اکو تبریز
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
برای ساخت آهنگ مورد علاقه تان ، حتما نباید یک میکسر حرفه ای و یا متخصص صدا باشید تا بتوانید بیس آهنگ و سایر وظایف ویرایشی را انجام دهید . Audio editing software یا نرم افزارهای ویرایشی می توانند این وظایف و تعداد دیگه ای از این عملکرد ها را به عهده بگیرند، قیمت پایین این نرم افزار ها استفاده از آنها را بسیار رایج و متداول کرده است .

برای ساخت آهنگ مورد علاقه تان ، حتما نباید یک میکسر حرفه ای و یا متخصص صدا باشید تا بتوانید بیس آهنگ و سایر وظایف ویرایشی را انجام دهید . Audio editing software یا نرم افزارهای ویرایشی می توانند این وظایف و تعداد دیگه ای از این عملکرد ها را به عهده بگیرند، قیمت پایین این نرم افزار ها استفاده از آنها را بسیار رایج و متداول کرده است .
در اینجا تعدادی از کارهایی که شما می توانید با یک نرم افزار آهنگ سازی خوب انجام دهید را به شما معرفی می کنیم :
فروشگاه کیوبیس


CREAT (خلق و ایجاد کردن ) : این قسمت از برنامه باید در حدی باشد که حتی کاربران مبتدی هم بتوانند به راحتی صدا های مورد نظر را ضبط کنند . شما در این قسمت می توانید تمام نمونه های صوتی که دارید را بعد از وارد کردن به برنامه ،با آهنگ هایی که ضبط کردید میکس کنید و از شنیدن آهنگ ها یی که خودتان ساختید لذت ببرید .
Record (ضبط ) : از دیگر قسمت هایی که باید در این گونه برنامه ها باشد، Record یا ضبط در برنامه است . در این قسمت شما می توانید فایل های صوتی که در نظر دارید بهبرنامه وارد کنید و ویرایش کنید و پس از ضبط صدای خواننده ، صدا را با آهنگ ترکیب کنید با استفاده از افکت های برنامه روی آنها تاثیر بگذارید .
Convert ( مبدل ) : بیشتر برنامه دارای این بخش هستند که با استفاده از این قسمت می توانند فرمت فایل ها را به راحتی تغییر دهند . به عنوان مثال می توانند از MIDI به MP3, WMA, WAV و یا به OGG تبدیل کنند .
Restore ( باز گردانی ) : فیلتر های پیشرفته ای که در این برنامه ها تعبیه شده اند می توانند صداهایی را که در هنگام ضبط آسیب دیده اند را بازگردانی کرده و به حالت مناسب قبلی برگردانند . این فیلترها همچنین می توانند برای از بین بردن صداهای پس زمینه و نویز هایی که در طول ضبط کار ، ضبط شده اند هم استفاده شوند .
ما در اینجا به تعدادی از آیتم هایی که هنگام جستجو برا ی انتخاب نرم افزار آهنگ سازی احتیاج دارید اشاره می کنیم . بسیار خب لازم است که قبل از انتخاب یک نرم افزار ویرایشی از کاری که می خواهید با نرم افزار انجام دهید ، اطمینان کامل داشته باشید .
می خواهید که از جریان های صوتی استفاده کنید ،قصد تغییر فرمت فایل های صوتی برای پخش در MP3 PLAYER را دارید،برای بازگردانی فایل های صوتی ویا حذف صداهای مزاحم و یا ساختن آهنگ برای موزیک های شخصی و یا گروه های موزیک سازی می خواهید از این گروه از برنامه ها استفاده کنید ؟
علاوه بر این ها در این برنامه ها قسمت های متنوعی از جمله ابزارهای ویرایشی گوناگون ، افکت های متنوع وفیلترهای زیادی وجود دارد . اگر شما تازه کار آهنگ سازی را شروع کرده باشید احتمالا به سراغ برنامه هایی خواهید رفت که تعداد ابزارهای ویرایشی ، فیلترها و افکت های آنها زیاد باشد .
اما اگر شما حرفه ای باشید دنبال برنامه ای می گردید که قدرت ساپورت سطح های زیادی از صدا را داشته باشد.نرم افزار های ویرایش صدا به شما این امکان را می دهند که بعد از مدتی تجربه ی بالایی در این زمینه بدست آورید و بتوانید به راحتی مدیریت زیادی در کار میکس صداها داشته باشید .
البته باید توجه داشته باشید که اگر در طول کار با این نرم افزارها با مشکلی روبرو شدید می توانید از طریق قسمت های پشتیبانی که برای این ها وجود دارد با متخصصین این برنامه ها ارتباط برقرار کنید و مشکلتان را رفع کنید.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 27 شهریور 1394
رقابت WIMAX با WLAN


