خانه » مقالات » نشانه های هشدار دهنده ی بیماری آلزایمر

نشانه های هشدار دهنده ی بیماری آلزایمر

نشانه های هشدار دهنده ی بیماری آلزایمر
alzheimers 03 نشانه های هشدار دهنده ی بیماری آلزایمر
مراکز دندان پزشکی و تفریحی کارت حامی سلامت

حامی سلامت,کارت پزشکی,مراکز دندان پزشکی و تفریحی کارت حامی سلامت, تعرفه دندانپزشکی و زیبایی

۱- افت حافظه که بر روی عملکرد روزمره تاثیر می گذارد

فراموش کردن گهگاهي قرارهای ملاقات اسامی همکاران یا شماره تلفن یک دوست بعدا به خاطر آوردن آن ها امری طبیعی است. فرد مبتلا به آلزایمر احتمال دارد چیزهایی را مکرر فراموش نماید بعدا آنها را به یاد نیاورد ، خصوصا چیزهایی که اخیرا اتفاق افتاده باشند. یکی از شایعترین علایم آلزایمر از دست دادن حافظه ، به جهت فراموش کردن مطالب تازه به ذهن سپرده شده است. بقیه ، حاوی فراموش کردن تاریخ ها رویدادهای با اهمیت زیاد هستند ، دوباره تکرار نمودن یک مطلب به صورت مرتب تکیه بر وسایل کمکی حافظه (مانند ، یادداشت های یادآور ، یا وسایل الکترونیکی ) یا اعضای خانواده برای چیزهایی که آنها عادت داشتند تا خود آنها را مدیریت کنند.

۲- اشکال در انجام وظایف کارهای آشنا

افراد مشغول ممکن است بعضی وقتها اوقات حواس پرت بشوند. فرد مبتلا به آلزایمر احتمال دارد در مورد کارهایی که در تمام زندگی جهت شان آشنا بوده اند مانند آماده نمودن غذا با مساله روبرو شوند. افراد مبتلا به آلزایمر اکثرا در اتمام کارها یا وظایف روزانه با سختی روبرو می شوند. گاهي وقتها اوقات ، افراد احتمال دارد در رانندگی تا یک محل آشنا ، مدیریت کنترل یک بودجه در محل کار یا به خاطر آوردن قواعد یک گیم مورد علاقه با مساله روبرو شوند.

۳- مساله در تکلمات زبانی

هرکسی برخي وقتها اوقات در پیداکردن واژه ی صحیح مساله دارد اما فرد مبتلا به آلزایمر شاید کلمات آسان را فراموش نماید یا کلمات را تعویض نماید در درک عبارت سازی دچار مساله می گردد. افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است در دنبال کردن یک مکالمه با مساله روبرو شوند. آنها شاید در وسط گفت و گو توقف کنند هیچ ایده ای جهت ادامه ی آن نداشته باشند یا اینکه احتمال دارد خودشان دوباره تکرار کنند. ممکن است در واژگان با اشکال پیش روند ، در پیدا کردن واژه ی صحیح یا غلط صدا زدن اشیاء مساله داشته باشند.

۴– عدم شناسایی مکان زمان

فراموش کردن روز هفته یا مقصد خود برای لحظه امری عادی است. ولی فرد مبتلا به آلزایمر شاید در خیابان گم شود ، و نداند که چگونه به آنجا رفته یا چگونه به خانه رسیده. افراد مبتلا به بیماری آلزایمر احتمالا حساب تاریخ و روزها فصل ها گذشت زمان را از دست بدهند. آنها شاید در درک چیزی که ممکن است اتفاق لحظه ای و فوری باشد یا نه با مساله روبرو شوند. بعضی وقتها اوقات آنها احتمالا جایی که هستند یا چگونه ی به آنجا رفتند را فراموش کنند.

۵– قضاوت ضعیف

افراد احتمالا برخي وقتها اوقات در صورت ابتلا به بیماری رفتن نزد پزشک را به تاخیر بیاندازند ، اما بالاخره مراقبت پزشکی را درخواست می کنند. شخص مبتلا به آلزایمر شاید قضاوت ضعیفی باشد ، جهت مثال متوجه یک مساله پزشکی که نیاز به نگهداری دارد یا پوشیدن زیاد در یک روز داغ نباشد. افراد مبتلا به آلزایمر شاید تغییراتی را در قضاوت یا تصمیم گیری تجربه کنند. برای مثال ، ممکن زمان سروکار داشتن با پول قضاوت ضعیفی داشته باشند. شاید توجه کمتری در آراستن یا پاک نگه داشتن خود صرف نمایند.

۶- مساله اندیشه انتزاعی

گاهي اوقات ، افراد شاید در وظایف یا کارهایی که نیازمند اندیشه انتزاعی است مانند تراز کردن یک چک بانکی مساله داشته باشند. شخص مبتلا به آلزایمر احتمالا موارد چشم گیری در چنین کارهایی داشته باشد برای مثال تشخیص ندهد که ارقام چک بانکی چه معنایی را می دهند.

۷- جابجایی غلط اشیاء

هر کسی می تواند به طور مزمان کیف پول یا دسته کلید را جابجا بگذارد. فرد مبتلا به آلزایمر شاید اشیاء را در جاهای نامناسب قرار دهد: اتو در فریزر یا یک ساعت مچی در ظرف شکر.

۸- تغییرات در خلق خو و رفتار

هر کسی گاهي وقتها اوقات ناآسان یا بدخلق می شود. شخص مبتلا به آلزایمر می تواند نوسانات خلقی متغیری را ظهور نماید – بدون هیچ دلیل معین زیر گریه بزند یا خشمگین شود.

۹- تغییر در شخصیت

شخصیت افراد می تواند تا حدودی با سن تغییر نماید. ولی فرد مبتلا به آلزایمر می تواند گیج مظنون ، یا منزوی گردد. تغییرات ممکن است حاوی بی علاقگی یا بی توجه ی ، ترس ، یا کنش نمایی و تخلیه هیجانی کردن باشند.

۱۰- کاهش ابتکار و نوآوری

خسته شدن و بیزار شدن از کار خانه کار های شغلی ، یا مسئولیت های اجتماعی امری عادی است اما بیشتر افراد دوباره شروع به نوآوری خلاقیت می کنند. شخص مبتلا به آلزایمر ممکن است زیاد منفعل گردد.

مراحل بیماری آلزایمر

وهله ی پیش دمانس

نخستین علایم اکثرا به غلط در رابطه با پیری یا اضطراب تصور می شوند. آزمایش کامل روان شناختی عصبی می تواند موارد خفیف ادراکی را تا هشت سال پیش از آنکه فرد معیارهای بالینی را جهت تشخیص مریضی آلزایمر انجام دهد نشان دهد. این علایم اولیه می توانند بیشتر مجموعه کار های روزمره ی زندگی را تحت تاثیر قرار بدهند. از دست دادن حافظه چشـم گیرترین نقص بوده که به صورت اشکال در به خاطر آوردن مطالب خود را نشان خواهد داد. موارد کوچک عملکرده ای اجرایی از عبارت حواس جمعی ، برنامـه ریزی ، انعطاف پذیری ، فکر کردن ، یا اختلالات در حافظه ی معنایی(حافظه ای از معانی و مفهوم ها ) نیز می توانند علامتی از مراحل اولیه بیماری آلزایمر باشند. عدم واکنش و جواب را می توان در این وهله مشاهده نمود و وهله ی پیش بالینی مریضی اختلال شناختی خفیف نامیده شده است.

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...