خانه » مقالات » راه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی فرنگی و ایرانی

راه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی فرنگی و ایرانی

به احتمال زیاد باید بدانی
%name راه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی فرنگی و ایرانی
تخلیه چاه تهران

لوله بازکنی,لوله بازکنی تهران,لوله بازکنی در تهران,لوله بازکنی شمال تهران,تخلیه چاه تهران

د که، برای عوض کردن مسیر لوله کشی فاضلاب اکثرا ٌ از مدل های گوناگون زانویی ها استفاده می شود که معمولا به صورت ۹۰ یا ۴۵ درجه می باشند در حفر چاه باید به آنها دقت کرد. زمانی که چاه بوسیله افراد مختلف تخلیه میگردد می بایست بصورت کامل عوامل آن ارزیابی شود تخلیه چاه هم یکی از عوامل با اهمیت به شمار می آید. برای پیشگیری از نفوذ گاز فاضلاب هم (و اما حشراتی مثل سوسک) از سیفون استفاده می شود (در چاه توالت، روشویی، کف شور …) نیازی به گفتن ندارد که گرفتگی های چاه توالت و لوله فاضلاب اکثرا در همین زانویی ها و سیفون ها رخ می دهد. اکنون این پرسش بیان می شود که گرفتگی لوله فاضلاب یا چاه توالت چه عملی بایستی انجام دهیم؟ چگونه می شود گرفتگی توالت فرنگی را باز کرد؟ روش ی باز کردن لوله فاضلاب یا چاه توالت فرنگی و ایرانی به چه صورت است ؟

فر چاه

راه باز کردن گرفتگی چاه توالت فرنگی یا ایرانی

به چند حالت می توان گرفتگی چاه توالت را برطرف کرد:

الف) لوله بازکنی باز کردن گرفتگی سیفون توالت فرنگی سینک ظرفشویی با استفاده از پمپ:

در اینروش بعد از ریختن آب به چاه شروع به پمپ زدن می کنیم. فشار آب اعمال شده بر روی سیفون باعث رفع گرفتگی آن می شود. گاهي وقتها اوقات این فشار باعث می شود که مواد فاضلاب موجود در لوله و چاه توالت به جلو هدایت شوند در نتیجه می بایست پمپ زدن را تا کسب نتیجه ی کامل باز شدن لوله فاضلاب ادامه داد. ب)به کارگیری دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا به منظور باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت فرنگی: در رابطه با گرفتگی های شدید لوله فاضلاب که به دنبال استفاده از پمپ معمولی باز نمی شوند می توان از دستگاه تراکم هوا مصرف کرد. فشار این دستگاه را می توان تنظیم کرد فشار آن را تا چندین مساوی می شود بیشتر شدن داد. در فشار های بالا این دستگاه ، ولوم شدیدی ایجاد می نماید . این دستگاه، هوا را در مخزن خود با فشار جمع کرده به صورت ناگهانی (بعد از کشیدن اهرم) هوا را با شدتی زیاد به داخـل چاه توالت و لوله فاضلاب تخلیه می نماید که نتیجه ی آن باز شدن گرفتگی چاه توالت یا لوله فاضلاب است . به کارگیری این دستگاه گرفتن لوله فاضلاب و گرفتن چاه توالت باید بوسیله فردی صورت گیرد که همچنین مهارت کامل دارای تجربه نیز باشد.

خلیه چاه

ج) استفاده از فنر لوله بازکنی جهت باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب چاه توالت:

استفاده از فنر لوله بازکنی روشی است که بیشتر متداول است دیده می شود علت آن مسافت و برد دستگاه همچنین قدرت آن در باز کردن گرفتگی لوله توالت در مسیر های نزدیک به چاه فاضلاب نیز قدرت لایروبی و جرم زدایی آن است. از فنر لوله بازکنی همچنین به منظور حل دادن اشیاء جامد به درون چاه توالت استفاده می شود. در رابطه با باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب چاه توالت فرنگی و ایرانی ، مصرف از فنر ضمانت بیشتری را می تواند به همراه آورد. ولی بهتر است در وقت گرفتن توالت فرنگی از دستگاه تراکم هوا مصرف شود چون علت آن این است که فنر لوله بازکنی دارای نوکی زیاد تیز مارپیچی است که در نتیجه ی آن ابه احتمال زیاد ل رساندن آسیب به توالت فرنگی وجود دارد. لوله بازکنی با فنر چاه باز کن باعث می شود تا انواع گوناگون لایه های چربی مو و مواد زائد از دیواره های لوله فاضلاب جدا شوند. به هرحالت در اکثرا موارد نیازی به تعمیرات لوله کشی فاضلاب جهت باز کردن گرفتگی لوله نیست و با به کارگیری یکی ازروش های فوق مساله گرفتگی بر طرف خواهد شد.

گاهي اوقات ممن است به علت تجمع قیر خواه به علت ایزوگام خواه به دلایل دیگر لوله فاضلاب و در نتیجه لوله چاه توالت گرفتگی داشته باشند و یا حتی شاهد این باشیم که قیر در سیفون توالت جمع شده باشد، که علت آن می توان همچنین به این دلیل باشد که در ساختمان هایی که در نوساز می باشند به علت عدم رعایت اصول فنی توسط افرادی که تخصص کافی را ندارد، میزان بسیار زیاد ی قیر در سیفون توالت یا جاهای ضروری دیگر جمع می شود، در این طور مواقع برترین راه جهت رفع گرفتگی استفاده از موادی است که حالت حلال دارند نظیر نفت، به این منظور باید نفت را درون سیفون بریزیم و یک ساعتی طاقـت کنیم بعد از این میزان با جسمی سخت شبیه فنر، قیر را با نفت مخلوط کنیم تا در آن حل شود، بعد از طی شدن فرآیند و حل شدن قیر می توان با ریختن میزان بیشتری نفت محلول را به درون چاه حل دهیم، و در انتها آب جوش به داخـل سیفون بریزیم از خالی شدن آن مطمئن شویم و بدینروش گرفتگی مورد نظر را رفع کنیم.

گاهی هم ممکن است که لوله ی فاضلاب و سیفون به دلیل تجمع سیمان گرفتگی داشته باشند سفت شده باشند در این مورد شبیه مورد قبلی، بعضی وقتها اوقات بعد از نوسازی و یا تولید و ساخت ساختمانی نو ، احتمالا میزان ی سیمان و ماسه و سنگ در لوله فاضلاب گیر کنند.

در اینجا از دوآموزش برای باز کردن لوله مصرف می توان کرد یکی از آن ها تراشیدن سیفون با مصرف از فنر فولادی است روش دوم انجام اصلاح ات در لوله کشی فاضلاب توالت و تعویض سیفون است .

نکته ی خیلی مهمی که می بایست به آن اشاره کرد این است که به هیچ وجه از اسید لوله باز کن جهت باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده نکنید چون باعث خوردگی و فرسودگی سیفون می شود و علاوه بـر این برای سلامت ی و حتی جان ساکنین آن ساختمان خطراتی شاید در پی داشته باشد.

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...