WiMax بابردی مساوی 50 کیلومتر و سرعت دسترسی معادل 70 مگا بیت بر ثانیه،‌ در حال تکامل بخشیدن به فناوری ADSL است .

نقطه ضعف بزرگ فناوری های باند پهن فعلی آن است که به نیاز به سیم کشی، نمی توانند تمام مناطق را پوشش دهند. زیرا امکان سیم کشی در تمام جا وجود ندارد. فناوری WiMax آمده تا این مساله را مرتفع نماید WiMax می تواند امکان دسترسی به باند پهن را برای مشترکان معمولی تجاری به صورت بی سیم فراهم نماید .

خرید کریو

اما WiMax رقیب LAN بی سیم نیست. اما انحصار آن را به چالش می کشد. WiMax اینترنت را با سرعت 70 مگا بیت بر ثانیه و در محدوده ای 50 کیلومتری به مجتمع ها ساختمان ها می رساند و از آن جا به بعد، ایستگاه های کاری از طریق Wlan یا شبکه سیمی به اینترنت متصل می شوند.


بالاتر، سریعتر،‌بیشتر:
نباید سریعا تحت تاثیر اعداد و ارقامی که نشانگر سرعت بالای دسترسی مسائل ی از این قبیل است، قرار گرفت . این پارامترها تنها در شرایط آزمایش گاهی حاصل می شوند در شرایط واقعی، این ظرفیت بین مشترکان به اشتراک گذاشته می شوند.

به عنوان مثال، اگر50 مشترک وجود داشته باشند، به هر کدام از آن ها فقط 1.44 مگا بیت بر ثانیه می رسد در محدوده 50 کیلومتری قطعا این تعداد مشترک وجود دارد. طبق گفته سازندگان ،‌ WiMax نرخ نصب کمی دارد. اما گران تر از Wlan است اما ارزان تر از ایستگاه های سلولی GSM تما می شود. این بدان معناست که اپراتورهای WiMax می توانند با نرخ کمتر، سطح بیشتری از شهر را پوشش دهند.
در آینده باید بتوان به جای نصب پردردسر دکل ها در مناطق مرتفع به راحتی آنتن ها را در سقف خانه ها و ساختمان نصب کرد.


شبکه های بی سیم در سطح شهر:
اولین نسخه استاندارد WiMax که در آوریل 2002 روانه بازار شد، سیسـتم نقطه به چند نقطه بود که در بازه فرکانسی 10 تا 66 گیگا هرتز کار می کرد. انتقال داده در این فرکانس، نیازمند دید مستقیم بود و این که امکان آن در بسیاری از شهرها مناطق وجود نداشت،نقطه ضعفی برای آن به شمار می آمد.

به همین جهت، در ورژن اصلاح شده این استاندارد، IEEE802.16a که در ژانویه 2003 منتشر شد، معین ه فرکانسی به محدوده 2 تا 11گیگا هرتز انتقال داده شده تا نیاز به داشتن دید مستقیم در ارتباطات رفع شود.
مشترکان نقاط دسترسی WiMax در دو باند فرکانسی کار می کنند: 5 گیگا هرتز و 3.5 گیگا هرتز باند 5 گیگا هرتز نیاز به مجوز ندارد می توان تا توان 100 میلی وات سیگنال ارسال کرد. با این توان امکان پوشش دادن محدوده 30 متری داخل محل های بسته محدود وسیع تری در خارج آن وجود دارد .

اما کار در باند 3.5 گیگا هرتز نیاز به مجوز دارد و با توانی در حدود وات، می توان به برد 50 کیلومتر، که در ابتدا بدان اشاره شد، رسید. میزان توان مورد استفاده در این سیسـتم ، به نوع مجوز استاندارد سیسـتم ی که در محل به کار گرفته شده است، بستگی دارد.

