خانه » مقالات » اساس کار پرینتر لیزری

اساس کار پرینتر لیزری

پرینتر لیزر با یاری الکتریسیته ساکن کار می نماید . یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آوردو یک اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود به شکل متن یا عکس ی که می بایست پرینت گرفته شود صفحه با نواحی حامل بار های مثبت و بد تشکیل می شود
e286600b 98a3 49e4 8de9 529dd96ee0ce اساس کار پرینتر لیزری
نمایندگی hp در تهران

نمایندگی اچ پی,نمایندگی hp,نمایندگی hp در تهران

این صفحه توسط تونر که دارای پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود پس آن نواحی از صفحه که دارای بار بد می باشند این پودرها را جذب می کنند بعد از آن کاغذ از روی آن گذشتن داده می شود تا عکس مورد نظر روی ان بوجود آید.

در وهله بعد کاغذ بایستی از غلتک های داغ عبور کردن نماید تا پودر روی کاغذ سوخته دایمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی چند وهله جهت این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با نیز مخلوط کنندپرینتر لیزر با یاری الکتریسیته ساکن کار می نماید .

یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آورد. یک اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود به شکل متن یا تصویر ی که می بایست پرینت گرفته شود یک صفحه با نواحی حامل بار های مثبت بد تشکیل می شود

این صفحه بوسیله تونر که پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود پس آن نواحی از صفحه که بار بد می باشند این پودرها را جذب می کنند بعد از آن کاغذ از روی آن عبور داده می شود تا تصویر مورد نظر روی ان بوجود آید.

در وهله بعد کاغذ می بایست از غلتک های داغ عبور کردن نماید تا پودر روی کاغذ سوخته دایمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی چند وهله جهت این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با مخلوط کنند

بالا بردن عمر لپ تاب

زمانی لپتاپ وسیله تعبارات ی جهت مهندسین عالی رتبه محسوب می شد. اما این روزها بسیار زیاد ی از دانشجویان به ویژه دانشجویان رشته های مهندسی رایانه قابل حمل به همراه دارند. به دانش آموزان فامیل آشنا حتی چنانچه نبرخي بیاندازیم تعداد بسياري زیاد ی از آنها را می بینیم که سرشان گرم لپ تاپ است و دیگر علاقه قدیم را به رایانه های رومیزی سری PC نشان نمی دهند.

اما مساله از آنجایی شروع می شود که اکثرا نمی دانیم چطور از این همراه نسبتا گرانقیمت مواظبت کنیم در حالی که لپ تاپ به خاطر ظریف بودن حمل شوندگی بسیار زیاد زیاد به نسبت PC زیاد بیشتر در معرض آسیب است.
برای همین امروز مساله حرف مان در مورد راه هایی جهت بالا بردن عمر لپ تاپ است. در اولین قدم بایستی اشکالات کار را بفهمیم و پس آنها را رفع کنیم:

تنظیمات کارخانه:
عموما در اسمارت فون ها، تنظیمات کارخانه ای (مانند روشنایی صفحه نمایش) بیشتر از آن چیزی است که هر فرد نرمالی به آن نیاز دارد. اکثرا ٌ این جوری لپتاپ در نگاه اول زیبا تر به نظر می رسد! با تنظیم کردن مجدد این میزان روشنایی به خودتان رحم می بکنید هم به باتری لپتاپ تان هم به خود لپتاپ!
این که می گویند که کارخانه خوب می داند چطور ی می بایست تنظیم نماید را بریزید دور! برای اکثر مردمی که تا توی رختخواب با رایانه کار می کنند این مسئله زیاد خیلی مهم است. زیاد بد است که تا آخرین لحظه قبل از به خواب رفتن نورافکن توی چشـم شما باشد!
شارژ کردن زیاد باتری:

باتری های لپ تاپ عمدتا بر این اساس ساخـته می شوند که جدا از برق باشند. افراد خیلی ی را می بینیم که از لپ تاپشان به عنوان دستگاه اصلی در دفتر یا خانه مصرف میکنند و عموما در تمام مدتی که دارند با دستگاه کار میکنند سیم برق به این دستگاه وصل است.
بهتر است در مدت مصرف این سیم به دستگاه وصل نباشد باطری به طور نرمال بر اثر استفاده خالی شود و دوباره دستگاه را به پریز بزنید شارژ بکنید . این کار از پیری زودرس باتری پیشگیری می نماید .
گرما بالا:

دو راه جهت گرم کردن لپ تاپ وجود دارد. استفاده سنگین و زیاد مدت در شارژ گذاشتن. این کار به راحتی می تواند عمر دستگاه شما را کم نماید . کلا هر نوع وسیله الکتریکی با گرمای خیلی مساله خواهد داشت.
اینکه مطمئن بشید که رایانه تان میتواند به راحتی نفس بکشد مسئله ی مهمی است. جهت مثال در جایی که اصلا هوا گردش ندارد یا روی تخت قرار ندهید لپ تاپ را چون باز هم گرمای بالای لپ تاپ را شاهد خواهید بود.
جدیدا نیز که معین است به ویژه آقایان نمی بایست لپ تاپ را روی پا بگذارند. جهت این جور مواقع خوب است یک چیزی مانند بالش مناسب بین لپ تاپ و پای شما باشد.
یک وب سایت هست به آدرس coolpad.ir که کول پدهای بسیار زیاد خوب ی دارد در ایران تهیه و تولید انواع کول پدها را مهیا کرده است.
هارد اکسترنال:

