خانه » مقالات » چرا به اپل آيدی نياز داريم؟!

چرا به اپل آيدی نياز داريم؟!

چرا به اپل آيدي نياز داريم؟!

در این نوشته شما عزیزان را با اپل آیدی آشنا میکنیم.همچنین در ادامه به اینکه چرا به اپل آیدی نیازمندیم خواهیم پرداخت.

اولین چیزی که برای استفاده از آیفون یا آیپد خود نیاز دارید؛ یک اپل آی دی هست. اپل آی دی در واقع کلیدی هست برای استفاده از کلیه خدمات نرم افزاری روی دستگاه مبتنی بر iOS شما. خدماتی از جمله استفاده از فروشگاه نرم افزاری App Store و استفاده از سرویس‌های اختصاصی اپل مثل iCloud, iMessage و Facetime و …

چنانچه از دارندگان ديوايس هاي اپــل نظير آيفونو آيپادو آيپد و مک هستيدو بايد اين را بدانيد که براي استفاده از تمامي امکانات ديوايس خود نياز به يک شناسه داريد. اين شناسه اپل آيدي نام دارد که کاربردهاي بسياري براي شما خواهد داشت و مي توان آن را کليد ورود به دنياي اپل و امکانات آن دانست. در قدم اول چنانچه ديوايس خريده ايد و قصد دریافت اپليکيشن از AppStore داشته باشيدو بـــدون داشتن اپل آيدي اين امکان وجود نــخواهد داشت. پس در همين ابتدا مي توانيد به ضرورت وجود اپل آيدي پي ببريد. اما اپل آيدي امــکانات ديــگري نظير FaceTime, iMessage, iCloud, Find My iPhone, Find My Friends, Game Center و …  را نيز در اختيار شما قرار مي دهدو که هر کدام از سرويس هاي نام برده شده لذت و هيجــان استفاده از ديوايس هاي اپل و دنياي پر شور تکنولوژي را براي شما بيشتر مي نماید !

Apple چرا به اپل آيدی نياز داريم؟!

userapple.ir

سرويس iCloud: فضاي مجــازي يا ابري اپل اين امکان را به شما مي دهد تا بتوانيد اطلاعات موجود در ديوايس هاي خود را نظير عکسو فيلمو شماره تلفنو يادداشت و غيره را ذخيره کنيد. علاوه بر ذخيره اطلاعاتو امکان همسـان سازي اطلاعات نيز وجود داردو به اين معنــي که چنانچه با آيپد خود عکس گرفته باشيدو مي توانيد عکس را در مک يا ديگر ديوايس اپلي خود که با اپل آيدي يکسان فعال شده استو مشاهده نماييد. در حالت پيشفرض اپل به هر اپل آيدي ۵ گيگابايت فضاي رايگان اختصاص مي دهد که در صورت نياز مي توان فضاي بيشتري را با پرداخت مبلغ معين اجاره کرد.

iCloud چرا به اپل آيدی نياز داريم؟!

سرويس FaceTime: يکي از ويژگي هاي اختصاصی اپل امکان برقراري ارتباط ويديويي ميان ديوايسهاي اپلي مي باشد. چنانچه شما آيفونو آيپادو آيپد و يا مک داشته باشيد هيچ فرق ي ندارد زيرا در هر دو سيستم علت اپل يعني OS و iOS اين سرويس وجود دارد.

Facetime چرا به اپل آيدی نياز داريم؟!

سرويس iMessage: چنانچه از ديـوايس هاي اپلي نظير آيپد و آيپاد استفاده مي کنيدو اين سرويس براي شما بسيار کارآمد خواهد بود زيرا اين امکان را به شما مي دهد تا با اپل آيدي خود با ديگر دوست ها اپلي خود پيغام رد و بدل کنيد. اما اين سرويس امکان ارسـال صداو تصوير و مخاطب را نيز در خود جاي داده هست که براي تمامي کاربران جذاب است . اين را بايد خاطر نشان کنيم که اين سرويس مختص به آيپاد و آيپد نيست و ديگر ديوايس ها نيز مي توانند از آن بهره مند شوند.

iMessage چرا به اپل آيدی نياز داريم؟!

سرويس Find My iPhone: براي بسيــاري از کاربران پيش آمده که ديوايس خود را گــم کـرده اند يا از آنها دزديده شده هست و به دنبال راهي براي يافتن ديوايس اپلي خود می باشند . اين سرويس به کمک کاربر خواهد آمد زيرا مي توان با فعال کردن آنو ديوايس فعــال شده با اپل آيدي را در هر حالي و هر مکاني زير نظـر داشت و آن را کنترل نمود. از امکانات اين سيستم مي توان به حذف اطلاعات داخل ديوايس از راه دورو رمزگذاري در ديوايس از راه دور و محل يابي و مشاهده ديوايس روي نقشه اشاره کرد.

Find My iPhone چرا به اپل آيدی نياز داريم؟!

سرويس Game Center: تصور کنيد در مسکن نشسته ايد و با دوستتان که در مکاني ديگر بودن داردو بازي از راه دور انجام دهيد! Game Center به شما اجازه مي دهد که به کمک اپل آيدي خود و ديگر دوست ها اپلي خود بازي هاي آنلاين و چند نفره را در فضايي پر هيجان انجام دهيد و رکوردهاي خود را ثبت کنيد.