پرکاربردترین پیکربندی 802.16a، حاوی یک ایستگاه پایه است که از طریق PMP، به نقاط دسترسی داخل ساختمان متصل می شود. شعاع سلول ها عموما بین شش تا ده کیلومتر است که در این محدوده، کاربردهای دید مستقیم به صورت بهینه کار نمی کنند. همچنین حداکثر شعاعی که از نظر نظریه قابل دسترسی است ، به کار گرفته نشده است. از دیگر کاربردهای 802.16، برقراری رابطه بین Wlan ها و نقاط تجاری، اتصال آنها به اینترنت است. در این کاربرد، محل های تجاری می توانند WiMax را در جایی نصب کنند که امکان سیم کشی وجود ندارد.


امنیت بالا:
WiMax تهم اکنون حاوی DES یا Triple DES به همراه یک کلید 16 بیتی بوده است. در زمانی که WiMax بخواهد به صورت رسمی به بازار عرضه شود، از AES یا استاندارد پیشرفته امنیتی استفاده نمی نماید که دارای بالاترین ضریب امنیتی در بین الگوریتم های موجود است . این استاندارد ، پایه ای برایراهنمای های امنیتی بعدی سیـستم هم خواهد بود.

این فناوری کجا از WLAN جدا می شود؟
از نظر تئوری، WiMax WLAN می توانند با هم تداخل کاری داشته باشند. زیرا در گاهی کشورها شبکه های WLAN از هیمن محدوده فرکانسی مصرف می کنند. اما زیمنس اطمینان داده است که WiMax از محدود فرکانسی 2.4 تا 2.834 گگا هرتز به منظور مصرف در WLAN مصرف نکند.

آنتن های هوشمند:
در 802.16 به منظور ارتقا محدوده تحت پوشش و بالا بردن بازدهی، امکان مصرف از آنتن های هوشمند هم فراهم شده است . یعنی به جای آنتن از چهار آنتن مصرف می شود. هر از این چهار آنتن، در بازه های زمانی معین ی، عملیات ارسال دریافت داده را انجام می دهند. این آنتن ها یا سیگنال های مختلف ی را ارسال می کنند یا جریان داده اضافی می فرستند. این تکنیک آخر، برای استفاده در WiMax یکراهنمای ایده آل است. زیرا باعث می شود علی رغـم موانع مختلف ی که در مسیر ارتباطی وجود دارد، مانند ساختمان ها درختان ، حداقل یک سیگنال شانس رسیدن را بیاید و دیگر نیازی به ارسال مجدد نباشد.

طبق ارزیابی اینتل، بازدهی این آنتن های چهارگانه که به MI-MO یا چند ورودی- چند خروجی مشهور ند، چهار مساوی آنتن های تکی است . برای رسیده به توان مشابه در آنتن های معمولی، باید میلیون ها بار توان مصرف کرد. اما ، سیستم هایی که از آنتن های MI-MO استفاده می کنند، برای مدیریت صحیح سیگنال ها نیاز به پردازش دارند.

اینتل بر این باور است که این آنتن ها در سیـستم های انتقال داده آینده، قطعا مورد مصرف قرار می گیرند. همین طور می توان بدون پرداخت نرخ بالا، از این آنتن ها در pcها نوت بوک ها مصرف کرد، زیرا تعرفه تمام شده هر آنتن ، کمتر از دلار خواهد بود.


IEEE802.16 علاوه بر مصرف از آنتن های هوشمند از شبکه های Mesh نیز، که برای تحت پوشش قراردادن مناطق وسیع تر کاربرد دارند، پشتیبانی می نماید . در شبکه های Mesh تلفن های همراه ،‌PDAها، نوت بوک ها ، گیم های الکترونیکی ، pcها به عنوان نقاط تقویت سیگنال شبکه مورد مصرف قرار می گیرند تا به این ترتیب، دامنه تحت پوشش شبکه به میزان بسیاری گسترش‌ یابد. ویژگی این شبکه ها در این است که ادوات به کار رفته، ارسال را با توان پایین انجام می دهند تا نیاز به مصرف انرژی بسیاری وجود نداشته باشد. این ویژگی در شبکه هایی که ادوات به کاررفته در آن مانند تلفن های همراه یا PDAها، از باتری مصرف می کنند،‌ بسیار با اهمیت است .
اینتل که خود از پشتیبانان این نوع شبکه بی سیم است، کالاها نیمه هادی مربوط به آن را در سال 2004 به بازار عرضه کرد. این قطعات مناسب ادوات سمت مشترک است که نقاط دسترسی WiMax می باشند . زیمنس تمایل دارد ایستگاه های پایه را در نیمه سال 2005 ارائه نماید .

