خانه » مقالات » چرا فروشگاه اینترنتی؟

چرا فروشگاه اینترنتی؟

براي چه فروشگاه اینترنتی؟
%D9%88%D8%A8%20%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%20%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C چرا  فروشگاه اینترنتی؟
فروشگاه ساز
تصمیم به راه اندازی فروشگاه اینترنتی گرفته اید . ممکن است چند روز پیش در این مورد شنیده اید می خواهید ببینید فروشگاه اینترنتی چیست ؟ احتمالا چند روزی است که در این باره مشغول به تحقیق نقد هستید . با افرادی مشورت کرده اید. و شاید به عنوان یک مساله کشف نشده تنها به دنبال درک چنین کسب کاری هستید .و حتی ممکن است پیشرفته هستید که به دنبادلروش های نو ی هستید .

اما همین الان پرسشها ی ذهن شما را به خود مشغول ساخته و درست آنها را درک نمی بکنید . من چون مشاور هستم و تلفن های افراد مختلف از همه کشور را در این مورد شنیده ام کم و بیش می دانم پرسشها ی که در ذهن شما می گذرد چیست . اگر این مطالب را به دقت بخوانید و نقد بکنید می توانم به شما قول بدهم که زیان نخواهید کرد به احتمـا ل قوی سود خواهید کرد.

موارد معمولی که در این باره پرسیده می شود:

هزینه راه اندازی اولیه اش چقدر است ؟

باید هزینه ای برای طراحی و راه اندازی وب وبسایت پرداخت کنم ؟

نمی دانم نقطه شروع جهت راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی چست ؟

فروشگاه اینترنتی مجوز می خواهد ؟

در آمد تقریبی این شغل چقدر است ؟

چطور می شود وبسایت فروشگاه اینترنتی داشت ؟

چگونه باید کالاها ارسال شوند به دست مشتری برسند ؟

چه محصول یا چه خدماتی را بایستی در اینترنت جهت فروش بگذارم ؟

چگونه مشتری سفارش می دهد ؟

چگونه من اطلاعات مشتری را می بینیم؟

مشتری بایستی در لحظه خرید هزینه را بدهد ؟ چگونه به من اعتماد خواهد کرد ؟

امکان ارسال سفارش از طریق اداره پست وجود دارد ؟

کالایی که من جهت فروش در نظر گرفته ام کالای ویِژگزینشه است که با تمام کالاهایی که در اینترنت دیده ام مفرق است چگونه بایستی دست به فروش آن در اینترنت بزنم چگونه آن محصول یا خدمات را به دست مشتری برسانم ؟

می توانم این شغل را به عنوان شغل دومم استفاده کنم ؟

آیا برای این کار می بایست افرادی را استخدامی کنم ؟

چنانچه در این کار افرادی وجود دارند که سالها کار کرده اند ! پس چه جایی و چه در آمدی جهت من وجود دارد ؟ در بین هزاران هزار وب وبسایت چه ی وجود دارد که مشتری از وب سایت من خدمات یا کالاها مورد نظر خود را خرید نماید ؟

در ادامه می بایست به شما خبرهای بهتر ی بدهم اما خبرهای بدی هم در راه است . اما خبرهای بهتر آن خیلی بیشتر شوق انگیز تر است احتمال دارد کامل خبرهای بد را فراموش بکنید . در ابتدا به سراغ های بهتر می روم تا بتوانم انگیزه کافی را درون شما ایجاد کنم .

نرخ راه اندازی

می خواهم تعرفه راه اندازی دقیق این شغل را به شما بگویم . تمام ی ما کسب و کارهای مختلف ی را دیده ایم که برخي از آنها به شکوفایی های بسیار زیاد قابل توجه ی می رسند گاه بعضی از آنها با شکست روبرو می شوند . تمام ما مجموعه هایی را دیده ایم که با سرمایه کلان شروع به کار می کنند و در ادامه شکست می خورند گاه شرکت هایی را دیده ایم که با تعرفه اندک شروع به کار می کنند و به بزرگترین شرکت ها تبدیل می شوند. ممکن است شما هم مثال قدیمی هرچقدر که پول بدهی آش خواهی خورد را شنیده اید . شاید منظور من را فهمیده باشید . من می خواهم بگویم که سطوح مختلف ی وجود دارد . هرکس بسته به شرایط تصمیم خواهد گرفت . اگر کسی دارای سرمایه ی مناسبی است . با فکر تعرفه به موقع کار صحیح جواب بهتری خواهد گرفت . ولی خبر بهتر این است که برای افرادی که سرمایه ای جهت شروع هم ندارند این کار می تواند جهت آن ها هم در آمد زا باشد .

در حالت اولیه شما می توانید با صرف صفر تومان کسب کار اینترنتی خود را شروع کنید . اصلا نپرهزینه نباشید تمام ترفند ها و روش ها را به شما خواهم گفت.