Game Center چرا به اپل آيدی نياز داريم؟!

سرويس Find My Friends: سرويسي را که حالا قصد معرفي آن را داريم به احتما ل بسيار زياد براي همه شما جذاب خواهد هست زيرا به کمک آن مي توانيد دوست ها و اقوام خود را روي نقشه ببينيد و آنها را کنتــرل کنيد. اما کسي را که قصد داريد روي نقشه ببينيدو بايد ديوايس اپلي داشته و با اپل آيدي معيني فعال شده باشد.

Find Friends چرا به اپل آيدی نياز داريم؟!

تيم آي اپل کارتو اکنون اپل آيدي را به چند شیوه به فـشیوه مي رساند. اپل آيدي با تحويل آنـي که در اين حالت بعد از پرداخت بصورت اتوماتیک يک اپل آيدي معتبر امريــکا دريافت خواهيد کرد. شیوه ديگر اپل آيدي با ايميــل شما مي باشد که طي ۱ الي ۴۸ ساعت روي ايميــل وارد شده در وقت خــريد از فروشگاه ساخته و براي شما ارسـال خواهد شد. در نهايت اپل آيدي فيزيکي که خريد آن بصورت تعداد خواهد بود و براي نمايندگان و فروشگاه هاي معتبر در نظـر گرفته شده است.

همین قدر ضروری هست تا بدانید اپل آی دی چه ارزش ی برای شما دارد. به همین ترتیب حفظ امنیت و نگهداری از کلمه عبور آن ارزش پیدا می‌کند. در واقع چنانچه شما اپل آی دی خود را از دست بدهید تنها یک شناسه آسان را از دست نداده‌اید. بلکه تمام اپلیکـی شن‌های خریداری شده از اپ استور؛ تمام عکس‌ها  و اسناد آپلود شده در آی‌کلاد و تمام لیست دفترچه تلفن و مخاطبان خود را از دست داده‌اید. پس حفظ و نگهداری اصولی از اپل آی دی بسیار بسیار با ارزش است .

اپل آیدی , خرید اپل آیدی , رفع ارور های اپل آیدی , ساخت اپل آیدی به آدرس آمریکا , اپل آیدی , خرید اپل آیدی , هزینه اپل آیدی

برای ایـن منظور؛ اپل بیش از یک سـال هست که سیستم ورود دو وهله ‌ای را برای اپل آی دی راه اندازی کـرده است . در صورتی که ایـن امکان را فعال کـرده باشید برای ورود به وب سایت آی‌کلاد و همین طور ورود به سایت مدیریت اپل آی دی؛ بعد از وارد کردن رمز عبور اپل آی دی خود نیاز دارید یک کد چهار رقمی را وارد بکنید . ایـن کد چهار رقمی به یکـی از دستگاه‌های شما مثل آیفون؛ آیپد یا آیپاد شما که پیش از ایـن اپل آی دی خود را روی آن تنظیم کـرده ‌اید ارسـال می‌شود.

اما چنانچه هیچ یک از ایـن دستگاه‌ها در دسترس شما نبود چه اتفاقی می‌افتد ؟ در ایـن جا تنها راه؛ استفاده از کلید ریکاوری هست که در وقت فعال سازی سیستم ورود دو وهله ‌ای دریافت کـرده ‌اید. همین طور ایـن احتما ل وجود دارد که کسی کوشش کند با وارد کردن رمزهای متعدد؛ به اپل آی دی شما نفوذ نماید . در ایـن مواقع اپل به صورت اتوماتیک اپل آی دی را قفل می‌کند و بعد از قفل شدن حتی به مالک بنیادی آن با داشتن کلمه عبور درست اجازه ورود نمی‌دهد. در ایـن جا تنها راه چاره استفاده از کلید ریکاوری است .

apple id چرا به اپل آيدی نياز داريم؟!

کلید ریکاوری یک کد ۱۴ کاراکتری هست که حاوی اعداد و حروف می‌شود. ایـن کد آخرین راه نجات اپل آی دی شماست . در صورتی که کلمه و عبور و جواب پرسشها امنیتی اکانت خود را فراموش کـرده باشید تنها با کمک ایـن کد ۱۴ کاراکتری می‌توانید اکانت خود را بازیابی بکنید . در نتیجه توصیه می‌کنیم چنانچه کلید ریکاوری را گم کـرده ‌اید در اولین اقدام وارد سایت applied.apple.com شوید و طبق مراحل زیر آن را بازیابی بکنید :

  • ابتدا با اپل آی دی خود در آدرس مذکور وارد شوید
  • از منوی سمت چپ مورد Password and Security را انتخاب بکنید
  • در ایـن پارت با انتخاب مورد Replace your Recovery Key کلید ریکاوری خود را بازیابی و در مکانی امن یادداشت بکنید

درنهایت فراموش نکنید حفظ و نگهداری از اپل آی دی مهمترین وظیفه ایست که برای استفاده از آیفون و آیپد یا حتی رایانه مک خود در اختیار دارید. با اطمینان می‌توان گفت بدون استفاده و دراختیار داشتن اپل آی دی؛ دستگاه گران قیمت شما بیش از نیمی از کارایی خود را از دست می‌دهد.

ادامه مطلب…

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...