محصولات کاربر نهایی سازگار با 802.16 در سال 2006 تلفن های همراه PDAها با قابلیت کار با WiMax در سال بعد از آن آماده عرضه می شوند. چنانچه این محصول در حوزه MAN یا شبکه های شهری چنان خوب باشد که WLAN در صنعت بوده است، آینده خوب ی در انتظارش خواهد بود. WLAN به خاطر تبعیت از یک استاندارد جهان ی، گسترش خوب ی پیدا کرده است می توان هرجا از آن استفاده کرد.

Paul Otellini، قائم مقام اینتل، پیش بینی می نماید که طی دو تا چهارسال ، WiMax به همان اهمیت ی برسد که WLAN در حال حاضر قرار دارد. اولین نوت بوک با قابلیت کاربا WiMax در 2006 در بازار خواهد بود و بنا به گفته Otellini، می توان در سال بعد منتظر تلفن همراه و PDA آن بود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 12 شهریور 1394
نقش موزیک در شفای بیمار


موسیقی نه فقط به عنوان هنر، بلکه به عنوان محملی برای اصلاح ، نقش برجسته ای در تاریخ بشر داشته است. به تازگی جامعه پژوهشی تذکر بسیاری به درک چگونگی تاثیر موسیقی بر پزشکان بیماران کرده است. در چند سال قدیم ، پژوهش های آدم ی حیوانی، آثار روانی فیزیولوژیک موسیقی را مورد آزمایش قرار داده اند...


