خانه » مقالات » راه های تقویت؛ رشد و پرپشت شدن مو

راه های تقویت؛ رشد و پرپشت شدن مو

راه های تقویت؛ رشد و پرپشت شدن مو

در این نوشته قصد داریم تا شما سروران گرامی را با راه های تقویت , رشد و پرپشت شدن مو آشنا کنیم.در ادامه این نوشته به علل کم پشت شدن مو , شیوه PRP و … خواهیم پرداخت.

کلینیک نای ذی

uyt33 900x480 راه های تقویت؛ رشد و پرپشت شدن مو

nayzi-clinic

موی شما نشانه‌ای از شخصیت شماست . اما چنانچه به درستی از موهای خود مراقبت نکنید؛ ممکن است مسائل زیادی برایتان به وجود بیاورد. برنامه‌های کاری فشرده و اضطراب ‌های روحی و روانی می‌توانند دست به دست بدهند و هر کدام به طریقی منجر به کم‌پشت شدن موی سر شما شوند.

موهای سـالم؛ پر قدرت و زیبا چیزی است که بسیار از خانم‌ها و آقایان حسرت آن را دارند. موهایی که به طور طبیعی پرپشت و زیبا باشد؛ موهبت بزرگی است که همه از آن برخوردار نشده‌اند. با ایـن حال حتی شما که برنامه کاری فشرده دارید و اوضاع موهایتان کلا ً خوب نیست می‌توانید با کمی کوشش و مراقبت درست از موهای خود؛ موهایی کاملاً پرپشت و زیبا داشته باشید.

بیماری ‌های متعددی وجود دارند که می‌توانند بر پوست و موی سر تأثیر بگذارند. ریزش و ضعیف شدن موها می‌تواند ناشی از بیماری ‌ها و شرایط متفاوتی باشد. بیماری ‌هایی از قبیل طاسی سکه‌ای (آلوپسی آره آتا)؛ کمخونی؛ طاسی سر با الگوهای مردانه و زنانه و عفو نت‌های ناحیه پوست سر همگی می‌توانند سبب مسائل ی در سلامت موها ایجاد نماید .

اما شما چطور می‌توانید بدانید که موهایتان به مراقبت یا بهبود خاصی نیاز دارد؟ در ایـن جا ابتدا در

علائم کم‌پشت شدن موها کدام است؟

n1 راه های تقویت؛ رشد و پرپشت شدن مو

 1. شکستگی و خرد شدن موها به میزان بیشتر از میزان معمول
 2. خشک و بی‌جان به نظـر رسیدن موها
 3. موخوره
 4. خشکی مو
 5. ساختار زبر و شکننده مو
 6. در پیچیدن (گوریده شدن) موها
 7. نازک شدن موها
 8. شل و ول بودن موها به طوری که نتوان به آن حالت داد.

علل کم‌پشت شدن مو چیست؟

 1. ژنتیک ژن‌های شما اثر بخش ترین علت بر ساختار و قدرت موهای شما می باشند . ایـن که شما موهای ضخیم و درشت داشته باشید یا موهای ریز و لطیف؛ به ویژگیها ژنتیکـی که شما از والدینتان به ارث برده‌اید؛ بستگی دارد. بیماری ‌هایی که بر سلامت و لطافت موهای شما تأثیر بد می‌گذارد به زمینه ژنتیکـی شما رابطه دارد.
 2. تأثیر مواد شیمیایی ارتباط موها با مواد شیمیایی؛ مثلاً در وقت رنگ کردن یا تغییر حالت موها؛ سبب آسیب رسیدن به کوتیکول‌های مو و کم‌پشت شدن موها می‌شود. کوتیکول در واقع خارجی‌ترین لایه مو است که به عنوان یک سد یا پوشش محافظ از محور مو حفاظت می‌کند. وقت ی که کوتیکول آسیب می‌بیند؛ موها ضعیف و کم‌پشت می‌شوند و ایـن امر می‌تواند منجر به ریزش موها شود.
 3. گرمای شدید قرار گرفتن موهای شما در معرض گرمای شدید؛ مثلاً استفاده همیشگی از سشوار داغ برای حالت دادن موها؛ می‌تواند سبب آسیب‌دیدگی کوتیکول‌ها شود. دوش آب گرم تأثیر بسیار مخربی بر موهای شما دارد؛ چون گرمای شدیدی که به محور تار مو می‌رسد؛ سبب می‌شود که لایه کوتیکول از سطح آن جدا شود و گرما و رطوبت زیادی به مغز تار مو برسد. جدا شدن لایه کوتیکول سبب کم شدن استحکام و انعطاف‌پذیری تار مو می‌شود و در نتیجه؛ آسیب‌پذیری مو در مساوی تنش‌ها و عوامل خارجی به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزوده شدن پیدا می‌کند.
 4. کمبود پروتئین پروتئین‌ها جزء بنیادی ساختار موهای شما محسوب می‌شوند. چنانچه میزان پروتئین ضروری به فولیکول‌ها یا ریشه موها نرسد؛ موها ضعیف؛ شکننده و آسیب‌پذیر می‌شوند. اصولاً کمبود پروتئین با شدت ریزش موها رابطه مستقیم دارد.
 5. اختلالات هورمونی اختلالات هورمونی که در اثر بیماری ‌های غده تیروئید به وجود می‌آید؛ می‌تواند سبب ریزش و کم‌پشت شدن موها شود. یائسگی و بیماری سندرم تخمدان پلی‌کیستیک می‌تواند از مهم‌ترین علل ریزش یا رشد غیرطبیعی موها در زنان باشد.
 6. عادت‌های غذایی داشتن یک رژیم غذایی معتدلانه و م پر قدرت برای سلامت ی و رشد طبیعی موها کاملاً ضروری می‌باشد. چنانچه بدن شما دچار کمبود بعضی از ویتامین‌ها؛ مواد معدنی و پروتئین‌ها شود؛ رشد سـال م و طبیعی موهای شما دچار اختلال خواهد شد.