نرم افزار هایی که بیشتر از آنها مصرف می بکنید در واقع همان پروگرام هایی می باشند که بیشترین اندازه رم تان را اشغال میکنند. درست است که می توانید از فلش مموری جهت کمک به رم لپ تاپ مصرف بکنید اما در کل کار بسیار زیاد ی جهت این بخش نمی شود کرد.
می ماند پارت مربوط به هارد رایانه که قطعه داخلی پراستفاده است ولی لزومی هم ندارد همـواره پر از اطلاعات باشد! خوب است سری ی از اطلاعات را روی هارد اکسترنال ذخیره بکنید . این جوری علاوه بـر این که لازم نیست لپ تاپ معمولی را به خاطر هارد بالایش به قیمت بالایی بخرید جور پشتیبان مستمر دارید.
بعد از سیلی که در بعضی از کشورهای آسیایی آمد قیمت هارد به شدت بالا رفت. ولی الان وضع کمی بهتر شده است. در ثانی باز هم یک هارد اکسترنال به اضافه این که قابلیت حمل و نقل بالایی دارد از قیمت پایینتری به نسبت هارد لپتاپ برخوردار است.
حواستان باشد پیشتیبان گیری با اهمیت زیاد ترین مهم است که پیشرفته ها رعایت می کنند. این جوری به لپ تاپتان کمتر فشار می آید. حتی اگر به من باشد می گویم درایو CD یا DVD اکسترنال هم استفاده بکنید persianbax
ماوس:

بیشترین سخت افزاری که در کنار لپ تاپ خریده می شود ماوس است. بعد از مدت احتمالا به trackpad خود لپتاپ برای شما عادی بشود و بتوانید به بهتر ی از آن مصرف بکنید . در این صورت خرید ماوس بسیار زیاد بی مفهوم به نظر می رسد.
اما به نظر من تجربه استفاده از ماوس از PC به لپ تاپ اهمیت کمی دست به جیب شدن را دارد. فقط خواهشا از این ماوس های ارزانقیمتی که بعضا اشانتیون می دهند مصرف نکنید! ماوسهای بهتر ی با قیمتی زیر ۵۰ یا حتی ۲۵ هزار تومان در بازار هست که به اضافه کیفیت زیاد بالا برای مصرف سریع دقیق (جهت مثال در گیم ها و کارهای گرافیکی) به سلامت ی دست به خصوص مچ دست شما توجه زیاد ی دارند.
استفاده از پد لپ تاپ به مرور زمان علاوه بـر کثیفی و چرب شدن که از زیبا یی لپ تاپ شما کم می نماید باعث آسیب به سلامت شما لپ تاپ هم می شود. استفاده از آن را مواقعی موکول بکنید که واقعا ماوس در دسترس نباشد.
پوشش لپتاپ:

لپ تاپ قابلیت حمل بسیار زیاد ی دارد. برای همین ممکن است هر جایی از آن مصرف کنیم و بعد از استفاده هم در هر جایی که دستمان رسید آن را قرار بدهیم.
اما پیشنهاد می کنم حتمـا از پوششی مثل کیف برای لپ تاپ استفاده بکنید . به ویژه وقتهایی که با آن کار نمی بکنید آن را درون کیف بگذارید. خراشها و خط و خش هایی که بدجور هم توی ذوق می زنند همیشه در انتظار تنبلی شما هستند !
نکته دیگری هست این است که نیاز نیست ۵۰ مد کیف لپتاپ با قیمتی بسیار زیاد خیلی بخرید! کیف معمولی این روزها با قیمتی حدود ۵۰ هزار تومان کیفیت خیلی بهتر قابل تولید و ساخت است. اگر استفاده خاصی ندارید یا لوازم خاصی را مجبور نیستید در کنار لپ تاپ داشته باشید، خرید کیفهای مارکدار با قیمت زیاد بالا کار عاقلانه ای محسوب نمی شود.
پاک کردن :

علاوه بـر اینکه لپ تاپ را باید در جایی نگاه دارید که هوا جریان دارد دمای مناسبی دارد، بایستی در جایی دور از گرد غبار آن را نگه دارید. گرد غبار سریع می تواند جلوی تهویه مناسب را بگیرد و صدماتی جدی به دستگاه وارد نماید .
در ثانی جهت پاک کردن همـواره به دنبال راه های مناسب باشید. گاهي وقتها بد نیست چند هزار تومان هزینه بکنید دستمال ویژه لپ تاپ خودتان را تهیه و تولید بکنید . پاک کردن با هر چی که به دست شما رسید خودش علت ی است که می تواند خط روی پارت های براق لپ تاپ شما بیاندازد.
به ویژه در موقع پاک کردن صفحه نمایش دقت بکنید . اکثرا ٌ می گویند در صورت نبودن پارچه اسپری ویژه از پارچه نخی نم دار نرم مصرف بکنید . در هر حال از هر نوع فشار به شدت خودداری بکنید چون سطح مانیتور در لپ تاپ ها به شدت ظریف است و احتمال دارد باعث آسیب بشود و کلی خرج روی دست شما بگذارد!
و نکته بعدی …
من نکته دیگری به ذهنم نمی رسد. مسلما تجربیات شما به شدت می تواند به ما یاری کند. شما تجربیات خود را با ما در بین بگذارید

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
x

شاید بپسندید

بهترین نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران جهت حسابداری

نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران – نرم افزار حسابداری رستوران نرم افزار ...

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶   برای آمادگی بیشتر شما متقاضیان گواهینامه رانندگی پایه ...

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل اگه داروهای شیمیایی را قبول ندارید با وبسایت رادیو ...