دانلود موزیککماکان پرسش بنیادین در مورد نقش موسیقی در سلامت این است که موسیقی در شروع چگونه پدید آمد چرا با نبود نیاز بیولوژیک به موسیقی، واکنش های عاطفی ظهور کرده جواب های اضطراب ی آدم کاهش می یابد.
کشف وسایل فلوت مانند اولیه در بقایای آدم های کرومانگون و نئاندرتال نشان می دهد که موسیقی از زمان پیش از تاریخ وجود داشته است. اندیشمندانی مانند رابرت دونبار اعتقاد داشتند که آیین‌های موسیقیایی باستانی – طبل کوبی، نغمه خوانی، تکان دادن بدن – ممکن است از عبارت نخستین شکل‌های مذهب بوده به عنوان راهی جهت از خود بی‌خود شدن به کار می‌رفته‌اند. با این همه، با وجود فرضیه‌های بی‌شمار در مورد چرایی چگونگی پیدایش موسیقی تبدیل آن به بخشی از زندگانی آدم ، شواهد تجربی یا توصیفی کمی جهت تایید آنها وجود دارد. کهن‌ترین نمونه از به کارگیری موسیقی برای اصلاح را می‌توان در نقاشی‌های دیواری 4000 سال پیش از میلاد یافت که در آن موبدان و نوازندگان در حال نواختن چنگ هستند . در این دوره،کدکس هبورامی (سپاس از شفابخش) به صورت آواز سونور برای جبران خدمات پزشکی دریافتی اجرا می شد. در 2000 سال پیش از میلاد مسیح، نوشته‌های خط میخی آشوری کاربرد موسیقی را در دورکردن ارواح خبیثه نشان می‌دهد. در سده‌های بعد، نخستین کاربرد اختصاصی موسیقی به عنوان اصلاح در یونان باستان صورت می‌پذیرد، بدین صورت که آسکولاپیوس به کارگیری موسیقی را در غلبه بر حس ات پرشور توصیه می‌کند. شاید تا سده‌های 6 و 5 پیش از میلاد، هیچ علاقه‌ای به درک اثر موسیقی بر آدم پدید نیامده بود.
در آن وقت ، فیثاغورث اولین کسی بود که رابطه ریاضی بین آواها را نمایان کرد. آنها از مشاهده این که می‌توانند بی‌نهایت را تعریف کنند هیجان زده شده بودند: جهت درک فضا، ستاره شناسی ابداع شد؛ برای درک اعداد، ریاضی به وجود آمد، و جهت درک موسیقی، نظریه هارمونی پدید آمد. سورینوس بوتیوس (526-480 میلادی) که اعتبار خود را مدیون کشف رابطه بین وزن چکش و شدت صدای پدید آمده از کوبیدن آن روی سندان است، همچنین در کتاب خود باعنوان ساختار موسیقی(De institutione musica) شرح داد که چگونه فیثاغورث رابطه بین ریتم‌های مختلف و تغییرات ناشی از آن بر خلق آدم را مورد آزمایش قرار داده است.
یک چهره برجسته دیگر که علاقه بسیاری به چگونگی تاثیر موسیقی بر آدم داشت، فیلسوف مشهور افلاطون بود. وی باور داشت که بررسی موسیقی می‌تواند به رفع دوگانگی ارثی روح کمک کند. وی در کتاب جمهور(Repablic) چنین ادعا می‌کند: «موسیقی خارق‌العاده است، زیرا ریتم هارمونی راه خود را به درونی ترین بخش روان گشوده رابطه عمیقی با آن برقرار می‌کنند، چنانچه کسی به درستی آموزش دیده باشد، از زیبایی آن بهره می‌برد». وی همچنین گروهبندی فیثاغورث جهت کیفیت‌های گوناگون موسیقی را تعمیم داده و از آن برای تعریف دستگاه‌ گامی یاری می‌گیرد که تاثیر به سزایی در پیدایش موسیقی غربی داشت. دستگاه گامی به جزییات کیفیت‌های منحصر به فرد و ویژگی‌های زایای توالی‌های موسیقایی گوناگون می‌پردازد. جهت نمونه، دستگاه فریجی جهت خلق فضایی صلح آمیز و آرامبخش به کار می‌رود. ارسطو نیز به شدت درگیر فهم تاثیر موسیقی بود، ولی از رویکرد افلاطون در به کارگیری موسیقی جهت پالایش زیبایی شناسی فاصله گرفت و در عوض روی ویژگی‌های آرام‌بخشی آن متمرکز شد. وی معتقد بود که موسیقی به فرد این امکان را می‌دهد که به احساس اتی مانند ترس و ضعف یا لذت غلبه نماید و اینکه موسیقی رمزآلود به شخص این امکان را می‌دهد تا روان را اصلاح و پالایش نماید . با وجود این‌ که آنها باورهای مفرق ی در مورد تاثیر موسیقی بر آدم داشتند، ـ افلاطون موسیقی را به عنوان نیرویی جهت به آرامی ساختن روان آدم می‌پنداشت در حالی که ارسطو موسیقی را به سان نیرویی جهت رفع این توهم گرامی می‌داردـ هر دو فیلسوف به توانایی موسیقی در اصلاح باور داشتند.
تعصبات مذهبی در بیان موسیقی تا قرون وسطا اهمیت را حفظ می‌کند، تا زمان ی که نیاز به موسیقی جهت ایجاد حفظ سلامت به حدی مورد توجه قرار می‌گیرد که در قانون ذکر می‌شود که کسانی که قصد تحصیل علم پزشکی را دارند باید موسیقی را ارج نهند. باور غالب بر این بود که اصلاح روان با موسیقی سبب اصلاح جسم می‌شود، و بناجهت ن دستورهای موسیقیایی ویژه‌ای برای بعضی بیماری‌ها وجود داشت. جهت نمونه، صدای متغیر فلوت و چنگ جهت اصلاح نقرس به کار می رفته است. با وجود ورود موسیقی به عرصه اصلاح پزشکی، این باور که موسیقی اصلاح ی ناشی از فرآیندهای جادویی فرای مرزهای طبیعی است، در تمام دوره قرون وسطا بعد از آن باقی ماند. با این همه، این باورها به آرامی در اواخر سده نوزدهم میلادی با افزایش علاقه به فیزیولوژی اکوستیک، که پیشتاز علمی آن پزشک و فیزیکدان آلمانی به نام هرمان ون هلمهولتز بود، تغییر یافت. نتایج پژوهش وی – که حاوی آزمایش هایی با وسایلی مانند دیاپازون برقی و بررسی اثر عاطفی هارمونی‌ها بر روان آدم – به کار گیری موسیقی در بخش‌هایی از عرصه بالینی را ترویج کرد.
نخستین مورد ثبت شده در قرن بیستم از پزشکی که موسیقی را در زمینه جراحی مورد مصرف قرار داد به سال 1914 باز میگردد. در آن ، اوان اونیل کین گزارش را در مجله JAMA در مورد مصرف از فونوگراف در اتاق عمل منتشر کرد. سال بعد، بوردیک جزییات کاملی از آزمایش را در کتاب سال بیهوشی و بی حسی آمریکا منتشر کرد. وی نوشت: «دکتر کین، با وجود مشاهده اثر مثبت فونوگراف در بخش‌های ریکاوری، آن را به اتاق عمل منتقل کرد، و دریافت که تقریبا تمام بیماران القای بیهوشی را خوب تحمل کرده پیش از ظهور ترس از جراحی اضطراب آنان کاهش می‌یابد». چهار دهه بعد، تاثیر بی‌حسی شنوایی با مشاهد كم شدن نیاز به تجویز داروی بی حسی در بیمارانی که تحت اعمال جراحی دردناک دندان قرار می‌گرفتند نشان داده شد؛ به این صورت که بیماران همزمان در معرض تحریک شنوایی با صدای بلند موسیقی پس زمینه قرار گرفتند. بناجهت ن، چنانچه بیماری در معرض صدای بسیار بلند قرار بگیرد، به صورتی که افزایش آن تحت کنترل خودش باشد، توجه به تحریک شنوایی سبب از بین رفتن جواب ناشی از برانگیختگی مسیر درد در شروع عمل جراحی دندان می شود.