در حالت ثانویه که کمی بهتر است شما می توانید با نرخ ای کمتر از میلیون تومان خیلی بهتر شروع به کار بکنید ، به هر حال توصیه منشیوه دوم است .شیوه دومروش بهتری است.
اما من به شما قول خواهم داد که هر دوروش را به شما آموزش دهم .

این تعرفه ها کمترین تعرفه های ممکن بابت راه اندازی وب وب سایت فروشگاه ساز مناسب یک قرارداد با اداره پست است .

شروع راه اندازی فروشگاه اینترنتی نقطه شروع اینجاست که شما :

تصمیم به راه اندازی این شغل بگیرید.

چه کالا یا خدماتی را جهت فروش دارید ؟ یا اصلا کالای خاصی برای فروش گزینش نکرده اید ؟

راه اندازی وب سایت شروع محتوا دادن به وب سایت و راه اندازی آن .

جذب مشتریان و افرادی که به دنبال کالا یا خدمات شما هستند .

اما درباره ۲ می بایست بگویم که چنانچه کالای خاصی انتخاب کرده اید این کالا می بایست خصوصیات ی خاصی داشته باشد یا جهت انجام پروسه خرید تا دریافت آن توسط مشتری می بایست جهت هر وهله روش خاصی را به کار گیرید .

کالا و خدمات قابل فروش در اینترنت

کالای شما هر چیزی می تواند باشد ( پوشاک ، خوراک ، خدمات وسایل دیجیتال ، گشت های تفریحی ، فروش کارت های اعتباری ، حیوانات پرنده و …. خودورو) ،
می دانم تعجب کرده اید اما تمام اینها باروش خاصی به فروش می رسند و به دست مشتری می رسند . شما بایستی فرایند فروش و تحویل کالا به مشتری بسته به خدمات انتخاب طراحی مدیریت بکنید . به عنوان مثال چند نمونه فروش خدمات کالا را جهت شما مثال خواهم زد اما قبل از آن نیاز است انواع آموزش های پرداخت نرخ یا خدمات شما را بوسیله مشتری به شما بگویم .

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین به این معنا است که مشتری از قبل از تحویل کالا یا خدمات تعرفه آن را به صورت آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت نماید . در اینروش موارد ی وجود دارد که حاوی :

عدم اعتماد مشتریان و پرداخت پیش از تحویل

عدم وجود سیسـتم پرداخت آنلاین در زیاد ی از وب وب سایت ها

محاسن :

مقرون به صرفه بودن و گردش سریعتر پول در مجموعه یا سازمان شما

بریدن دست های دیگر ( پست شرکـت های خرید پستی و … )

روش خرید پستی

روش خرید پستی روشی است که شما در طی آن قرار دادی با اداره پست می بندید . ابتدا اداره پست موظف است که ماموری را جهت جمع آوری مرسوله ها به محل فروشگاه شما ( منزل دفتر تجاری مغازه … ) بفرستد تا مرسوله های شما را دریافت نماید و پس آن ها را به درب منزل مشتری شما در هر شهر یا استانی که باشد برساند و بعد از تحویل به مشتری نرخ آن را دریافت به حساب شما واریز نماید .

محاسنروش خرید پستی

اعتماد مشتری مشتری از پرداخت هزینه دیگر استرس نخواهد داشت نیازی به اعتماد به فروشنده نیست چرا که مشتری بعد از تکمیل فرم سفارش منتظر خواهد ماند تا کالای مورد نظر به دستش برسد و دیگر هزینه ای را زودتر از تحویل نخواهد پرداخت . بعد از رسیدن مرسوله به دست مشتری مامور اداره پست تعرفه را از مشتری دریافت خواه کرد.

پیشگیری از درگیر شدن با مشتری ، مسایل حسابداری نیاز به مراجعت به اداره پست و یا ارسال با پیک.

معایبروش خرید پستی

درگیر شدن با شرکت های وابسته و پرداخت درصد از فروش بین تا پنج درصد .

وجود سفارشات برگشتی که بزرگترین عیبراهنمای خرید پستی است . به این مفهوم که فروشنده سفارش مشتری را بسته بندی تحویل مامور پست می دهد . اداره پست بسته را به آدرس مورد نظر می برد ولی به دلایل مختلف از عبارت : تحویل نگرفتن مشتری همراه نداشتن پول در موقع تحویل به مشتری ادعای مشتری که سفارش نداده است ، مزاحت و … سفارش برگشت می خورد و هزینه ارسال این سفارش از فروشنده کسر خواهد شد . این بزرگترین ایراد وارد بهروش خرید پستی است .