کم‌پشت شدن موها را چطور می‌توان تشخیص داد؟

چند آزمایش آسان که با انجام آنها بر روی موهای شما می‌توان کم‌پشتی یا رشد غیرطبیعی آنها را تشخیص داد. اولین راه برای آزمایش کم‌پشتی مو آن است که چند تار موی خود را دور انگشتتان بپیچید. چنانچه میزان موخوره و شکستگی در آن زیاد است؛ احتما لاً شما دچار آسیب‌دیدگی یا کم‌پشتی موها شده‌اید.

کاشت مو , کاشت مو به روش طبیعی , مو , لیزر موهای زائد , کاشت موهای برداشت شده , کاشت مو , سفارش کاشت مو , کاشت مو به روش طبیعی , پیوند مو

یک راه دیگـر برای تشخیص کم‌پشت شدن موها آن است که یک تار مو را از دو طرف بکشید و ببینید که آیا به راحتی پاره می‌شود یا خیر. چنانچه به راحتی پاره شد؛ پس موهای شما ضعیف شده است و بایستی به آن رسیدگی بکنید .

راه‌های پرپشت کردن و تقویت موها

nn2 راه های تقویت؛ رشد و پرپشت شدن مو

n3 راه های تقویت؛ رشد و پرپشت شدن مو

شیوه پی آر پی (PRP)

ویژگی ها و قابلیت‌های پلاکت‌ها در ترمیم و مرمت بافت‌های آسیب‌دیده بدن به خوبی ثابت شده و در منابع علمی پزشکی کاملاً پذیرفته و تأیید شده است؛ اما در عمل کاربرد آن برای بهبود بیماری ‌های متفاوت اخیرا تحت مطالعه قرار گرفته است . شیوه پی آر پی (PRP) ایـن قابلیت را دارد که بتواند به عنوان نقطه عطفی در مسیر بهبود ریزش مو در همه جهان مطرح شود؛ کما ایـن که اخیرا ً ایـن شیوه تحول زیادی در بهبود ریزش مو به وجود آورده است .

پلاسمای غنی از پلاکت که به اختصار با نام پی آر پی شناخته می‌شود؛ پلاسمای غلیظ شده خون است که تعداد پلاکت‌های آن در حدود ۵ مساوی بیشتر از میزان پلاکت‌ها در خون در حال گردش در بدن می‌باشد. خون بدن ما علاوه بر گلبول‌های قرمز و سفید؛ حاوی سلول‌های دیگـر ی به نام پلاکت می‌باشد که وظیفه آنها تسریع در بهبود جراحت‌ها و آسیب‌دیدگی‌ها و کمک به انعقاد خون در محل زخم‌ها می‌باشد. پلاکت‌ها حاوی مقادیر بالایی از فاکتورهای رشد می باشند که سرعت تکثیر سلول‌ها در بدن را افزوده شدن می‌دهند. در طی دو دهه اخیر؛ میزان استفاده از شیوه پی آر پی در عرصه پزشکی به طور وسیع ‌ای افزوده شدن پیدا کـرده است .

مزوتراپی

مزوتراپی یک عمل غیر تهاجمی است که از طریق تزریق‌های ریزی (میکروایـن جکشن) در سطح پوست و بلافاصله زیر لایه اپیدرم به داخل بافت‌های هدف انجام می‌شود. واژه “مزو” از نام لایه مزودرم که همـان لایه میانی پوست (تقریباً در عمق یک میلی‌متری پوست) می‌باشد؛ گرفته شده است . مزوتراپی یک شیوه بهبود ی است که از طریق تحریک مزودرم سبب تسکین انواع زیادی از علائم بیماری ‌ها و بهبود آنها می‌شود.