استفاده از موسیقی در نقش اصلاح به عنوان جزء کلیدی شفابخشی در بستر آیین‌های جادویی مذهبی شروع شد. امروزه، موسیقی به عنوان مکملی جهت غلبه بر برخی از احساس ات بی‌هویتی و فردزدایی در محیط های بالینی به کار می رود؛ و در همان حال وسائل ارزشمند ی برای تاثیر مثبت بر جواب اضطراب بیماران است. با این همه، پژوهش‌ها هنوز در مراحل نخستین قرار دارند کارهای زیادی باید انجام شود. نه تنها آثار فیزیولوژیک مفید موسیقی باید مورد بررسی قرار گیرد، بلکه عوارض جانبی بالقوه آن، مانند پرت شدن حواس پزشک وقت عمل، آثار بیدارکننده منفی موسیقی آوازی، ناهمگونی سلیقه موسیقی افراد نیز باید مورد توجه قرار گیرد. افزون بر این، تمام موسیقی‌ها ساختار یکسانی ندارند موسیقی کلاسیک می‌تواند اثر مفرق ی با موسیقی پر سر و صدا داشته باشد. موسیقی، در صورت به کارگیری به‌جا منطقی، می‌تواند وسائل قدرتمند بالقوه‌ای برای اصلاح پیامدهای بالینی با تهدید شناخته شده کم باشد. این که آیا موسیقی در آینده به عنوان اصلاح تکمیلی مورد پذیرش وسیع قرار گیرد به فهم خوب نقش آن از راه انجام پژوهش‌های بالینی و علمی بستگی دارد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 11 شهریور 1394
A glass of milk
One day, a poor boy who was selling goods door to door to pay his way through school, found he had only one thin dim left, and he was hungry. He decided he would ask for a meal at the next house. However, he lost his nerve when a lovely young woman opened the door. Instead of a meal, he asked for a drink of water.
She thought he looked hungry, so brought him a large glass of milk. He drank it slowly and then asked: how much do I owe you?
You don't owe me anything," she retorted. "Mother has thought us never to accept pay for a kindness."ترجمه فارسی به انگلیسی


