خانه » مقالات » آینده طراحی سایت واکنش گرا

آینده طراحی سایت واکنش گرا

در سال ۲۰۱۵ این که وبسایت بدون واکنش گرایی یا همان قابلیت Responsive طراحی شود غیر قابل تصور است. اصطلاح واکنش گرایی در بین بیشتر طراحان وب سایت به گونه ای رواج پیدا کرده که دیگر کسی نمیگوید ” طراحی وب سایت واکنش گرا” تنها میگویند “طراحی وب سایت” که در حال حاضر منظور از این دو دقیقاً یک منظور است! در واقع طراحی وب وبسایت Responsive دیگر از یک مورد انتخاب ی به مورد پیش فرض برای طراحی وب سایت تبدیل شده است.
3703793 120 آینده طراحی سایت واکنش گرا
فروشگاه ساز

فروشگاه ساز,فروشگاه ساز,فروشگاه ساز

به طور طبیعی، نظرات در خصوص انتخاب تکنیک های طراحی Responsive مفرق است، خیلی ی از سایت هایی که ادعا میکنند واکنش گرا می باشند در واقع اینگونه نیستند، یه به صورت سطحی تنها در گزینش عرض وب سایت است که متناسب با صفحه نمایش تغییر پیدا میکنند ولی به طور کلی حرف از طراحی وب سایت واکنش گرا تمام جا وجود دارد.

جهت اینکه ما متوجه شویم که طراحی واسط کاربر ی Responsive به کجا خواهد رفت، بایستی بدانیم که این سبک از کجا آمده است!
نیاز مادر اختراعات است!

ظهور طراحی وب وب سایت واکنش گرا با گسترش مصرف از وب تلفن همراه پدیدار شد. حتی در بدو ورود وب تلفن همراه ی، خیلی ی از مطلب های طراحی وب سایت به این نکته می پرداختند که طراحی وب سایت واکنش گرا بهتر است یا طراحی جداگانه تلفن همراه ی ( به طور مثال با پسوند m طراحی وب وبسایت جداگانه جهت موبایل ) طراحی شود ولی با گسترش تنوع ایجاد شده در ابعاد صفحات نمایش گجت های همراه، استفاده از طراحی واکنش گرا به یک امر بدیهی تبدیل شد و حتی جهت طراحی وب وب سایت جداگانه نیز در حال حاضر از تکنیک های واکنش گرایی مصرف می گردد.
طراحی سایت Responsive فقط راه زنده ماندن وب

با سرعت فزآینده تغییرات در وب، ارقام و آمارها همـواره از رده خارج هستند و نمیتوانیم به عنوان یک سند برای حال حاضر به آن ها رجوع کنیم. اما اکثر تحلیل گـران بر این باورند که وب موبایل ی سریع به ۵۰ درصد از ترافیک بازدید وب وب سایت ها دست پیدا خواهد کرد. با این افزایش طراحی واکنش گرا به یک اصل اقتصادی هم تبدیل می گردد، زیرا ما میتوانیم جهت این تعداد از ابعاد صفحات نمایش، صدها وبسایت را طراحی کنیم ( چنانچه نگوییم هزاران سایت) که اما وقت و به ویژه نرخ آن خیلی بالا خواهد بود، یا میتوانیم طراحی واکنش گرا را انتخاب نماییم! این است که میگوییم طراحی سایت واکنش گرا فقط راه زنده ماندن وب است، به ویژه در آینده. تا اینجا میدانیم که این نیاز است، اما می بایست بدانیم که طراحی وب وب سایت Responsive هم مانند بسياري دیگر از طراحی ها برای بقا پاسخگویی به نیازهای همیشه در حال به روزرسانی خواهد بود.طراحی سایت واکنش گرا
طراحی واکنش گرا جهت دستگاه های پوشیدنی یا Wearables

تنها چنانچه شما در سال قدیم در کپسول در بسته زندگی کرده باشید( تلاش برای آماده سازی برای ارسال به مریخ!) شما نمیدانید که اپل دستگاه پوشیدنی خود را با نام apple watch به بازار روانه کرده است. ساعت اپل اولین وسیله هوشمند پوشیدنی نیست، حتی اولین ساعت هوشمند نیست اما این دستگاه جهت شهرت بخشیدن به دستگاه های پوشیدنی خواهد بود در ذهن مردم آن را به عنوان بهتریـن پوشیدنی اسم خواهند برد، همانگونه که آیپاد اولین پخش کننده موزیک نبود اما برترین شد، همانگونه که آیفون اولین گوشی هوشمند نبود ولی تبدیل به محبوبترین شد که اما بازاریابی وسیع اپل در این زمینه زیاد حائز ارزش است.

طراحی های رابط کاربر ی برای چنین نمایشگرهای کوچکی، چه ساعت اپل یا سونی یا android ی چهبقیه دستگاه ها، همیشه چالش هایی داشته و دارد. شما میتوانید با حفظ تمام المان های صفحه به گونه ای از طراحی بازخوردی معمول استفاده بکنید ، ولی در این ابعاد از صفحه نمایش، شما بایستی یک برج میلاد در نمایش سایت خود در این دستگاه های هوشمند ایجاد بکنید که حتمـا ً فرد با اسکرول کردن این میزان خسته خواهد شد و کاربر دی نیست. راهکارهای مختلف ی برای این نوع طراحی وب سایت معرفی شده توصیه خواهد شد، ولی به طور قطع یکی از موارد ی که مورد نیاز جواب طراحی وب وب سایت Responsive در آینده خواهد بود موضوع دستگاه های هوشمند پوشیدنی است.
آینده طراحی وب سایت واکنش گرا

طراحی واکنش گرا بایستی پاسخگوی موارد بسیار زیاد دیگری که با ایجاد دستگاه های جدید تکنولوژی های نو می آیند باشد. ممکن است یکی از مهمترین آن ها در آینده چگونگی اسکرول کردن باشد، زیرا این موضوع در دستگاه های مختلف با ابعاد های مفرق یکی از چالشهای حال حاضر این نوع سبک از طراحی است .

همين طور مصرف از ورودی های مفرق این گجت های همراه، همیشه یکی از چالش های طراحی وب وبسایت Responsive بوده است، زیرا در این دستگاه ها، بر خلاف رایانه های همراه یا رومیزی که از ماوس و کیبورد به صورت معمول برای وسائل های ورودی مصرف میکنند، لمس کردن صفحه کلیدهای کاربر دی دیگری که در دستگاه قرار دارد یکی از راههای متنوع ورودی است . ضمن اینکه دستورات صوتی تصویر ی نیز کم کم در حال کارآمد شدن می باشند . هر کدام از این ورودی ها هم اکنون ت وسائل های مختلف ی است که همخوانی در آنها برای ایجاد یک رابط کاربر ی واکنش گرا، کار آسان ای نیست.

اینها موارد ی بود که در حال حاضر از چالشهای طراحی وب وبسایت واکنش گرا است بایستی این سبک طراحی بتواند جهت آن ها جواب مناسبی ارائه نماید . همين طور در آینده به احتمال زیاد ً شاهد ظهور تکنولوژی های جدید تری خواهیـم بود که متناسب با آنها، محدودیت ها یا امکانات جدید ی باید به طراحی وبسایت Responsive اضافه گردد تا بتواند در این عرضه رقابلی، همچنان زنده باقی بماند.

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...