خانه » مقالات » کاخ با شکوه کاترین یا دهکده تزارها ( تزارسکویه سِلو) Tsarskoye Selo

کاخ با شکوه کاترین یا دهکده تزارها ( تزارسکویه سِلو) Tsarskoye Selo

%name کاخ با شکوه کاترین یا دهکده تزارها ( تزارسکویه سِلو) Tsarskoye Selo

تور سنت پترزبورگ

در ۳۰ کیلومتری سنت پترزبورگ مکانی به نام تزارسکویه سلو وجود دارد که معنای آن دهکده تزارها است . در این محل قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر قرار دارد.
این منطقه تا قرن هجدهم میلادی در اشغال کشور سوئد قرار داشت بعد از پیروزی روسیه بر ارتش سوئد بازپس گرفته شد و پتر کبیر در سال ۱۷۰۸ این منطقه را به همسر خود جايزه داد. طی سال های ۱۷۱۷ تا ۱۷۲۳ با دستور کاترین اول برانشتین (معمار بزرگ روس) قصر سنگی را در آن احداث نمود چون قصد داشت این قصر را به عنوان جايزه ای غیر منتظره به پتر کبیر اهدا نماید، بودجه ی خیلی بسياري را برای آن تعرفه نمود، بعد از بازگشت پتر کبیر از میدان نبرد، به جای شادی کاترین را خیلی سرزنش نمود. طی سال های ۱۷۵۲ تا ۱۷۵۶ یک دختر پتر کبیر، الیزابت اول راسترلی (معمار ایتالیایی دربار) را برای گسترش ی کاخ به یادبود مادرش به خدمت گرفت. راسترلی این قصر را گسترش داد و به زیبا یی آن یاری شایانی نمود. قصر بزرگی که امروزه در دهکده تزارها قرار دارد حاصل زحمات ایشان است. این قصر از سالن بزرگ و با شکوهی به طول ۳۰۰ متر با پله های بزرگ و اتاق های دلنشین تشکیل شده است. در تزئینات این بنا از آب طلا و آیینه کاری مصرف شده است و وسایل مورد مصرف خانواده تزار شخص تزار در این قصر قرار دارند.

%name کاخ با شکوه کاترین یا دهکده تزارها ( تزارسکویه سِلو) Tsarskoye Selo

در زمان حکومت کاترین کبیر کلیسای اختصاصی خانواده تزار، حمام سرد همراه با اتاق عقیق و پارک های بزرگی به سبک های فرانسوی و انگلیسی همين طور گالری بزرگ کامرون به کاخ تابستانی اضافه گردید. راسترلی به سبک باروک ساختمان ها را آرایـش می نمود، ولی کامرون به سبک کلاسیک عشق می ورزید. این دوگانگی در سبک های معماری، زیبا یی فوق العاده ای به این قصر بخشیده است. در داخـل پارک انواع ساختمان های کوچک از عبارت ارمیتاژ کوچک، ساختمان قوت دریایی، استراحتگاه تابستانی مجسمه های رومی قرن هجدهم قرار دارند.
در مرکز پارک دریاچه ای مصنوعی به یادبود پیروزی ارتش روسیه بر قوت دریایی عثمانی در سال ۱۷۷۰ در دریای سیاه تولید و ساخته شده است. در سال های ۱۷۹۲ تا ۱۸۰۰ قصر الکساندر به این مجموعه اضافه گردید.
در سال ۱۸۱۱ مدرسه ای ویژه اشراف زادگان تیزهوشان در این مجموعه ساخـته شد. این مدرسه اشخاصی هم چون الکساندر پوشکین (بنیانگذار ادبیات کلاسیک روس) را پرورش داد. پوشکین تا سال ۱۸۱۷ در این مدرسه به فراگیری علم دانش مشغول بود.
دهکده تزارها تا سال ۱۹۱۷ قبل از پیروزی انقلاب در ماه اکتبر هم چنان قصر تابستانی تزارها بود و بعد از انقلاب این محل با فرمان لنین ملی اعلام شده و به موزه تبدیل گردید. در سال ۱۹۳۷ در یکصدمین سال فوت پوشکین، شاعر بزرگ مشهور روس این محل به شهر پوشیکن تغییر نام پیدا کرد و تا امروز هم به این نام زیاد دیده شده است.
بدون تردید یکی از جذاب ترین نقاط این قصر اتاق کهربا است که تمام وسایل این اتاق از قبیل میز، صندلی، تزئینات دیوار و سقف از سنگ کهربا تولید و ساخته شده است و بازدید کنندگان بسياري را از تمام نقاط جهان به خود جلب کرده است. ضروری به ذکر است در حمله آلمان ها به روسیه تمام کهربا های آن به سرقت رفت ولی اتاق طی ۲۴ سال با سه تن کهربا مرمت شد وهمزمان با سیصدمین سالگرد تولد شهر سنت پترزبورگ درب های آن جهت نمایش عمومی به روی بازدیدکنندگان باز شد.

%name کاخ با شکوه کاترین یا دهکده تزارها ( تزارسکویه سِلو) Tsarskoye Selo

وب سایت رسمی تزارسکویه سلو: http://eng.tzar.ru

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
x

شاید بپسندید

بهترین نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران جهت حسابداری

نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران – نرم افزار حسابداری رستوران نرم افزار ...

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶   برای آمادگی بیشتر شما متقاضیان گواهینامه رانندگی پایه ...

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل اگه داروهای شیمیایی را قبول ندارید با وبسایت رادیو ...