He said… "Then I thank you from my heart." As Howard Kelly left that house, he not only felt stronger physically, but his faith in God and man was strong also. He had been ready to give up and quit.
Years later that young woman became critically ill. The local doctors were baffled. They finally sent her to the big city, where they called in specialists to study her rare disease. Dr. Howard Kelly was called in for the consultation. When he heard the name of the town she came from, a strange light filled his eyes. Immediately he rose and went down the hall of the hospital to her room.
Dressed in his doctor's gown he went in to see her. He recognized her at once. He went back to the consultation room determined to do his best to save her life. From that day he gave special attention to the case.
After a long struggle, the battle was won. Dr. Kelly requested the business office to pass the final bill to him for approval.
He looked at it, and then wrote something on the edge and the bill was sent to her room. She feared to open it, for she was sure it would take the rest of her life to pay for it all. Finally she looked, and something caught her attention on the side of the bill.
She read these words…..
"Paid full full with one glass of milk"
(Signed)
Dr. Howard Kelly
Tears of joy flooded her eyes as her happy heart prayed: "Thank you, God that your love has spread abroad through human hearts and hands
ترجمه ی "یک لیوان شیر"
روزی روزگاری پسر بچه ای فقیر در امریکا زندگی میکرد که برای رفتن به مدرسه، باید چیزهایی را که همراه داشت خانه به خانه میفروخت. یکی از روزها احساس گرسنگی شدیدی آزارش داد.... تصمیم گرفت از خانه ی بعدی، یک وعده غذا درخواست نماید . خانم جوان قشنگ یی در را گشود و پسرک داستان ی ما فقط لیوان آب درخواست کرد. زن از چهره ی پسرک گرسنگی زیاد او را فهمید به جای آـب، یک لیوان بزرگ شیر به او داد.
پسرک به آرامی شیر را نوشید و پرسید: چقدر بابت شیر به شما بپردام؟
خانوم جوان گفت: هیچ .. . مادرم به من آموخته است که در ازای مهربانی، چیزی دریافت نکنم.
پسرک گفت: بعد از صمیم قلب، از شما ممنونم.
آن روز پسرک – با نام هاوارد کلی - حالت عجیبی داشت، نه تنها گرسنگی اش برطرف شد، حس کرد خداوند در قلب آدم هاست هنوز... آماده بود که هر کاری انجام دهد ....
سالها گذشت و زن جوان به بیماری سختی مبتلا گشت طوریکه پزشکان آن شهر کوچک از علاجش اصلاح دند. او را به بیمارستان مرکزی شهربزرگتری فرستادند تا متخصصان دربازه بیماری نادرش تصمیم گیری کنند.
کارشناس هاوارد کلی را برای مجموعه در جلسه پزشکی احضار کردند. وی به محض اینکه نام شهر کوچکی را که زن از آنجا آمده بود شنید، جلسه را ترک کرد و سریع را به اتاق زن رساند و او را شناخت. شتابان بازگشت خود را مسول مداوای زن معرفی کرد و عهد بست که تمام تلاش خود را برای اصلاح او انجام دهد.
بعد از تلاش های طاقت فرسا برای اصلاح بیماری زن، دکتر کلی از مسول اداری بیمارستان خواست که برگه مخارج را ابتدا به او بدهند و بر گوشه آن چیزی نوشت.
وقتی که زن برگه ی تعرفه ها را دریافت میکرد، از آن میترسید که چگونه بقیه عمرش را کار نماید تا آن تمام مخارج سنگین را بپردزد. با نا باوردی توجه ش به گوشه کاغذ جلب شد: : تمام هزینه فقط با یک لیوان شیر، پرداخت شد. امضا دکتر هاوارد کلی
قطرات اشک چون سیل بر گونه ی زن سرازیر شدند و او در دلش دعا میکرد: خدا یا، از تو ممنونم که محبت ت به وسعت قلب ها دست های آدم هاست..نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 11 شهریور 1394
چگونه از ویندوز مانند یک پیشرفته مصرف کنیم – بخش دوم

در بخش اول چگونه از ویندوز مانند یک پیشرفته استفاده کنیم به ارزش فایروال ویندوز و روش فعال کردن نحوی پیشگیری از بروزرسانی گاهی از برنامه ها با مصرف از فایروال پرداختیم . در این بخش از روش به برخی از پورت های ویندوز می پردازیم و در ادامه به معرفی پورت های مخرب نحوی بستن آنها میپردازیم

سرویس کاهش پینگ.

