتبه بندی یک وبگاه است. در عوض، شما می بایست بر تجزیه تحلیل، RIO ، و ارتباط ، همان گونه که توسط گوگل پیشنهاد شده است، تمرکز نمایید.

۴. واگذاشتن برچسب های عنوان به صورت اتوماتیک
برچسب (تگ) عنوان به طور انکارناپذیری یکی از مهمترین جنبه ها است ی که به رتبه بندی های موتور جستجو می انجامد. بلاگ نویسان تازه کار به طور معمول پست با عنوان زیاد می نویسند که مساله را با واژگانی بسیار زیاد خیلی شرح می دهد. نخست، شما می خواهید عنوان تا اندازه ای کوتاه بماند (نه بیش از ۶۰ کاراکتر) اما مهمتر از همه، می بایست هدف شما تمرکز بر سئو برچسب های عنوان(Title Tags) باشد.

به عنوان مثال، چنانچه شما پستی با عنوان “یک بلاگ مناسب چیست و چگونه آن را ایجاد کنم؟” می نویسید، برچسب عنوان شما می بایست بیشتر یک عبارت کلیدی را هدف قرار دهد، احتمالا چیزی مانند “یک بلاگ مناسب چیست؟” به همراه “یک وبلاگ مناسب” عبارت کلیدی معقول است. شما به احتمال زیاد می خواهید محبوبیت واژه کلیدی مربوط را با یک وسائل عبارت کلیدی همچون Google Adwords پیش از seo آن، تحلیل نمایید. با تذکر و مدنظر قرار دادن تغییر آن، شاید از اهمیت ی بهتر در موتورهای جستجو در نتیجه، بازدید کنندگان بیشتر لذت ببرید.

۵. زیبا یی را فدای محتوا نمودن
در حالی که بلاگ نویسان بسیار زیاد ی جهت رشد ترقی وبلاگ خود به محتوا وابسته هستند ، برخی هم ذهن را به طراحی بلاگ شان مشغول کرده اند. غلط نکنید، چنانچه از طراحی گیرا برخوردار نباشید، برخي بازدید کنندگان گرایشی به وبگاه تان نخواهند داشت. هرچند، استفاده بسیار زیاد خیلی از گرافیک و تصاویر، صفحه شما را شلوغ کرده و سرعت آن را كم شدن می دهد.

وبگاه های بسياري را می بینم که با بکار بردن فلش، سرعت صفحه را فدای حرکت و صدا ها می کنند. به یقین تنظیمات گیرا جذاب، با اهمیت است، ولی آنقدر ارزش ندارد که چیزی را فدای آن بکنید . همچنین این مانع ربات های موتور جستجو خواهد شد از اینکه بتوانند به میزان زود تری در بین صفحه های شما بخزند.

۶. مصرف از وبلاگ های میزبان رایگان
خدمات وبلاگی که میزبانی همچون Blogger TypePad ، و بسياري دیگر ارائه می دهند، می توانندپلتفرمی مطلوب و ارزش و معکمک عالی را عرضه نمایند. هرچند، آنها به قدر کافی انعطاف پذیر نبوده تا بتوانند پلاگین ها، تم ها، امکانات دیگری که شما واقعا خواستار نتایج برتر SEO هستید، را نصب کنند.

تمام آن چیزی که نیاز خواهید داشت، اینکه دامنه خود را ثبت بکنید ، یک طرح میزبانی ارزان قیمت خریداری نمایید. چنانچه به اندازه کافی قیمت بکنید ، نمی بایست بیش از ۵۰$ جهت هر دو، در سال هزینه نمایید. اهمیت چند دلار در ماه را دارد که نظارت کامل بر روی وبگاه داشته باشید. قدرت استقلال می تواند در وقت ی که کار و عملکرد بلاگ نویسی تان رشد و بیشتر شدن می یابد، انعام های بزرگی را درو نماید .

۷. جوهره واژه کلیدی
ابه احتمال زیاد لا یکی از فراگیر ترین غلط های SEO جوهره ماده ابتدایی (stuffing) مشترک است. این نه تنها غیر اخلاقی است، بلکه همچنین به رتبه بندی جستجوی شما آسیب خواهد رساند. چنانچه می خواهید گروهی از واژگان کلیدی را رتبه بندی بکنید ، صفحه ای جداگانه جهت هر واژه کلیدی و پس بهینه سازی برای آن ایجاد نمایید. به جای بکار بردن متن پنهان یا دوباره تکرار ی، روی صفحه های مفید ی که واژگان کلیدی شما را به عنوان بخشی از محتوا پیاده سازی می نمایند، تمرکز بکنید . تلاش برای دستکاری موتور جستجو همچون گوگــل ، کاملا ممنوع است.

