خانه » فناوری اطلاعات » چرا اپل آسانی خود را از دست داده است؟

چرا اپل آسانی خود را از دست داده است؟

چرا اپل آسانی خود را از دست داده است؟

a17a7be1 5d79 4b0f 856a ef6009808e56 چرا اپل آسانی خود را از دست داده است؟

FILE – In this April 30, 2015, file photo, Apple CEO Tim Cook responds to a question during a news conference in New York. Apple Inc. on Thursday asked a federal magistrate to reverse her order that the company help the FBI hack into a locked iPhone, accusing the federal government of seeking “dangerous power” through the courts. (AP Photo/Richard Drew, File)

ایـن روزها احساس خاصی وجود دارد مبنی بر ایـن که اپل با عرضه‌ی محصولات و نرم افزارهای بیش‌تر؛ درگیر مسائل بیش‌تری می‌شود. اپل واچ ممکن است محصولی موفق یا ناموفق باشد؛ اما چطور می توان در خصوص محصولی؛ هیجان زده بود که بعضی از اشخاص را بخاطر “حس با ادب‌تر شدن” به وقت استفاده از آن؛ تحت اثر قرار داده است؟

بعد از آن نوبت به اپل میوزیک می‌رسد که بسیاری را گیج و مبهوت کـرده و عده‌ی کمی را مسحور خود ساخته است . آیا دلیل ایـن هست که شوق و هیجان از بین رفته؟ یا آن که صرفا آسانی از بین رفته است؟

کن سگال؛ متصدی تبلیغاتی سابق اپل و خالق کمپین به یاد ماندنی “Think Different” ؛ تصویری هوشیارانه از دوره‌ی کنونی کوپرتینو ارائه کـرده است .

سگال می‌گوید:

تعداد فزایـن ده‌ای از مردم بر ایـن باورند که اپل تحت هدایت تیم کوک به آسانی اپل استیو جابز نیست؛ آنها پیچیدگی را در خطوط تولید در حال گسترش محصولات می‌بینند؛ نام‌ گیج کننده‌ی محصولات و پیچیدگی خود محصولات.

سگال پیچیدگی بسیاری را در روند کنونی نامگذاری محصولات اپل می‌بیند. او می‌گوید تهیه نسخه‌ی S از آیفون؛ ایـن مفهوم را به ذهن مشتریان القا می‌کند که امسـال “سـال ی کم فروغ” است . ایـن تلفن ممکن است از لحاظ فنی؛ پیشرفتی مثل تاچ آی دی را به ارمغان آورده باشد اما شما با ایـن حال هنوز ایـن گونه متصور خواهید بود که صرفا با یک نسخه‌ی ارتقا یافته از مدل سـال قدیم طرف می باشید .

او معتقد هست که ایـن مورد بازاریابی را دشوارتر می‌کند. با ایـن حال؛ در بدو امر؛ ایـن استیو جابز بود که عنوان S را برگزید. به نظـر می‌رسد که نیاز به عرضه‌ی تلفن‌های بیش‌تر؛ منجر به فقر اندیشه و تصمیم‌گیری نکته سنجانه شده است .

یک توضیح آسان برای همه‌ی ایـن پیچیدگی‌ها وجود دارد: ایـن شرکت اکنون به مراتب بزرگتر و پیچیده‌تر از قدیم است . اپل می‌توانست در ایـن میزان پیچیده نباشد؛ اما ایـن شرکت پیچیده بودن را برگزید. انتخاب کرد تا محصولات خود را به طرق متفاوت و برای طیف وسیع ‌تری از مردم در اقصی نقاط جهان ؛ عرضه نماید . و به ایـن ترتیب نیاز به بودن مدیر علت ی که مهارت‌های ساوقتی او بیش‌تر از مهارت‌های او در زمینه‌ی الهام بخشی باشد؛ احساس شد.

یکـی از نمادهای افزوده شدن پیچیدگی اپل؛ اپل استور است . ایـن فروشگاه‌های خرده فروشی که نقشی کلیدی در ایده‌ی کوپرتینویی‌ها در کسب رضایت مشتری ایفا می‌کنند؛ اکنون بسیار هراسناک شده‌اند. داخل ایـن فروشگاه‌ها بسیار پرهیاهو است .

آنجلا اهرندز؛ مدیر جدید خرده فروشی اپل قصد دارد تا با بازطراحی بخش‌هایی از ایـن فروشگاه‌ها؛ شرایط محیطی آن‌ها را بهبود دهد. اما ایـن موضوع؛ اکنون با دقت به جلب اعتماد خیل زیادی از مشتری‌ها به برند اپل و عرضه‌ی طیف وسیع ی از گجت‌ها توسط ایـن شرکت؛ به هیچ وجه آسان نخواهد بود.

علاوه بر ایـن ؛ سخت افزار قلب تپنده‌ی محصولات و سرویس‌های اپل است . با بدل شدن تلفن‌ها به وسائل ی کاربردی؛ فشار برای ساده‌تر و بهتر ساختن نرم افزارها بیش از پیش احساس می‌شود. کوپرتینویی‌ها تا کنون به خوبی ایـن مسئله را مدیریت نکـرده ‌اند؛ در ایـن خصوص می‌توان اپل میوزیک را مثال زد. بر طبق شایعات؛ بیشتر مهندسان اپل هنوز کار بر روی پروژه‌های سخت افزاری را به پروژه‌های نرم افزاری ترجیح می‌دهند. گجت‌ها مفهومی عینی می باشند اما نرم افزار انتزاعی است .

بسیار عجیب است؛ شرکتی که تمام خصایص و منش خود را بر طبق ایده‌‌ی “It Just Works” بنا گذاشته است؛ اکنون در حال کوشش برای یادآوری آن هست که ایـن موضوع هنوز صحت دارد. ایـن در حالی هست که زندگـی اشویِژه بیش از پیش در حال پیچیده شدن است .

ایده‌ی بنیادی و اولیه‌ی “Think Different” بر طبق خلق موقعیتی بود که در طی آن؛ مشتری به قدری مسحور و شیفته‌ی طراحی شود که نیازی به فکر کردن نداشته باشد. اما اکنون شرایط مفرق است .

ایـن موضوع به مفهوم آن نیست که اوضاع وخیم است . همـان طور که سگال می‌گوید؛ تا کنون هیچ برندی از لحاظ آسانی قادر به پیشی گرفتن از اپل نشده است . به عنوان مثال بر طبق گزارشات منتشر شده؛ گوگل؛ به قدری در خصوص نسخه‌های متفاوت نصب شده از سیستم علت خود بر روی طیف وسیع ی از تلفن‌های اندرویدی؛ مستاصل شده هست که در نظـر دارد تا تولید کنندگان را وادار به تسریع روند بروزرسانی‌های نرم افزاری نمایـد .

با ایـن حال؛ شاخص رضایت مشتری آمریکا نشانگر ‌ی آن هست که رتبه‌ی نخست رضایتمندی مشتری به مدل خاصی از آیفون تعلق نداشته و دارندگان تلفن هوشمند سامسونگ گلکسی نوت ۵ بیش‌ترین رضایت را از تلفن خود دارند.

تصور بکنید که به طور ناگهانی؛ یک برند خاص؛ حس آسانی بیش‌تری را نسبت به اپل؛ القا نماید . آیا خیل زیادی از اشخاص به ایـن برند جذب نخواهند شد؟ آیا یکـی از تمایلات انسان ی در جهان یی مملو از پیچیدگی‌ها ایـن نیست که شخصی یا علت ی؛ میزان ی از ایـن پیچیدگی‌ را بکاهد؟

و چنانچه ایـن برند جدید و آسان موفق شود؟ چه اتفاقی خواهد افتاد؟ احتما لا ایـن برند؛ بزرگ‌تر و حریص‌تر خواهد شد. پس آسانی به تدریج ناپدید خواهد شد؛ همـان طور که در مورد اپل چنین شد.

ایـن مسئله مشابه روابط انسان ی است . همـان طور که فیلسوف بزرگ؛ بـار بـار ا استرایسند می‌گوید:

آیا ایـن گونه نیست که همه چیز در قدیم ساده‌تر بود؟

وقت لزوما هر خط را بازنویسی نمی‌کند؛ صرفا نگارش را به گروهی محول می‌کند که اعضای آن معمولا در خصوص جهت حرکت با یکدیگـر اتفاق نظـر ندارند و در نهایت ایـن امر منجر به خارج شدن روند از مسیر مطلوب می‌شود.

چرا اپل سادگی خود را از دست داده است؟ به آن در تاریخ ۱۲ June 2016 | 7:30 am منتشر شده است

درباره poria biglari

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

مانیتور ۴k جدید ایسر با حاشیه بسیار کم معرفی شد

مانیتور ۴k جدید ایسر با حاشیه بسیار کم معرفی شد اگر از جمله افرادی هستید ...

اتصال لیزری آلومینیوم و فیبرکربن در صنعت خودرو

اتصال لیزری آلومینیوم و فیبرکربن در صنعت خودرو اگر می‌خواهید بهترین‌ها را داشته باشید باید ...

امنیت اندروید N در برابر آسیب پذیری ها افزایش یافته است

امنیت اندروید N در برابر آسیب پذیری ها افزایش یافته است اندروید N با تغییراتی ...