ممکن است گاهی از دوست ها برایشان پرسش پیش بیاید که پورت چیست ؟ پورت در معنا به مفهوم درگاه است و برای رد و بدل کردن اطلاعات بین دو رایانه مصرف می شود . (‏مکانی است که داده‌ها وارد یا خارج می‌شوند.)

دو نوع پورت فیزیکی مجازی وجود دارد. پورت های فیزیکی مانند USB و … است که ما به این نوع پورت­ها کاری نداریم بحث ما در این مطلب پورت های مجازی است .

پورت­های مجازی قابل لمس نیست به هر کدام از آنها یک شماره تعلق گرفته است. و رنج آن ۶۵۵۳۵ – ۰ است .

برخی پورت های باز در سیـستم باعث می شود امنیت سیـستم شما كم شدن پیدا نماید . هکر ها با استفاده از بعضی نرم افزار ها بدافزار های تولید می کنند و آنها را به شکلی به سیستم شما انتقال میدهند برای مثال برای آن یک عنوان کلیک خور انتخاب می کنند ( برای مثال فیلم زیبا س کس ی ۲۰۱۳ یا کرک فلان برنامه و … ) و شما خودتان آن را دریافت می بکنید در سیستم اجرا می بکنید این گونه برنامه ها فقط کافی است یک بار اجرا شوند برنامه سریع را به عنوان فایـل سیـستم ی معرفی می کنند و کار را از طریق پورت های باز سیـستم تان شروع می نماید برخی از کار هایشان حاوی سرقت اطلاعات شخصی شما یا رمز ها عبور تان حتی برخی وقتها از شما به عنوان یک قربانی مصرف می کنند و از طریق سیستم شما محل دیگری را هک می کنند شما به دردسر خواهید افتاد.
کاهش پینگ,سرویس کاهش پینگ,پینگ

در گزارش آماری که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد ۱۰ پورت­ای که بیشتر حملات از طریق آنها صورت میگرفت اعلام شد در بین این ۱۰ پورت برتر هدف حملات به ترتیب شماره پورت‌های ۴۴۵، ۲۳، ۳۳۸۹، ۱۴۳۳، ۸۰، ۲۲، ۱۳۵، ۴۴۳، ۳۳۰۶ ۸۰۸۰ است .

باید به این نکته مد نظر داشته باشید که هیچ پورت تهدید ناکی وجورد ندارد. سرویس های که دارند روی پورت ها گوش میدن با اهمیت است. برای مثال پورت ۴۴۳ به عنوان یکی از پورت های اعلام شده است که بسیار از آن برای حملات استفاده می کردند پس ما باید این پورت را ببندیم ؟ جواب خیر است. این پورت مربوط به HTTPS می­شود برای مثال اگر این پورت را شما ببندید دیگر نمی توانید وارد حساب کاربری گوگــل تان شوید. شما باید دقت بکنید که چه سرویس های از آن پورت استفاده می کنند در زمانی که احساس کردید سرویس مشکوکی در حال مصرف است باید موقتا آن را مسدود بکنید . اما گاهی پورت ها می­باشد که بیشتر کاربران از آنها استفاده نمی کنند پس لزومی بر باز نگهداشتن آن نیست. برای مثال پورت های ۲۳ ، ۴۴۵ ۱۳۹ و ۱۳۵ بیشتر کاربران به آنها احتیاج ندارند (اما پورت ۲۳ مربوط به Telnet است اقطعا ل اینکه برخی از دوست ها به آن احتیاج داشته باشند وجود دارد. اگر شما با Telnet آشنایی ندارید آن را ببندید. – در ویندوز ۷ و ۸ به صورت پیشفرض Telnet بسته می­باشد.) ویا برخی دیگر از پورت ها ۱۰۲۴ به بالا مصرف نمی کنند پس بهتر است آنها را نیز ببندید.
کاهش پینگ,سرویس کاهش پینگ,پینگ

شما می توانید با مصرف از برنامه CurrPorts پورت های تهدید ناک در حال استفاده را شناسایی بکنید و یا نمایش جزئیات پردازش هایی که هر پورت داشته است را ببینید و یا اطلاعات پورت ها را در فایـل متنی ذخیره بکنید .نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 9 شهریور 1394

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات