خانه » مقالات » کاربردهای انواع چوب لباسی

کاربردهای انواع چوب لباسی

در کمد لبـاس هایتان را باز بکنید و بدقت به چوب لباس ی های آویزان شده به میله اصلی کمد نگاه بکنید . تنوعی در جنس مـدل آن ها می بینید؟ به نظرتان چه فرق ی در کاربر د انواع چوب لبـاس ی وجود دارد؟

e6e7311ea7231a140947dfae13e9fcf6 کاربردهای انواع چوب لباسی
جالباسی

جالباسی

دکوراسیون

در کمد لباس هایتان را باز بکنید و بدقت به چوب لباس ی های آویزان شده به میله اصلی کمد نگاه بکنید . آیا تنوعی در جنس و مـدل آن ها می بینید؟ به نظرتان چه فرق ی در کاربر د انواع چوب لبـاس ی وجود دارد؟

نکند تمام لبـاس هایتان –با هر نوع فرمی که می باشند – روی چوب لباس ی های فلزی –که همراه لبـاس های خشکشویی شده به مشتری داده می شوند– آویزان شده اند؟

در کمد تمام ما انواع و انواع چوب ی ها حاوی فلزی بدون روکش، فلزی با روکش نازک، پلاستیکی، چوبی ترکیبی از چوب و فلز یافت می شود که یا خودمان آن ها را خریداری کرده ایم یا خرید ، چوب لبـاس ی مخصوصش همراه آن بوده است ولی مورد اینجاست که اکثرا ما اکثرا موقع آویزان کردن لبـاس ها در کمد با وجود چوب لباس ی های متنوع، هر چوب لباس ی خالی ای را که در دسترس است، برداشته لباس را روی آن آویزان می کنیم؛ آن وقت اعتراض می کنیم که نمی دانیم براي چه کت و دامن یا کت شلوار نوی ما بعد از مدتی آویزان بودن داخـل کمد، سرشانه هایش بد فرم چین دار شده و دیگر شکل اولیه را روی بدن ما ندارد؛ درصورتی که مقصر اصلی خودمانیم زیرا انتخاب ما برای چوب لبـاس ی مناسب، درست نبوده است.

بله، تعجب نکنید. لباس ها، قدیم از وزن، جنس و میزان استقامت چوب لباس ی، باتوجه به فرمشان بایستی بوسیله چوب لباس ی مناسبی به میله کمد آویخته شوند. در واقع چوب لباس ی ها نه تنها وسائل آویزان کردن لبـاس ها می باشند بلکه نقش حفاظت کننده از فرم آن ها را برعهده دارند. در همین راستا ما به معرفی تعدادی از با اهمیت ترین پرفرد د ترین چوب لبـاس ی ها –باتوجه به نوع کاربر دشان– می پردازیم:

۱ نوع از چوب ی آویز دو بازوی مایل است که فرم شانه آدم را دارد. این نوع چوب لبـاس ی ها را اکثرا ٌ جهت آویزان کردن انواع و انواع بلوز ها و پیراهن های دکمه دار مردانه و زنانه مورد مصرف قرار می دهند.

۲ چوب ی هایی که فرم کلیپس دارند در واقع دو بازوی آن ها با استفاده از فلزی روی هم به صورت محکم قرار می گیرند، ویژه آویختن شلوارهایی با پارچه های نازک و ظریف می باشند . همچنین لایه ای از ابر بصورت فشرده لبه داخلی این بازو را می پوشاند تا روی پارچه فشار زیاد ی وارد نیامده به اصطلاح جا نیندازند.

۳ شلوارهای با پارچه های ضخیم تر مانند جین، کتان یا مخمل کبریتی که جهت قرارگرفتن روی میله چوب لباس ی نیازی به گیره یا کلیپس ندارند را روی چوب لباس ی هایی با میله گرد ضخیم بیاویزید؛ همچنین ، انتهای بازوهای طرفین میله که با زاویه ای تند تر به میله وصل شده هم مانع از افتادن شلوار روی زمین می شود. علاوه بـر این، از بازوی این نوع چوب لبـاس ی هم می توانید جهت آویختن پیراهن های مردانه استفاده بکنید .