همان گونه که قبلا اشاره شد . فروشنده می بایست کل فرآیند پرداخت تعرفه تحویل کالا یا خدمات طراحی مدیریت نماید . جهت این که شما با این مفهوم آشنا شوید . چند مثال زیرا را بخوانید.

یک وب سایت فروش کارت شارژ اپراتور های مختلف تلفن همراه

در وهله اول مشتری وارد سایت شما می شود . نوع کارت شارژ خود را انتخاب می نماید ( ایرانسل همراه اول ، .. ) پس قیمت آن را گزینش می نماید .سایت ایمیل شماره تلفن مشتری را گرفته و بعد از پرداخت هزینه کارت شارژ ، شماره رمز را به پست الکترونیکی و تلفن همراه مشتری ارسال می نماید .

یک فروشگاه عینک خورشید ی

ابتدا مشتری وارد وب سایت می شود . مد های مختلف را با تصاویر آنها مشاهده می نماید وفرم خرید را پر می نماید نهایتا در وهله انتها وب سایت فرمی به مشتری نمایش می دهد که می تواند یکی ازروش های خرید را انتخاب نماید .

۱ – خرید پستی : یعنی تکمیل سفارش گرفتن آدرس و شماره تلفن از مشتری و ارسال و دریافت درب منزل و پرداخت توسط مشتری .

۲- پرداخت آنلاین : پرداخت بوسیله کارت های عضو شتاب و ارسال بوسیله فروشنده .

یک فروشگاه کالای دیجیتال

فرض بکنید مشتری به سایتی وارد می شود عقلانی است که تلویزیون ال ای دی ۴۲ اینچ سفارش دهد و از طریقراهنمای خرید پستی کالای را دریافت نماید ؟ حال به این فکر بکنید که این تلویزیون با این اندازه و قیمت به درب منزل مشتری برود و مشتری اعلام پشیمانی از خرید نماید ؟ پس این تلویزیون برگشت بخورد احیانا در راه کمی آسیب ببیند ؟ کمی به این مساله فکر بکنید .

آری کمی جوک به نظر می رسد پس راهکار چیست ؟

راهکار اول این است که شما وب سایت معتبر هستید که مشتریان کامل شما را می شناسند و به شما اعتماد کافی دارند حاضرند نرخ را پیشاپیش هرچه که باشد پرداخت می کنند ولی احتمالا آنقدرها اعتبار نداشته باشید . پس چه باید بکنید ؟

به عنوان مثال روشی را به شما معرفی خواهم کرد اینروش به این ترتیب است که شما ابتدا به مشتری اعلام خواهید داشت که ابتدا باید یا کل نرخ یا ده درصد از نرخ را پرداخت نماید پس بقیه نرخ را در موقع تحویل پرداخت خواهید کرد . به این گونه می توایند بسياري از موارد را پیشگیری بکنید .

فروش خودرو

یک شرکـت عرضه کننده خودرو را در نظر بگیرید. این شرکت می تواند همه فرآیند خرید را از طریق اینترنت با مشتری دنبال نماید ؟ حتمـا خیر. وب سایت هایی با کالاهای این چنینی می توانند برای معرفی کالاها به مشتریان از اینترنت مصرف کنند و حتی مراحل اولیه ثبت نام به صورت اینترنتی باشد. در واقع اینترنت جهت این گونه وب سایت ها مکانی است برای معرفی محصولات مراحل غیر حضوری ثبت نام ولی باز هم شرایط زیرساختی که اکنون وجود دارد نمی تواند همه مراحل غیر حضوری باشد .

مجوز جهت راه اندازی فروشگاه

شما جهت راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در حال حاضر به مجوزی نیاز ندارید . بیش از ۹۶ درصد فروشگاه هایی که شروع به کار کرده اند برخي از آنها حتی در آمد سرسام آوری دارند مجوزی ندارند . در حال حاضر فقط علت ی که

وجود دارد یک مجوز نماد اعتماد ملی است که می توانید آن را از وزارت صنعت معدن بگیرید .

احتمالا فکر بکنید که کار سختی باشد در حالی که اینطور نیست گرفتن نماد اعتماد الکترونیک فرآیند بسیار زیاد آسان است که به صورت آنلاین انجام می شود حتی اگر دانشجو هستند که در منزل پدر خود که آن اجاره ای است قصد گرفتن این نماد را دارید این عمل قابل انجام است زیاد نگـران نباشید . جهت دریافت این نماد تنها کافی است به وبسایت enamad.ir مراجعه بکنید و مراحل آن را طی بکنید . اما این نماد با تعداد ستاره های مختلف وجود دارد. که اگر نماد دو ستاره بخواهید کمی دشوار تر از نماد تک ستاره است.

درآمد تقریبی این شغل چقدر است؟

به مفهوم اگر شما فروشگاه اینترنتی ایجاد بکنید و شروع به کار بکنید چقدر در آمد خواهید داشت ؟ جواب من به شما زیاد واضح و روشن است .

قبل از آن که درمورد در آمد با شما سخن بگویم .به چند نکته تذکر فرمایید . هیچ کاری در جهان وجود ندارد که زحمتی نبرد هر چه آدم بیشتر تلاش نماید به احتمال زیاد جواب بیشتری می گیرد . و مساله دیگری وجود دارد که هرکس به اندازه نرخ ای که می نماید جواب می گیرد.

تا کنون که در این شغل هستم افراد خیلی بسیار زیاد ی را دیده ام که به سمت این شغل می آیند. بایستی بگویم که متاسفانه تعداد خیلی ی در حدود ۵۰ در صد از افرادی که به سمت این شغل می آیند با ناراحتی از این شغل به بیرون می روند . آنها به محض جواب نگرفتن در روزهای آغازین این کار را رها کرده یک شکست به شکست های اضافه می کنند . اما بسياري هم شکست ها را تحمل می کنند و به سود دهی های کلانی می رسند که در فکر شما نیز نمی گنجد.

باید بگویم که در آمد این شغل بسیار زیاد متغیر است و هر چه از آن انتظار داشته باشید به شما جواب می دهد . ممکن است دانشجویی باشید اندازه نرخ های دانشجویی از آن انتظار داشته باشید . شاید به عنوان شغل دوم از آن مصرف بکنید انتظار در آمدی به اضافه سازمان انتظار داشته باشید. احتمال دارد شغل مهم شما باشد انتظاری زیاد بیشتر داشته باشید که تمام هزینه های زندگی شما را تامین نماید . در پله بعدی که من به شما توصیه می دهم این است که انتظار بی نهایت از این شغل را داشته باشید چرا که من در طول مدت کاری خودم افرادی را دیده ام که به سودهای بسیار زیاد کلانی رسیده اند .

چکیده حرف هایم را اینگونه به شما خواهم گفت که : در آمد این شغل زیاد مناسب است درصد سود دهی آن از بسياري شغل های دیگر بالاتر است فقط بایستی کار تلاش شبانه روزی کرد تا به هدف نایل شوید .

چگونه می شود سایت فروشگاه اینترنتی داشت ؟

شما حتی با استفاده از یک وبلاگ هم می توانید این شغل را شروع کنید . اما اگر هزینه اندکی بکنید و یک فروشگاه ساز متناسب با کار خود را انتخاب بکنید حتمـا بهتریـن نتیجه ها را خواید گرفت .فروشگاه ساز های زیاد ی در محیط اینترنت وجود دارد که یک نمونه از آن همین فروشگاه ساز پروفی است که از صفحه مهم می توایند اطلاعات آن را ببیند آن را تولید و ساخت بکنید .

چه ی وجود دارد که افراد از وب سایت من خرید کنند در حالی که مجموعه هایی با وب سایت های بهتری وجود دارند ؟

جواب این است که شما جهت خود فرد کاملا جدا با ذهن جدا در آمد جداگانه هستید . شاید شما در سایت کوچک در آمدی داشته باشید که چنانچه درصد سود دهی آن را محاسبه کنند از مجموعه های بزرگ بیشتر است . می دانم می خواهید بپرسید که چکار می بایست کرد ؟

نکات کلیدی را جهت شما می نویسم

۱ – کالای ویِژگزینشه بفروش برسانید : این به این مفهوم است که کالاهایی را انتخاب بکنید که هر فرد در خیابان یا بازار عادی نمی تواند پیدا نماید . به عنوان مثال یک محصول ویِژگزینشه که در مهمانی چند روز پیش یا گشت و گذار با دوست ها تان آن را دیده اید و از دیدن آن حیرت زده شده اید . هر چه این کالا بازار ها کمتر باشد خوبتر است .

۲- با اعداد و رقم ها اسامی بازی کنید : این بدان مفهوم است که شما باید باروش ها تکنیک هایی که درمورد آنها بعدا حرف خواهم کرد . یعنی محصول ویِژگزینشه را با قیمتی مفرق در اینترنت قرار دهید

۳- با کیفیت ترین بودن در یکی ازراهنمای های فروش ( تبلیغات ارسال هرزنامـه بالاتر بودن در نتایج جستجو ، و …. )

که آنها را کاملا برا شما شرح خواهم داد .

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
x

شاید بپسندید

بهترین نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران جهت حسابداری

نرم افزار رستوران – نرم افزار مدیریت رستوران – نرم افزار حسابداری رستوران نرم افزار ...

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ۹۶   برای آمادگی بیشتر شما متقاضیان گواهینامه رانندگی پایه ...

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل

داروخانه مذهبی به سبک رادیو منزل اگه داروهای شیمیایی را قبول ندارید با وبسایت رادیو ...