محلولی که در جریـان عمل مزوتراپی به لایه مزودرم تزریق می‌شود؛ اکثرا حاوی طیف وسیع ی از انواع مواد معدنی؛ ویتامین‌ها؛ اسیدهای آمینه؛ اسیدهای نوکلئیک و کوآنزیم‌ها می‌باشد و ترکیب نهایی آن را می‌توان بر طبق نیازها و شرایط ویِژه هر بیمار تنظیم کرد. مزوتراپی مو روشی است که در اروپا و ایالات متحده آمریکا با نرخ موفقیت بالایی برای بهبود ریزش مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایـن شیوه در صورتی که به شکل حرفه‌ای و توسط متخصصین باتجربه انجام شود؛ روشی کاملاً ایمن و بدون درد خواهد بود. برای انجام عمل مزوتراپی به هیچ نوع بی‌حسی موضعی و پانسمان نیاز نمی‌باشد. بلافاصله بعد از انتها ایـن عمل؛ بیمار می‌تواند به محل کا رخود باز گردد.

کاشت مو

وقتی که کم‌پشتی مو ادامه‌دار باشد و به هیچ یک از بهبود ‌ها جواب ندهد؛ برترین مورد کاشت مو است . کاشت مو در مراحل اولیه شروع ریزش موها می‌تواند اثری بسیار بهتر برای بهبود کچلی و پرپشت شدن مو داشته باشد. کاشت مو فرایـن دی پیچیده و مستلزم تخصص و تجربه بسیار است . به منظور ارزیابی موهای خود و تشخیص ایـن که آیا کاشت مو برای شما مناسب است یا خیر؛ با یک کلینیک تخصصی کاشت مو حرف بکنید . متخصصین اصولا ینیک؛ بقیه روش‌های جایگزینی را برای شما توضیح داده و برترین شیوه را برای شما انتخاب می‌کنند.

بهبود ‌های خانگی

 1. هر چقدر می‌توانید پروتئین زیادتری بخورید. همـان طور که می‌دانید یک رژیم غذایی سـال م و مقوی؛ کلید سلامت بدن شما است . به همین ترتیب؛ استفاده غذاهای غنی از پروتئین و سریع ‌الهضم (از قبیل محصولات لبنی کم‌چرب مثل شیر؛ پنیر و ماست؛ تخم‌مرغ؛ ماهی؛ مرغ؛ حبوبات و غیره) برای حفظ سلامت ی و تازگی و طراوت موها کاملاً ضروری خواهد بود. پس حتما ً در تمام طول روز از ایـن مواد مغذی استفاده بکنید .
 2. حتما ً دوز روزانه ضروری از آهن و روی را استفاده بکنید تا اکسیژن‌رسانی به فولیکول‌های مو؛ جذب ملکول‌های پروتئین و افزوده شدن کار غده ها چربی‌ساز در پوست به شکل سـال م و طبیعی انجام شود. همه ایـن واکنش‌ها می‌تواند منجر به داشتن موهایی پر قدرت و دارای انعطاف‌پذیری بالا برای شما شود.
 3. رژیم غذایی عادی شما بایستی حاوی مقادیر ضروری از ویتامین‌های حیاتی به خصوص ویتامین A؛ ویتامین B؛ ویتامین C و ویتامین E باشد. میوه‌ها و سبزیجات رنگ‌دار و چربی‌های سـال م و طبیعی از برترین منابع تأمین ایـن عناصر غذایی ضروری به شمار می‌روند.
 4. به منظور تأمین نیاز روزانه بدن به ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری و تقویت موها؛ بهتر است روزانه یک قرص مولتی ویتامین یا حداقل سه قرص در هر هفته استفاده بکنید .
 5. آب مورد نیاز بدن را با نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روزانه تأمین بکنید . وجود رطوبت ضروری سبب می‌شود که واکنش‌های متابولیکـی در بدن ما به شکل سـال م و طبیعی انجام شود و نهایتاً منجر به نرم و لطیف شدن موها و افزوده شدن استحکام و انعطاف‌پذیری آن خواهد شد.
 6. ماساژ پوست سر؛ تأثیر فوق‌العاده‌ای در تقویت موهای ضعیف و رفع کم‌پشتی موها دارد. برای ماساژ پوست سر می‌توانید یا از روغن‌های براق کننده مو استفاده بکنید و یا به‌طور ساده؛ پوست سر را با نوک انگشتان خود و با حرکات زمان ی ماساژ بدهید. ایـن کار نه تنها به تحریک فولیکول‌های مو کمک می‌کند؛ بلکه نقش یک علت رفع کننده اضطراب را برای شما خواهد داشت.

منبع


درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn
x

شاید بپسندید

اتوبار پاکنژاد

اتوبار پاکنژاد اگر  دنبال اتوبار حرفه ای و منصفانه هستید ، پیشنهاد می کنیم یکبار باربری و ...

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا الکسا برای کاربران ...

پوشش حیاط خلوت

پوشش حیاط خلوت مجری انواع پوششهای نورگیر وسقف های سبک ونورگیرهای ساختمانی ،پوشش سقف حیاط ...