۸. نوشتن مطالب کوتاه
وبگاه های بسياري ، به مخصوص وبلاگ ها، از مطالب ارسالی (پست) که بسیار زیاد کوتاه هستند رنج می برند. من به طور شخصی چندین پست ارسالی مهمان در هـر روز دریافت می کنم، که بیشتر اوقات، مجبورم آنها را بر طبـق اینکه جهت انتشار خیلی کوتاه هستند ، رد کنم. چقدر قطعه می تواند عالی ارزشمند باشد چنانچه تنها در ۴۰۰ کلمه نگاشته شده باشد؟ نوشتن پست های خیلی کوتاه به وفاداری خواننده لطمه می زند، افزون بر این که صفحه شما در ی که با رتبه بندی های SEO روبرو می گردد کیفیت آن پایین در نظر گرفته می شود.

۹. انجام ندادن SEO به درستی
تنها یک راه درست جهت بهینه سازی مطالب ارسالی تان جهت موتور جستجو وجود ندارد، بلکهآموزش های اثبات شده کلی وجود دارند که می توانید مورد مصرف قرار دهید. به عنوان نمونه، درمورد ساختن پیوند، چندین بلاگ نویس را می شناسم که مرتکب غلط شده فقط به صفحه اول وبگاه پیوند (لینک) می دهند. در عوض، می بایست پیوند هایی را ایجاد بکنید که همچنین به محبوب ترین بهتریـن مطالب ارسالی اشاره می نمایند. همیشه چیز تازه ای برای یادگیری در مورد SEO وجود دارد، پس حواستان باشد که دانش سئو تان با خواندن مطلب ها یا راهنمای ی های نویسندگان واجد شرایط همچون مت کاتس از گوگل ، به روز باشد.

۱۰. فراموش نمودن برچسب ALT
در حالی که گوگــل بر اساس گزارشی (برنامـه WebCEO) ارزش بسیار زیاد ی به برچسب (تگ) ALT نمی دهد، موتورهای جستجوی دیگری همچون AOL Bing Yahoo این مورد را مورد توجه قرار می دهند. حقیقت این است که عکـس تنها فایـل عکس ی است چنانچه برای یک واژه کلیدی seo نشده باشد. برای سئو آن، برچسب ALT را وقت وارد نمودن عکس در پست، بکار برید؛ به یقین شاهد نتایج بهتری خواهید بود. همچنین ، به نامگذاری فایـل تصویر ی به عنوان کلمه کلیدی یا حداقل برای تعریف نمودن جمله توجه نمایید. چنانچه درباره قوانین کپی رایت بلاگ نویسی می بکنید ، تصویر را به عنوان ‘copyright-laws.jpg’ نامگذاری بکنید ، نه چیزی شبیه ‘picture10.jpg’ – که اصلا جهت شما نتیجه خوب ی نخواهد داشت.

نتیجه
من غلط های SEO بیشتری را به طور مرتب مشاهده می کنم، همچون بکار بردن توصیف های عمومی جهت مطالب ارسالی، به روز نکردن نقشه سایت، صفحه های ۴۰۴ خراب، و غلط های دستوری در مطالب مختلف وبگاه. بیشتر از همه، مطالبی را می بینم که فاقد انسجام سازماندهی بوده تنها حاوی متن بسیار زیاد زیاد بدون جداسازی از هر نوع همچون فاصله گذاری یا سرفصل هستند . این فقط حس ناخوشایندی به خوانندگان ارزشمند شما می بخشد. به تجربه مهارت کلی آسیب می زند و کیفیت وبگاه شما لطمه خواهد خورد. این غلط های SEO شاید برای گاهي مقدماتی به نظر برسند ولی نباید نادیده انگاشته شده یا چشم پوشی شوند. با این حال خوب است، بررسی وبلاگ را بی درنگ مورد تذکر قرار دهید تا از اینکه SEO کلی شما مورد نقد است، اطمینان حاصل بکنید .

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
x

شاید بپسندید

بهترین نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران جهت حسابداری

نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران – نرم افزار حسابداری رستوران نرم افزار ...

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶   برای آمادگی بیشتر شما متقاضیان گواهینامه رانندگی پایه ...

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل اگه داروهای شیمیایی را قبول ندارید با وبسایت رادیو ...