خانه » مقالات » لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک چیست؟

در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با یکی از روشهای لاغری به نام لیپوماتیک آشنا کنیم.در ادامه این نوشته به ویژگیهای لیپوماتیک , عوارض و هزینه و… خواهیم پرداخت.

df لیپوماتیک چیست؟

drnajafbeygi.com

لیپوماتیک یکـی از شیوه های لاغری هست که در سـال های اخیربسیار مورد استفاده قرار گرفته و اصولا می توان گفت که ایـن روش؛ روشی هست اثر گذار ؛ بی تهدید و کاملا دقیق و در تمام نواحی بدن قابل استفاده بوده و چربی های اضافه بدن را خارج می نماید و جایگزین بسیار مناسبی برای لیپولیزر؛ لیپوساکشن و لیپولیز اولتراسونيك است . طرز کارایـن دستگاه به ایـن صورت هست که دستگاه لیپوماتیک ایـن فراسونیک هوای فشرده که توسط دستگاه کمپرسور ایجاد می شـود را به کانولایی که دارای انعطاف (flexible)هست منتقل کـرده و سه نوع حرکت گردشی را ایجاد می نماید که درمجموع به آنnutation یا گردش سه بعدی گفته می شـود و در وقت عمل لیپوماتیک توسط پزشک معالج مورد استفاده قرار می گیرد .
کانولا بعد از وارد شدن از طریق سوراخ کوچک ۳ میلی متری وارد بافت چربی بدن می شـود . ایـن حرکات سبب ایجاد امواج ایـن فراسونیک می شـود که بافت چربی را به صورت انتخابی مورد هدف قرار داده و امولسیفیه می نماید ولی وقت عمل هیچ آسیبی به عروق خونی؛ لنفی؛ عضلات و یا اعصاب نمی رساند در نتیجه آسیب کمتر به بافت های زیر پوست ؛ درد؛ تورم وکبودی بسیار کمتر از بقیه روشهای لیپولیزر ولیپوساکشن هست وپس چربی امولسیفیه شده توسط دستگاه به خارج از بدن کشیده می شـود .
ایـن دستگاه همین طور با کانولای قابل انعطاف در حد های متفاوت داروی بی حسی رابطور یکنواخت وارد چربی زیر پوست می نماید و نیاز به داروی بی حسی کمتری نسبت به بقیه روشهای لیپوساکشن ولیپولیزر دارد. حرکات چرخشی وگردشی سه بعدی کانولای دارای انعطاف همین طور سبب تحریک سلولهای فیبروپلهست پوست می شـود وبا تولید کلاژن بیشتر؛ پوست آن ناحیه طی چند هفته تاچند ماه سفت تر خواهد شد ودر مقایسه با لیپولیزر ولیپوساکشن جمع شدگی پوست یکنواخت تر و مناسب تری ایجاد می نماید .

لیپوماتیک , لاغری با لیپوماتیک , ویژگی های لیپوماتیک , لیپوماتیک , لیپوماتیک ران پا , هزینه انجام لیپوماتیک , عوارض لیپوماتیک , زمان انجام لیپوماتیک
لیپوماتیک ایـن فراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال است که وقت ی به بافت غیر چربی برخورد می نماید دستگاه را متوقف می نماید پس تهدید پارگی احشائی ویا پرفوراسیون ندارد وبدلیل عدم ایجاد گرما در بافت چربی؛ تهدید سوختگی پوست ؛ نکروز پوست و یا سوختگی محل ورود کانولا را ندارد. در کسانی که قبلا لیپوساکشن شده اند و چربی آن ناحیه فیبروتیک وسفت شده هست و همین طور در نواحی سینه آقایان و یا کمر که چربی بطور طبیعی فیبروتیک است؛ دستگاه لیپوماتیک با تکنولوژی اختصاصی خود ایـن امکان را به جراح می دهد که عمل راحت تر و با زحمت کمتری انجام پذیرد.

امروزه جراحی لیپوماتیک در کنار عمل های قشنگی دیگـر ی مثل کاشت مو و کاشت ابرو در سطح جهان بسیار مشهور و پرطرفدار شده است .  

هزینه لیپوماتیک:

یکـی از سئوالاتی که از طرف اکثر علاقه مندان به ایـن عمل؛ مطرح می شـود مسئله قیمت لیپوماتیک هست که چند معیار با ارزش در ایـن قضیه دخیل است: اول توانایی ها و تجربه پزشک کارشناس و تیم همکار او؛ هزینه های ثابت کلینیک؛ نوع دستگاه ها و تجهیزات بکار رفته در ایـن جراحی؛ میزان بافت چربی فرد بیمار و طبیعتا تعداد جلساتی که نیاز هست تحت عمل قرار بگیرد. مد نظر داشته باشید که ایـن هزینه پرداختی برای بهبود سلامت ی شمهست و ایـن عمل با دقت به ویژگی ها ی زیادی که دارد و همین طور نداشتن عوارض جانبی؛ برای کسانی که دارای مساله اضافه وزن می باشند ؛ ضروری است .  

ویژگی ها ی های لیپوماتیک:

در مجموع برتری های لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگـر ی مثل لیپولیزر؛ لیپوساکشن اولتراسونیک عبـار تند از :
۱. عدم ایجاد سوختگی در ناحیه پوست
۲. درد کمتر حین عمل و بعد از آن
۳. تورم و کبودی کمتر
۴. کوتاهتر بودن وقت عمل
۵. میزان داروی بیحسی کمتری نیاز دارد
۶. انقباض بهتر و بیشتر پوست و در نتیجه جمع شدن پوست و همین طور جلوگیری از شل بودن پوست بهترانجام می شـود .
۷. بهبود نواحی فیبروتیک مثل کمر ؛ سینه آقایان واشخاص که قبلا لیپوساکشن شده اند بهتر وآسانتر از روشهای دیگـر است .
۸. ریسک پارگی احشائی وآمبولی ندارد.

عوارض لیپوماتیک

همـان طور که می دانید در حالت کلی عمل های جراحی قشنگی کم و بیش دارای عوارضی هر چند موقت؛ می باشند . در ایـن بین لیپوماتیک مستثنی نیست و بعضی عوارض آن عبـار تند از:

کبودی و تورم در ناحیه

زخم ناشی از جراحی

خونریزی در وقت بهبود

کنار گذاشتن ورزش های سنگین تا مدتی بعد از عمل

 

پیکر تراشی پیشرفته به شیوه لیپوماتیک

دلیل مهم پیکرتراشی به شیوه لیپوماتیک (Liposculpture) کم شدن وزن نیست بلکه حالت دهی دوبـار ه به بدن است . اکثرا از ایـن شیوه برای نقاطی استفاده می کنند که با ورزش و رژیم لاغر نمی شوند. ایـن نواحی در خانم ها بیشتر پارت ران و مقعد و در آقایان پارت های شکم؛ کمر و پشت می باشند.

668304 392 لیپوماتیک چیست؟

آماده سازی پیکرتراشی به شیوه لیپوماتیک

چنانچه سلامت کلی شما خوب هست و از دیدن میزان ی خون نمی ترسید؛ همچنین میتوانید پیکرتراشی به شیوه لیپوماتیک را بدون آزمایشات اولیه انجام دهید. در غیر ایـن صورت توصیه می شود آزمایشات پزشکی؛ رادیوگرافی و آزمایش خون صورت گیرد.

چنانچه ویتامین استفاده می بکنید با پرشک خود در بین بگذارید تا ماده جایگزین مناسب را برایتان تجویز نمایـد . اکثرا دکتر به شما توصیه می نماید از اهدا خون حداقل تا ۱۰ روز قبل از لیپوماتیک پرهیز نمایید.

بعد از بهبود ؛ ناحیه زخم با باند الاستیک پوشانده می شود پس با ارزش هست که قبل از آن فشار خود را بگیرید تا بعد از بهبود مشکلی از بابت بسته شدن زخم به وجود نیاید.

شیوه کار

روز عمل لیپوماتیک بعد از میل کردن صبحانه بایستی اصولا ینیک حاضر شوید. باند ویژه به خود را همراه داشته باشید. قبل از بهبود از شما عکس گرفته می شود . بعضی آزمایش های پیش عملیاتی صورت می گیرد که ضربان قلب و فشار خون شما را حد گیری می نمایـن د. پس دکتر به دقت محل هایی که بایستی بهبود شوند را علامت گذاری می نماید .

پیکر تراشی به شیوه لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد و در صورتی که مایل باشید از مسکن داخل رگی استفاده می شود . محلول بی حس کننده از طریق خراشی که حدوداً ۳میلی متر طول دارد تزریق می شود . چربی ها متورم شده و مولکول های چربی به مایع تبدیل می شوند. پس ایـن چربی مایع شده با استفاده از سوزن مکیده می شود . چربی از نواحی که قبل از بهبود توسط دکتر علامت گذاری شده بودند برداشته می شود . در صورت لزوم تا انتهای آزمایش همچنین میتوانید بیایستید؛ ایـن کار بر اثرات گرانشی غلبه می نماید . خراش ایجاد شده به قدری کوچک هست که احتما ل وجود هرگونه جای زخم بسیار پایین است . بعد از آن برای مدتی در اتاق بازیابی باقی خواهید ماند و بر روی تخت مناسب استراحت خواهید کرد. تا ساعاتی بعد از لیپوماتیک احساس بهتری پیدا می بکنید و قادر می باشید به سر کار بروید اما به یاد داشته باشید بعد از لیپوماتیک تا چند روز رانندگی نکنید. همین طور توصیه می شود به زمان شب تحت دقت بکنید .

%D9%84%DB%8C%D9%BE%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9 لیپوماتیک چیست؟

بعد از لیپوماتیک ناحیه بهبود شده به شدت با بانداژ بسته می شود تا مانع از خون ریزی؛ تورم و درد شود. بسته به ایـن که چه پارت هایی از بدن تحت بهبود قرار گیرد؛ ممکن است از بانداژهای متفاوتی استفاده گردد. ممکن است ضروری شود ۳-۴ هفته بعد از بهبود از بانداژ استفاده گردد. جای زخم و تورم حداقل طی ۷ الی ۱۰ روز بعد از لیپوماتیک از بین می روند.

به دلیل ایـن که ممکن است از جای زخم تا چند روز خون بیرون بیاید بهتر هست آنتی بیوتیک استفاده بکنید تا از عفو نت های احتما لی جلوگیری گردد. در صورتی که پارت بزرگ تری از بدن تحت بهبود قرار گیرد نیاز به بازیابی زیادتری هست و زمان مراقبت زیاد تری خواهد داشت.

عوارض جانبی پیکرتراشی به شیوه لیپوماتیک (عوارض لیپوماتیک):

  • زخم؛ سوزش؛ تورم و بی حسی دائمی در اطراف ناحیه تحت بهبود
  • ممکن است در پارت هایی که کانال مکش وارد شده کمی بریدگی و خراش ایجاد شود
  • کشیدگی یا خشک شدگی پوست بعد از بهبود .
  • تغییر رنگ مزمان پوست
  • نامتقارن شدن سطح پوست پارت ی که بهبود شده
  • ار بین رفتن عصب و پوست. گرمای حاصل از عملیات لیپوماتیک ممکن است پارت ی از پوست و بافت بدن را بسوزاند و عصب ان پارت را از بین ببرد.

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...