۴ دامن از عبارت لباس هایی است که جهت آویختن آن راه های مختلف ی وجود دارد. به عنوان مثال چنانچه در دو طرف کمر دامن شما دو بند حلقه مانند روبانی دوخته شده است، می توانید هریک از بند ها را به گیره های کوچکی که در دو بازوی اکثرا چوب لبـاس ی های پلاستیکی و برخي از انواع چوبی قرار دارد بیاویزید ولی در این حالت دامن به صورت صاف آویخته نخواهد شد؛ پس جهت این کار، چوب ی های گیره دار در هر شکل و مد ی که باشند، با کیفیت ترین انتخاب اند. به این ترتیب که روی میله پایینی این گونه چوب لبـاس ی ها اکثرا دو گیره وجود دارد که کمر دامن را محکم گرفته و آن را به همان حالت صاف آویزان می نماید .

۵ برای آویختن دست که اجزای آن دوتکه یا سه تکه است – حاوی کت و شلوار و جلیقه، بلوز و شلوار مانند این ها، چوب ی ای را گزینش بکنید که زاویه دو بازوی آن باز باشد تا بتواند حالت و فرم کت یا بلوز را خوب نگهدارد؛ همچنین دارای میله ای برای آویختن شلوار هم باشد.

۶ وقتی می خواهید کت تکی را به چوب ی بیاویزید بخصوص چنانچه از جنس ضخیم و زمستانی باشد لازم نیست که چوب لباس ی میله دار انتخاب بکنید . نکته قابل توجه – بمخصوص درمورد کت های مردانه انتخاب چوب ی ای با داشتن فرم شانه در دو سر بازوی آن است.

۷ همچنین برای آویختن پالتو ها نیز باید از این نوع چوب لباس ی مصرف کرد ولی باتوجه به اینکه این مـدل چوب لبـاس ی ها در دو نوع پلاستیکی چوبی تولید می شوند، چنانچه می خواهید برای پالتویتان چوب ی گزینش بکنید ، نوع چوبی آن محکمتر است.

۸ ژاکت ها، مانتو ها و بلوزهای بافتنی نیز جهت آویخته شدن به چوب لباس ی فرم دار نیاز دارند زیرا این قبیل ها تحت کوچک ترین فشاری فرم گرفته تغییر ظاهر پیدا می کنند؛ پس آن ها را روی چوبی آویزان بکنید که شکل لباس را حفظ نماید .

۹ آویزان کردن شال، روسری و مقنعه جهت تمام خانم ها یک معضل بزرگ شده است؛ درحالی که انتخاب چوب لباس ی های چندمیله دار جهت این منظور، می تواند بسیار زیاد مساله گشا باشد. حداقل دیگر لازم نیست دربه در دنبال روسری در زیر بقیه لباس ها بگردید.

۱۰ اکثرا ما اکثرا ٌ برای آویزان کردن لبـاس های رسمی زنانه یکی از انواع چوب لبـاس ی های معمولی را انتخاب می کنیم؛ درحالی که در این تقسیم بندی ها برای پیراهن های رسمی ویژه مهمانی دختر انه نیز فکری شده است. این چوب لبـاس ی ها اکثرا ٌ با لایه ای ابر روکش پارچه ای پوشیده شده اند. شما هم می توانید این قبیل چوب ی ها را در فروشگاه های ویژه فروش حوله، روتختی مانند این ها پیدا بکنید ولی به جای آنکه به دنبال این مـدل چوب لباس ی بگردید و ابه احتمال زیاد لا مبلغ گزافی بپردازید، از چوب ی های معمولی چوبی بدون میله استفاده کرده و آن ها را با لایه ای از ابر یا پشم شیشه و پارچه روکش بکنید .

چوب لباس ی های مفرق

همچنین توصیه های فوق، چوب لباس ی های دیگری با کاربر دهای ویِژگزینشه تر کمابیش یافت می شود که تولید انبوه تر آن ها می تواند راهی جهت ایجاد هرچه بیشتر نظم و دسترسی آسان تر به لوازم مربوط در کمد ها باشد. به عنوان مثال چوب لباس ی با فرمی کاملا مفرق برای آویزان کردن کمربند ها، شال، دستمال گردن و حتی روسری های نازک و ظریف.

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
x

شاید بپسندید

بهترین نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران جهت حسابداری

نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران – نرم افزار حسابداری رستوران نرم افزار ...

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶   برای آمادگی بیشتر شما متقاضیان گواهینامه رانندگی پایه ...

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل اگه داروهای شیمیایی را قبول ندارید با وبسایت رادیو ...